Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

AP
White House considers ownership stakes in banks
Thursday October 9, 4:23 am ET
By Martin Crutsinger, AP Economics Writer
White House considers taking ownership stakes in private banks to deal with credit crisis

WASHINGTON (AP) — The Bush administration is considering taking ownership stakes in certain U.S. banks as an option for dealing with a severe global credit crisis.

An administration official, who spoke on condition of anonymity because no decision has been made, said the $700 billion rescue package passed by Congress last week allows the Treasury Department to inject fresh capital into financial institutions and get ownership shares in return.

ADVERTISEMENT
This official said all the new powers granted in the legislation were being considered as the administration seeks to deal with a serious credit crisis that has caused the biggest upheavals on Wall Street in seven decades and continues to roil global markets.

Supporters of this approach, such as Sen. Charles Schumer, D-N.Y., argue that injecting fresh capital into U.S. banks who want to participate in the program would be an effective way to bolster banks’ balance sheets and get them to resume lending. Taxpayers would benefit because the government would receive an equity stake in the bank in return for providing the capital.

“This idea would, at a minimum, complement the administration’s planned approach of buying up troubled assets and may prove to be the most promising tool of all in Secretary Paulson’s kit,” Schumer said in a statement.

A decision to inject capital directly into financial institutions in return for ownership stakes would be similar to a plan announced Wednesday by Britain.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Kakve budale su na našem tržištu kapitala! Cijela EU u plusu oko 3%, a kod nas desetak dionica po otvaranju stjerano u -10% blokade s prometima od 50 tisuća kuna.
Sramota što radi ova gamad od OMF-ova jer znaju da još nema love od INE! [angry]

Mi opet ne pratimo trendove, EU, pa cak i belex u plusu. Ne izgleda niti kao da moze uslijediti popravak(prema omjeru k/p), previse se sili prodaja na svim dionicama(opet ce reci da smo mi mali dionicari to krivi).

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Povukla se kupnja, INA u blokadi s 6 ponuda, PTKM isto 6 ponuda, dioki 2, lvcv 2,…

Radi se o tome,da europa jest u zelenom,vecina azije takodjer,ameri jucer iznimno volotailno,pola dana optimistima pola pesimistim,no zavrsili u minusu,kao i azija i europa u srijedu,mi posto ne radismo u sri,danas odradjujemo taj zaostatak..sutra bude rast,ako eu.ostane u plusu,i ameri ako ne potonu previse,a ne vidim bas nekakav razlog za to.
Dospijece dionica mi je od danas 10 godina.
Kolega koji mi je citirao post o lrizi 29/30-ja nisam rekao da ta kriza ima veze s ovim,niti da ce trebati slican vremenski period za oporavak,nemojte insinuirat,zakljucivat na pamet

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Kakve budale su na našem tržištu kapitala! Cijela EU u plusu oko 3%, a kod nas desetak dionica po otvaranju stjerano u -10% blokade s prometima od 50 tisuća kuna.
Sramota što radi ova gamad od OMF-ova jer znaju da još nema love od INE! [angry]

Je!
Ako ovo nije slučaj za hanfu neznam što je!!
Pa ovo je očigledno guranje dionica u bokadu i to organizirano!
Vani je sve zeleno.
Nema nikakve veze što je juče padalo, a mi nismo radili. Da je to povezano nebi Putin zatvarao svoje burze da preskoči velike padove ako bi se oni svejedno retroaktivno dogodili.
Kakav lopovluk (kao iz onog članka od neki dan) na očigled svih i nikom ništa!
Tja!

zavrsit cemo s oko minus 3..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER



Cartman bi htio kupovati što niže prije nego stigne lova od INE, po mogučnosti na crobexu 1100 [cool]

Nemoj da ti citiram ovaj post za negdje mjesec dana.
Misliš li da će nam INA pomoći?
Imaju mirovinci para ko salate, a ne žele braniti market dok ne prođe kriza.
Mislim da nvci od INE neće tu ništa pomoći.

Pozivali ste se na prodaju INE…
Pozivali ste se na bailout…..
Pozivali ste se na rezanje kamata u Americi….
I sad bi se pozivali na pare od INE….a mi i dalje tonemo.
Zaključak?

[/quote]
bar ce vam mirovine biti velike 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Europa dere prema gore jedino kod nas trava ne raste!!!!!!!!!!!!!

DJ EURO STOXX 50 € Pr 2,755.67 61.12 +2.27% 04:21
FTSE 100 INDEX 4,482.63 115.94 +2.66% 04:21
CAC 40 INDEX 3,578.64 81.75 +2.34% 04:21
DAX INDEX 5,128.55 114.93 +2.29% 04:21
IBEX 35 INDEX 10,471.30 173.70 +1.69% 04:21
S&P/MIB INDEX 22,824.00 544.21 +2.44% 04:15
AEX-Index 294.69 9.03 +3.16% 04:21
OMX STOCKHOLM 30 INDEX 689.69 26.00 +3.92% 04:36
SWISS MARKET INDEX 6,152.43 78.98 +1.30% 04:21


zavrsit cemo s oko minus 3..

Završit ćemo još danas u zelenom [thumbsup]
Čim ova manipulacija popusti, a hoće već prije podne.

P.S. Iza 16h bilo bi pošteno da poraženi citira bolje predviđanje uz čestitke (ja tvoje hoću ako budemo na cca -3% [wink]

ima netko neko misljenje o mark to market knjigovodstvu i kako ce se to odraziti na FI npr. GE?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

za njemacke p..ke uopce ne sumnjam da ce samo kopirati voljene im amere iako su u daleko boljoj poziciji..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close