Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Kolega znanac,

Lijepo je vidjeti da se Rusija oporavlja a i Slovenija (ipak je to imteresna sfera nasih menadjercica). Mene samo zanima hocemo li i mi gore sutra ili tek tamo u Ponedjeljak popodne kad i zadnjim optimistima padne roleta. Na CNN gledam ove jos vece gladuse iz bjelosvjestkih investicijskih kuca kako zapomazu da sve dosadasnje mjere jos nisu unlockirale trzista i da su dosle godinu prekasno jer oni kao cvile jos od lani da im treba dat para… Pa koja pohlepna gamad. Nece biti zadovoljni dok sve kamatne stope ne obore i to ispod onih koje su bile zadnji put kad je u US bilo 1%(sad je 1,5%) a u Japanu 0%!!!! I naravno dok ne dobiju jos barem 50000 trilijona $ da mogu jos vise napumpavat dionice i davat kredite onima koje ce se roditi tek za 20-30 godina. Jedva cekam vidjeti najnoviji bankarski proizvod; Dakle bracni par ce samo morati potpisati da ce imati djecu i dobiti ce kredit koji ce oni trositi a njihova nerodjena djeca vracati kad se zaposle. To ce se zvati dvjestorazredni krediti a dobit ce ih svako tko zatrazi. Pa ce tako i slijedeca kriza biti kriza dvjestorazrednih kredita jer oni koji su ih trebali vracati nece biti ni rodjeni!

VIVA LA REVOLUCION !!!


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Nagli skok vrijednosti ruskih dionica

Ruski indeks Micex uzletio je danas 16 posto, dok su istodobno dionice na tržištima u rastu zabilježile najveći rast u posljednja tri tjedna, nakon što su ulagači naglo počeli kupovati jeftine dionice.

Rosnjeft, najveća ruska energetska kompanija, skočila je danas u Moskvi čak 22 posto. Sberbank, najveća banka u zemlji, povećala je svoju vrijednost za 11 posto. Indeks tržišta u rastu, MSCI Emerging Markets, porastao je pak 3,3 posto na 624,07 bodova, nakon što je ovog mjeseca izgubio 23 posto na vrijednosti, pokazuju posljednji Bloombergovi podaci. Od početka godine, navedeni indeks izbrisao je čak polovicu svoje vrijednosti.

A mi ??? Kad ćemo mi ??? Ajmo FM i ostali !!! GRIC, GRIC !!! [pray]

Ja vjerujem da fondovima ( mirovinskim i ostalima koji su preživjeli ) odgovara ovakva situacija dok ne dobiju keš od INA-e, dok gomila dioničara ne rasproda HT dionice i kada se dobro namire tek onda možemo očekivati kontrolirani rast. To čekaju neko vrijeme i konačno su dočekali svoj trenutak, siguran sam da će nakon toga biti isplaćena i izvanredna dividenda i to dobar komad para ( cca 35-40 kn ). Onda će opet mali dioničari kukati da su ih preveslali.

@Sailor
[lol]
lijepo je vidjeti dozu humora u ova vremena

Sutra idemo 10% gore, futuresi pokazuju zelenu travu neviđenu. Kako rast nije održiv tako ni ovaj pad nije.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Pogledajte malo Ljubljansku burzu, skoro sve u zelenom, neke donice išle i za 20% gore.

Jasno je da se mirovinci ne žele gurati. Nitko ne kupuje po asku već se svi žele spustiti što niže na bidu a oni to naravno koriste. Ima puno love i kod malih dioničara, pa zar se 50% foruma ne hvali da su u cashu. Svi čekaju potez mirovinaca, a nama treba netko tko će i njih za..bati i pobrati vrhnje pred nosom. Ak su mogli danas rusi možemo i mi, ima se novaca samo se špekulira do krajnjih granica.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Bit će svima žao, ali takvi su ljudi. Europa i Amerika poludjela.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@james1, Pa to mi je jos jedino i preostalo. Nego ajd pukni 100 pa da se i ja nasmijem [thumbsup]

VIVA LA REVOLUCION !!!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

u europi reli

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Beograd je također zelen.


Jasno je da se mirovinci ne žele gurati. Nitko ne kupuje po asku već se svi žele spustiti što niže na bidu a oni to naravno koriste. Ima puno love i kod malih dioničara, pa zar se 50% foruma ne hvali da su u cashu. Svi čekaju potez mirovinaca, a nama treba netko tko će i njih za..bati i pobrati vrhnje pred nosom. Ak su mogli danas rusi možemo i mi, ima se novaca samo se špekulira do krajnjih granica.

Pa zašto bi plaćali više, pogotovo dok je žarište globalne krize? Ista stvar će biti s lovom od ine… Čisto sumnjam da će svi odmah prvi dan upucat sve u dionice.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

malo iz svjetskih medija….
Top Stories
Stocks Appear Headed for Strong Open on IBM Results- AP

Wall Street appeared headed for a strong open Thursday after IBM Corp. reaffirmed its profit outlook and investors hoped that the panic selling that cascaded through global markets a day [/b]

cini se da ce i ameri u plus…
EU hita prema gore.
FTSE oko +2%!
regija – slovenci plus +5%!

mi? sakuljamo snage…
[smiley]

New Report

Close