Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zivci su tanki..
Vidio sam i da je motusic bio u totalnom badu danas.
sa +1 na minus 0.09.

dajte odlucite hocu li za ng doma, busom u poljsku ili avionom u London

Vjerovatno ga je netko nazvao sa markovog trga i upozorio ga da se zaj…… [lol]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

nasdaq je vriti

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

pitanje tko ima dow index u što realnijem vremenu,yahoo ili ??? Hvala

Glasnogovornik IGH na neodređeno

svi u + skoro

zlikovac

AIG je okrenula na NAsdaqu s -20% na nulu skoro, to je gotovo nemoguće na onakvim prometima, pa što se tamo desilo, zar je odjednom nestao ask, pa to su stotine milijuna dolara prometa na jednoj bankarskoj dionici [shocked]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


evo ga preko 1 još bi mogao potegnut,zadnjih pola sata će biti zanimljivo… [shocked]

Netko je ušao u dionice i sada više nije medved.
Joj,joj,što smo jadni!

Pitanje za bolje poznavaoce:
-Kako tumačite ovakav pad cijene nafte (samo danas preko 9% na cca 78$)?
Potražnje očigledno nema kao ni potražnje za sirovinama pa se stropoštao BDI i brodarski indexi mnogo više i od DJ.
Ja bih to tumačio da neće biti baš neki odbijanac na stare razine (pod stare mislim one od prije mjesec dana) zato što je očigledno i realni sektor već poprilično zahvaćen, a on se oporavlja mnogo sporije i bez skokova.
Nadopunite me ili ispravite.
Rado bih pročitao i drugo mišljenje.



evo ga preko 1 još bi mogao potegnut,zadnjih pola sata će biti zanimljivo… [shocked]

Netko je ušao u dionice i sada više nije medved.
Joj,joj,što smo jadni!
[/quote]

Nisam kupio ništa niti jednu već dugo,imam casha napisao samo svoje oko dna tad kupujem,ispričaj mi se inače si gotov
[angry]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

@mavan

Nestalo love špekulantima.



Što tu ima za nevjerovati? Ovo je apsolutno najočekivanija stvar i to upravo danas. Svi, ali apsolutno svi signali su ukazivali da je dno tu, samo ga je trebalo pokupiti.

hm?
[/quote]
Uf, duga priča… nisi valjda mislio da će pasti na nulu, 10% po 10%? [wink]

Pratio sam trgovinu vani iz dana u dan, finviz.com je ok, svijeće and stuff, real-time. Strašan selloff iz dana u dan, lijepo se vidilo da je svaki mali porast lažan jer ga je slijedio strahovit pritisak prodaje. Pauza tek toliko da se bid regenerira i onda opet udri. A na kraju dana panična finalna rasprodaja.

Onda je trebalo čekati neki dan da se "oda". Odali su ga prvo futuresi, zar odmah 4% u minusu? Sumnjivo. Potom pretjeran pad i odbijanac u startu. I na koncu, abnormalan promet tokom dana gdje se više nije vidjela samo rasprodaja nego moćan pritisak i kupnje. jednostavno se linija ispravila i osjećala moćna bitka kupnje i prodaje. Kao što sam komentirao, nije toliko bitno što se to događalo na -6% i danas, osjećala se promjena i miris dima od spaljenih dionica. [lol]

E sad, ovo je tek prvi korak, pad je _privremeno_ zaustavljen. U ponedjeljak je vani praznik. Nadajmo se da će a) potrajati b) jednom krasnom "mother of all bear markets" rallyu u narednom periodu. [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

jedino je nasd izasao iz tog sranja a ovi su ostali i dalje da se kuhaju,fuj

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

DJ cca -1%, nasdaq oko nule na zatvaranju, futursi u glavnom u minusu.
Onaj ogromni pad od juče danas je u odsutnosti bilo kakvog odbijanca dobio i svoju potvrdu.
G7 (ili koliko ih je već sad G14?!) se sastaju ovaj vikend, možda izađe i neka dobra vijest ali u instant oporavak sve teže vjerujem kako vrijeme prolazi…
Ako netko ima šta pozitivno, slobodno…

New Report

Close