Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

futures +3%
evropa svugdje preko 2%
ovo više ne liči na klopku

Inace kuzim razlog smanjenja rate, ali ovaj put mi situacija ne djeluje bas najbolje.

Do krize je doslo zbog olakog davanja kredita ljudima i kompanijama koji ih nisu mogli vracati pa se fin. sektor urusio.

Do krize je doslo jer su XYZQ (brojznamenaka) banaka sirom svijeta pune QWERTY (brojznamenaka) milijardi govana u aktivi koja svako malo zasmrde sa drugog kraja svijeta.
Vise se ne zna gdje je "good" a gdje "bad" money.
Bankarima ne pada na pamet da to sami kazu a nema ih tko prisilit. Blesave vlade pumpaju papirice a zakasnili su xy mjeseci jer je sad realna ekonomija u kontrakciji pa su MINIMALNA sredstva koja su se dosad slijevala u banke (da bi se dobio bolesni leverage od 30-40:1) od realnih zarada sve manja i manja… U konacnici, morat ce odstampat 20tak% (ovo nabadam) citavog svjetskog money flowa da bi se pokrenuli. A do tada cemo svi bit mrtvi. Nevjerojatan kretenizam i pokvarenost.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

čak je i belex 3% u plusu…grrrr
a mi banana i to ona oguljena

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Slike govore više od riječi…

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

FTSE na +3,2%
futures +3%

Moze li mi netko reci koji majmun prodaje inu za 2100 kn??tko se odrice 700 kn zarade??jos vise me zanima tko je taj broker,koji nije svog klijanta upozorio.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

misliš da to klijent prodaje
btw off topic


Moze li mi netko reci koji majmun prodaje inu za 2100 kn??tko se odrice 700 kn zarade??jos vise me zanima tko je taj broker,koji nije svog klijanta upozorio.

Manipulatori kolega, na jednoj žrtvuju a na deset poberu naivce

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Pozdrav Samodolu!
Ovo što ti kompe rade sa IGH je već smiješno!
Koga zanima nek pogleda kako se jedna dionica bori da ne ode u blokadu u koju je tjeraju van svake logike i zdrave pameti (tržišne danas s obzirom na kretanja vani). Vjerojatno nije jedina ali eto u nju najviše gledam jutros i među najžilavijima je, zanimljivo je i ogledni primjer koordiniranog rušenja usprkos pritisku kupaca koji ne žele propustiti akciju i kupuju ko ludi ali dionica ne ide gore ni za milimetar -baš naprotiv.
Evo pred padom je i ona…
Kao prodavci su svi ludi i nepismeni i nemaju internet da vide kretanja vani danas. Već sat i po smo kontra cijelog svijeta.
Još jedan pozdrav Samodolu i njegovoj bratskoj žgadiji [tongue]


Cartman bi htio kupovati što niže prije nego stigne lova od INE, po mogučnosti na crobexu 1100 [cool]

Paulson koji je poslan da ohrabri tržište je jučer jasno rekao da nas očekuje vrlo spor i naporan put oporavka. Što znaci da ce biti sretan onaj koji bude imao godisnji prinos 10-15%. I to je najoptimističniji scenarij, onaj pesimističniji ali nažalost mnogo realniji je da ce se kriza nastaviti. Na našim prostorima će biti još gore jer su pravi kupci fondovi, a raja neće uletat u fondove kao do sad.

Ukratko, došlo je ono što smo spominjli godinama i znali da će doći, burza vise nece biti zlatna koka za brzu i laganu zaradu, samo smo se nadali da će to doći što kasnije. Nemoguce je svake godine rasti 70%, kako sad stvari stoje bit ce dobro ako u sljedecih 10 godina narastemo 70%.



zavrsit cemo s oko minus 3..

Završit ćemo još danas u zelenom [thumbsup]
Čim ova manipulacija popusti, a hoće već prije podne.

Stvarno optimisticno dragi kolega! Neka,neka. Bolje optimisti nego pesimisti
P.S. Iza 16h bilo bi pošteno da poraženi citira bolje predviđanje uz čestitke (ja tvoje hoću ako budemo na cca -3% [wink]
[/quote]

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Paulson koji je poslan da ohrabri tržište je jučer jasno rekao da nas očekuje vrlo spor i naporan put oporavka. Što znaci da ce biti sretan onaj koji bude imao godisnji prinos 10-15%.

Slažem se s ovom. Prinos od 10-15% do konca godine.

New Report

Close