Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Aaaaargh… agonija se nastavlja… [undecid]

Dow -364.07 -3.93%
8,894.03

Nasdaq -50.57 -2.91%
1,689.76

S&P -45.53 -4.62%
939.41

eto nama za sutra:

MMF smanjio očekivanu stopu rata s 5.2 na 3.8% za 2008.
i dakako 3.7% za 2009.
na sto burza vec reagira i ukalkulirava se u buduče posl. rezultate.trenutne multiple ne važe.

ententinis i davids, daj se javite malo….

pa Ameri skoro -6%….

that’s amazing….

A, ja mislio danas da je atpl, igh i ostale na rasprodaji [lol] [lol]

Pessimism Is Your Friend


Posto trenutno nemam pametnijeg posla,ispricat cu pricu.
Udjoh u dionice sa 1 000 000 kn,kupim atpl,dlkv,ernt,igh,i ddjh..udjoh na razini crobexa oko 4200 bodova. mjesec dana ulupam sve novce,povucem nekoliko poteza i zaradim 200 000 kn.Nakon toga s izmjenjenim portfeljem,ostanem u dionicama.3 Mjeseca nakon ulasak sam na 300 000 kn u plusu,ja tada ne prodajem,nakon jos mjesec i pol,dolazim do nevjerovatnog prinosa od 40-tak posto,tj preko 400 000 kn u plusu,niti tada ne prodajem.Pocinju problemi ,portfelj se topi,no tada jos nije nikom na pameti recesija,globalno sranje.Cekam oporavak,malo gore malo dole,korak naprijed nazad dva..Blago oporavak,pa opet pad,malo pomalo padam ispod milijun kuna.Problemi tek slijede,stampedo zanja 3 mjeseca mi pojede jos 45 posto portfelja,u medjuvremenu nisam prodavao.Sada sam na 450 000 kn.Kada je palo na 900 000 nisam prodao,kada je bilo na 1 450 000 nisam prodao,kada je bilo na 800 000 kn nisam prodao,niti na 600 000,niti na 500 000.Prodam na 450 000…Ovo se dogadja zanja 2-6 tjedana na hrvatskom trzistu,dali mi netko moze objasniti,zasto niste prodali niti na zaradi od 40%,ntii na minusu od 1 pa do 50%,zasto prodajete sada na minus 55-60%???Kakvom vi to logikom idete?’Past ce jos??Da i??Nek padne,kada prodate,izbugili ste.
S ovom pricom sam suocen svaki dan,ljudi doista to rade.
Pricao sam u prvom licu,da se dobije bolji dojam koliko su to loši potezi.
I ja sam u minusu,poprilicno velikom minusu,prodavat neču,neču lovit valove,necu trejdat(barem ne dok se ne odradi rast od 20-tak %),samo cu ubacit casha koliko gpd budem mogao.

Ja ( zaista ja ne stilska figura) ušao (kakav filing) na zse kada je crobex bio 5392,24 (15.10.2007.).
Reko da i ja malo omastim brk. U startu odmah šamarčina minus ko kuća. Oporavih se učeći u hodu i eto me krajem 4. mjeseca poslije onog oporavka u solidnom plusu i od onda klasika prodajem uvijek koji tjedan prekasno ali ipak plutam nekako i mislim se gore ne može, a ja oko pozitivne nule. Reko kad konačo krene gore ja bogat čovjek ali nikako… kod onog skoka od prije neki tjedan ja posljednji put na nuli i mislim si sad će… da ali prema dolje i opet zakasnih s prodajom (j… be me taj vječiti optimizam pa uvjek kasnim). Radim, borim se prodajem sad svako malo čim neka ohrabrujuća vijest ja kupujem (npr. kad su ameri onih 7000 milijardi odlučili ubaciti u sustav) i čekam neki skok i radilo je do prije neki dan ali ovo sada više ne mogu pratiti ovo je čisti armagedon. Prekjuče prodao, danas kupio (amortizirao gubitak cca10%) ali izgleda da sam se zaj… ameri opet tonu preko 3% (Dow pao ispod 9000!).
Mrdam ja ručicama i nožicama iz sve snage ali ko u živi pjesak samo tonem, još ne toliko da me jedan pošteni odbijanac ko onaj od prije cca 3 tjeda ne može vratiti na nulu ali ako se nastavi ovo ludilo…
Mnoge znam koji su se predali bilo ostali u dionicama (cekajući oporavak jednog dana) bilo u cashu s velikim gubitkom tolikim da neće plusa skoro vidjeti.
Eto iz mog iskustva mogu savjetovati nemojte se predavati, trgujte, amortizirajte gubitke jer tko zna koliko će oporavak trajati…
Ako ste sada u dionicama sve je bolje od pukog gledanja kako portfelj nestaje pred očima.
Ako ste u cashu -tko strpljiviji taj bogatiji.
U svakom slučaju mnogo sreće svima, držite se kako god znate [thumbsup] [thumbsup]

P.S. Dow -5% OPET!!

U ebote sta je ovo slobodan pad na glavu?????
http://www.finviz.com/

Dow -5,95%

Nasdaq -4,29%

S&P 500 -6,09%

Jos je gore nego sto sam napisao [bye]

Dow -6,71%

Nasdaq -5,41%

S&P 500 -7,43%

S&P 500 6.66%

pa ti vidi

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ja ovo snimam, neće mi vjerovat jednog dana da S&P može pasti za 7 % u sat vremena,a da nije na otvaranju. doista neviđeno. strah me i pomisliti što će sutra biti s našom burzicom na kraju svijeta

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Dow sa -7,16% na "samo" -5,87 % u zadnjih 15min.
U zadnji čas su odlučili ostaviti nešto minusa i za petak [lol]

@Mavan
svaka cast…100
tak si me uspijo nasmijat da ti post treba ic u najduhovitije na forumu
svaka cast
ma nek svi idu u k….nisam izgubi dok nisam prodo

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


ja ovo snimam, neće mi vjerovat jednog dana da S&P može pasti za 7 % u sat vremena,a da nije na otvaranju. doista neviđeno. strah me i pomisliti što će sutra biti s našom burzicom na kraju svijeta

Možda je i ova vijest pomogla rušenju:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b8ee4103-3cba-402d-8bc8-987dff39a420&open=sec

No ovih tjedana svaka vijest djeluje samo u jednom smjeru…

Što nije zbog GM-a?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

E Mavane moj, predomislili su se, eto ih na -7… [lol]

Dow -671.11 -7.25%
8,586.99

Nasdaq -95.21 -5.47%
1,645.12

S&P -74.32 -7.55%
910.62

New Report

Close