Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cartman bi htio kupovati što niže prije nego stigne lova od INE, po mogučnosti na crobexu 1100 [cool]


Fini plusevi danas u EU a i US futuresi se zelene nekih 2% za sada! Dakle očekujem u početku iskrcavanje, a onda i kod nas lagani oporavak!

morat će smeća od FM nadoknaditi jučerašnji pad, zeznuo ih praznik…ako je suditi po trenutnoj k/p, ronimo i dalje



Vidjet ćemo kako će danas otvoriti Europa. Ne bi me čudio jedan jači zeleni rast danas, pa i sutra. Jučer su povučeni neki krucijalni potezi sa strane centralnih banaka najjačih svjetskih država, a slijede nove mjere sve dok se situacija potpuno ne stabilizira.
Da će odmah početi teći med i mlijeko – neće, ali najbitnija je sad psihologija da ljudi vide da ima volje i snage za preokret na TK i u financijskom sustavu. Čim novac počne ponovo kolati među bankama i nestane strah kod ulagača, krenut će okretanje u suprotnom smjeru pa će opet biti iracionalne euforije isto kao do sada panike.

Danas nova mjera američke vlade preuzimanje banaka, dakle dokapitalizacija….. dakle vlast postaje
vlasnik

[/quote]
Možemo samo reći jednu stvar, a to je:

Spas za nas je to što je izborna godina jer u protivnom bi bilo daleko večih s….
vrijeme je za odbijanac pa makar i kratkoročni….ali idemo sada malo up…kaj vam nije dosta crvene boje?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Uf, uf… [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Fondovi imaju čistu manipulaciju nad cijenama dionica…… pogledajte samo HT
[img]http://i41.servimg.com/u/f41/13/01/91/22/crobex10.png[/img]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

I naravno nebitnih 6.000.000.000 kuna od INE i sljedeći tekst:

Može li Vlada bivšim dioničarima Ine izboriti još 200 kuna premije?

Iako još nije poznato koliko je dionica Ine tijekom javne ponude preneseno na MOL preko Novog lista iz hrvatske Vlade šalju se signali da će MOL-u osigurati većinsko vlasništvu, ali uz premiju i time osigurati svima koji su prihvatili ponudu od 28000 kuna dodatnu zaradu.
Neimenovani izvori iz Vlade tvrde da bi bilo lakše MOL natjerati na povećanje cijene da je dobio manje od trenutno sigurnih 22 posto no da će bez obzira na to pokušati povećati vrijednost Ine kroz zamjenu dionica, što u Novom listu tumače kao pokušaj da se dosegne 3000 kuna za dionicu Ine.

Kada bi MOL bio prisiljen platiti razliku od 200 kuna po svakoj dionici još 441 milijun kuna slilo bi se u Hrvatsku.

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


U svakom slučaju novija vrsta ratovanja danas se svakako odvijaju na financijskim tržištima. Smjena vlasti u Americi je neminovna i tu isto treba tražiti razloge ovakvog pada indeksa koja opet povlači i indekse ostalih novonastalih američkih država širom svijeta. Danas Amerika ima skoro 60 svojih država, od toga oko 54 na sjevernom i južnom američkom kontinentu, a onda slijedi Europa, Azija te Australija i Oceanija i Afrika. Više nema klasičnim ratova, danas se ratovi vode virtualno na financijskim tržištima.

drama queen [smiley]


Vidjet ćemo kako će danas otvoriti Europa. Ne bi me čudio jedan jači zeleni rast danas, pa i sutra. Jučer su povučeni neki krucijalni potezi sa strane centralnih banaka najjačih svjetskih država, a slijede nove mjere sve dok se situacija potpuno ne stabilizira.
Da će odmah početi teći med i mlijeko – neće, ali najbitnija je sad psihologija da ljudi vide da ima volje i snage za preokret na TK i u financijskom sustavu. Čim novac počne ponovo kolati među bankama i nestane strah kod ulagača, krenut će okretanje u suprotnom smjeru pa će opet biti iracionalne euforije isto kao do sada panike.

ja isto cekam kad ce neki posteni bull trap do dj 11 000 i dax 6000.. crobex recimo 3500..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

strava, kakav bid!!!jednom je novodrekec izjavio da je grobex precijenjen 50%…mislim da je uspio u svom bolesnom naumu, ali izgleda da bandi još nije dosta!!!


Cartman bi htio kupovati što niže prije nego stigne lova od INE, po mogučnosti na crobexu 1100 [cool]

Nemoj da ti citiram ovaj post za negdje mjesec dana.
Misliš li da će nam INA pomoći?
Imaju mirovinci para ko salate, a ne žele braniti market dok ne prođe kriza.
Mislim da nvci od INE neće tu ništa pomoći.

Pozivali ste se na prodaju INE…
Pozivali ste se na bailout…..
Pozivali ste se na rezanje kamata u Americi….
I sad bi se pozivali na pare od INE….a mi i dalje tonemo.
Zaključak?

Odoše futursi u nebo a nadam se da ce i kod nas biti oporavak

Nikkei je opet u crvenom, ali mislim da je uzrok rasta nekih burzi cisto psiholoski. Zato po ducanima vidimo velike plakate "popust 70%" i raju koja kupuje presretna sto su prosli jeftino, kupili nesto sto je do jucer kostalo 1500kn za 800kn. U zbilji je vlasnik tog ducana taj proizvod platio 200kn, a u Italiji ili vec Sloveniji se moze kupiti za 400kn. Samo sto je osjecaj bolji kad kupis za 800kn nesto sto je do jucer kostalo 1500kn, osjecas se kao da si zaradio 700kn.

Inace kuzim razlog smanjenja rate, ali ovaj put mi situacija ne djeluje bas najbolje.

Do krize je doslo zbog olakog davanja kredita ljudima i kompanijama koji ih nisu mogli vracati pa se fin. sektor urusio. Smanjenjem rata ce krediti biti jos povoljniji što ce navesti jos veci broj ljudi i kompanija da podizu kredite. Ako taj novac od kredita uloze pravilno i ne dodje do recesije – ta odluka ce pomoci, ALI ako dodje do recesije i kompanijama koje su digle ove najnovije kredite padne promet, opet ce se dogoditi isto, urusit ce se fin. sektor.

New Report

Close