Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nadam se da je manjini jasno gdje se sada nalazimo, jer većina naravno nikad nemože bit u pravu

Heaven or Las Vegas

Evo i Europljani su dogovorili zajednički nastup na tragu US i UK.

Sarkozy: EU To Ask US To Jointly Organize Summit On Fin Systems Reform

PARIS (AFP)–The European Union will ask the U.S. to jointly organize an international summit to reform the global finance system, French President Nicolas Sarkozy said Sunday after talks with EU leaders.

After agreeing on a bank rescue plan, Sarkozy said Europe must now join the U.S. and other powers to address the root causes of the banking crisis that has seriously rattled stock markets.
"We must convince our American friends of the necessity of an international summit to review the international financial system," said Sarkozy.


Kada se doooobro nakupuje(Novoselac) siguran sam da će se javiti da je Crobex 30-50% podcijenjen

eh,eh, da sam mu bar rođo u bilo kojem koljenu [embarass]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Konačno je i regulatoru došlo iz dupeta u glavu ono što smo na ovom forumu pisali unazad 6 mjeseci, a posebno zadnji mjesec dana, a to je da će MIF-ovi povlačenjem uloga iz OIF-ova srušiti Crobex do te mjere da ga nitko neće moći iskontrolirati i obraniti na fer vrijednosti. Ja sam i osobno slao mailove u HANFU da pokušaju spriječiti ovo što se sada događa, ali naravno bez odgovora i bilo kakve reakcije.

Činjenice je da su OIF-ovi digli Crobex iznad njegove stvarne vrijednosti, ali što se moglo očekivati kad su im MIF-ovi uvalili brdo keša, na što su ovi suludo kupovali sve živo i neživo.
Nakon toga naš dragi Novoseljak izjavi da je Crobex precijenjen 30 % iako je samo par dana prije kupovao po ATH cijenama i ulupao brdo love od naših mirovina.
Tada slijedi kordinirana akcija MIF-ova na povalačenju udjela i rušenje Crobexa, a kao alibi su koristili svaki pad na stranim burzama. Kada DOW padne oni raspale po bidu, sruše index a onda kao fol nešto sitno dokupe na niim razinama i tako sve do 9 mjeseca. Njihov taget je bio Crobex na razini oko 3000 bodova gdje su ga mislili držati do isplate love od INE i nakrcati se do kraja. Međutim na DOW-u je uslijedio krah i došlo je do ove panične rasprodaje što ni oni nisu mogli iskontrolirati, a kako ih boli neka stvar smanili su kupnje i pustili Crobex u slobaodan pad. Da u petak nije bilo intervencije iz vlade, gospoda se nebi ni uključila u kupnju i ko zna što bi se na kraju desilo.

Svi oni koji ovo nisu vidjeli ranije ako uključe malog zdravog razuma doći će do sličnog zaključka, a oni koji još uvijek tvrde suprotno su retardirani ili u ekipi koja je izvela ovu pljačku stoljeća i dovela u pitanje monetarnu stabilnost Hrvatske.

Ja ću sutra osobno kontaktirati Gorana Marića, predsjednika saborskog odbora za financije i upozoriti ga na činjenice i čimbenike ove katastrofe za Hrvatsko tržište kapitala. Nakon ovoga možemo zaboraviti male ulagače, a burza će se svesti na međusobnu dogovorenu trgovinu između fondova i bogaćenje biranih pojedinaca na osnovu povalštenih informacija.


Čekajte malo.
Pa da li se to meni čini ili Samodol misli ukinuti "mark to market"?
Jer ako mi se dobro čini ono što oni misle napraviti je slijedeće.
Prvo će fondovima dati nekakav minimalan rok za isplatu udjela, tipa mjesec dana od podnošenja zahtjeva.
Onda će fondovima dati dozvolu da napišu da je cijena udjela 100 jer 50 zvuči prestrašno za naše male ulagače i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela zbog toga što je bazirana na cijenama dionica koje su plod izrazito pesimističnog trenutka na burzi uvjetovanim svjetskom financijskom krizom te je vrijednost tog udjela ustvari podcijenjena i ne predstavlja realnu vrijednost.
Ono što je zanimljivo je to da kad je Crobex bio na 5000 bodova a udjeli prodavani po cijenama baziranim na Ledu na 20 000 kuna i Ingri na 60 000, onda nisam vidio da je Samodol sazvao sastanak i žalio se da je cijena udjela plod izrazito optimističkog trenutka i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela. [bye]

Vidite kako ste sve ljepo shvatili jer će to što otkupe staviti će u stabilizacijski fond.Tako da više neće biti prodaje od dioničkih fondova a ostaće jedino mirovinci protiv marginaša,da skoro sam zaboravio i 90 % foruma koje je u CASHU.

SAM PROTIV SVIH

stotka !

Čak su i medvjede u brlogu prepali, medeki koji su mislili ulagati na 2500, će prije ulagati u
škrinje i zimnicu, pitanje je nakon ovih činjenica, dal bi se usudili ući i na Grobiju 500 ? [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



Čekajte malo.
Pa da li se to meni čini ili Samodol misli ukinuti "mark to market"?
Jer ako mi se dobro čini ono što oni misle napraviti je slijedeće.
Prvo će fondovima dati nekakav minimalan rok za isplatu udjela, tipa mjesec dana od podnošenja zahtjeva.
Onda će fondovima dati dozvolu da napišu da je cijena udjela 100 jer 50 zvuči prestrašno za naše male ulagače i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela zbog toga što je bazirana na cijenama dionica koje su plod izrazito pesimističnog trenutka na burzi uvjetovanim svjetskom financijskom krizom te je vrijednost tog udjela ustvari podcijenjena i ne predstavlja realnu vrijednost.
Ono što je zanimljivo je to da kad je Crobex bio na 5000 bodova a udjeli prodavani po cijenama baziranim na Ledu na 20 000 kuna i Ingri na 60 000, onda nisam vidio da je Samodol sazvao sastanak i žalio se da je cijena udjela plod izrazito optimističkog trenutka i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela. [bye]

Vidite kako ste sve ljepo shvatili jer će to što otkupe staviti će u stabilizacijski fond.Tako da više neće biti prodaje od dioničkih fondova a ostaće jedino mirovinci protiv marginaša,da skoro sam zaboravio i 90 % foruma koje je u CASHU.
[/quote]

Možda bi trebalo malo pričekati sa kombinacijama, tko zna šta je Samodol smislio. Do sada nije bilo baš previše pametnih poteza, pametnih za sve sudionike TK, uglavnom je vodu tjerao samo na mlin mirovinskih fondova.

Prva azija starta noćas tu će se već vidjeti što nas čeka sutra,tržišta su padala gotovo jednako zadnjih 7 dana…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Sutra bu ljepo izgledo ovaj RBA CE sa udjelom na jedno 75 eura a početni prije
3,5 godina mu je bio 100 eura……ja isto zvao hanfu ovih dana i pito ih ak kužiju da
bi se sve moglo nabrzinu urušit, no tamo neki kao savjetnik mi je malo osto iznenađen
na to da bi se sve moglo urušit…..dobro ipak na kraju čovjek prizno da on nema prave
informacije s vrha kak oni kuže situacion al misli da bi ipak oni sigurno trebali znat
ozbiljnost problema…


Usro sam motku s onim linkom na video s Jim Rogersom, ono je skraćena verzija, ova je bolja:

Vaš link

Kako mi je lik dobar, direktan i bez dlake na jeziku. Što na umu, to na drumu. Poslušajte, isplati se, čak i ako se ne slažete s njegovim stajalištima.


pa ovaj čovjek je 101% u pravu.



Čekajte malo.
Pa da li se to meni čini ili Samodol misli ukinuti "mark to market"?
Jer ako mi se dobro čini ono što oni misle napraviti je slijedeće.
Prvo će fondovima dati nekakav minimalan rok za isplatu udjela, tipa mjesec dana od podnošenja zahtjeva.
Onda će fondovima dati dozvolu da napišu da je cijena udjela 100 jer 50 zvuči prestrašno za naše male ulagače i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela zbog toga što je bazirana na cijenama dionica koje su plod izrazito pesimističnog trenutka na burzi uvjetovanim svjetskom financijskom krizom te je vrijednost tog udjela ustvari podcijenjena i ne predstavlja realnu vrijednost.
Ono što je zanimljivo je to da kad je Crobex bio na 5000 bodova a udjeli prodavani po cijenama baziranim na Ledu na 20 000 kuna i Ingri na 60 000, onda nisam vidio da je Samodol sazvao sastanak i žalio se da je cijena udjela plod izrazito optimističkog trenutka i ne predstavlja stvarnu vrijednost udjela. [bye]

Vidite kako ste sve ljepo shvatili jer će to što otkupe staviti će u stabilizacijski fond.Tako da više neće biti prodaje od dioničkih fondova a ostaće jedino mirovinci protiv marginaša,da skoro sam zaboravio i 90 % foruma koje je u CASHU.
[/quote]

Znaš li šta je jedna brokerica rekla kad sam joj u Novigradu rekao da sam u cashu?
Da to prvi put čuje.

Molio bih forumaše da razmisle pri kupovini u ovim danima i one koji čekaju odbijanac prema gore.
I da se desi odbijanac, mislim da će teka tad krenuti prava prodaja.
Ljudi u svijetu prodaju ko ludi, a kod nas na forumu se kupuje sve u šesnaest.

Na naslovnici jednih poslovnih novina prije neki dan je pisalo: SELL ! SELL ! SELL !
A mi se bojimo da pričamo o krizi.

Jel’ provjerena ta info o Samodolu i fondovima za sutra?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close