Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sasvim je sigurno da će kongres, nakon silnih kritika zbog neizglasavanja plana pomoći financijskom sustavu, te zbog "dorade" tog plana, ovaj put ipak usvojiti plan.
Mislim da bi se kod nas moglo dobro zazeleniti sljedeći tjedan, jer će fondovi, a i mali dioničari koji imaju keša požuriti s kupovinom dionica prije nego stigne novac od Ine. Ne treba zaboraviti da je krajnji rok za isplatu dioničara Ine 14 dana, što znači da novac može stići znatno prije, čak i sljedeći tjedan.
Treba još vidjeti koliko će ukupno dionica biti prodano Mol-u, ali sudeći po trenutnom stanju i raspoloženju na tržištu, te najavama fondova moglo bi biti mnogo više nego je itko očekivao, a time i mnogo više novca raspoloživog za reinvestiranje.

Mistery, za sve koje si rekla mislim da je u redu. Ali što se tiče OIF-ova ne vjerujem. Danas pretpostavljam da opet oni istovaruju, nemaju pritok novog svježeg novca jer im ga više nitko ne želi dati. Stalno izmišljaju neke nove proizvode a sami bankari se već srame klijentima preporučiti išta što je vezano uz te fondove. Ako je netko totalni gubitnik ove krize kod nas onda su to oni. Druga stvar kaj se FM čisto j..e za to. Nije bila njihova lova a dobro su zarađivali. Nije mi ih žao i neka propadnu svi koji su to zaslužili svojim nesavjesnim i neozbiljnim poslovanjem.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Hej mrgud, ne nadaj se baš previše [tongue]
BF, koji ima najviše, ne vraća novce nazad na burzu (mislim da malo muljaju, i da neće baš kupiti samo obveznice, ali neće ni samo dionice). OIF sigurno nemaju keša jer su prezauzeti isplatom dioničara, oni će morati čekati uplatu MOL-a. Mirovinci kreću odmah.
Zato i spominjem lagani, kontrolirani rast. Ne vjerujem da financije ove države baš vode debili. Nikome nije u interesu da za mjesec dana narastemo na preko 4000, pa opet potonemo na 2500. U tom slučaju bi mislim i OMF počeli dobivati packe, jer se igraju s našim mirovinama. Svima je u interesu (ne samo kod nas, nego i u svijetu) da se vrati povjerenje u financijski sustav, i na tome će raditi udruženim snagama.
Društvo, mislim da bull market završava. Preživjeli smo. I od svih vas ja se najviše nadam da sam u pravu [proud]

a što će tek biti s nama?

MMF: Ameriku možda čeka duboka recesija
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
WASHINGTON – Sjedinjene Države mogle bi se suočiti s dubokom i dugotrajnom recesijom proizašlom iz aktualnih financijskih previranja, dok se eurozona suočava s manjim rizikom, navodi se u izvješću Međunarodnog monetarnog fonda (MMF).
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/mmf-ameriku-mozda-ceka-duboka-recesija,26690.html

Foto5, vjerojatno nisam bila skroz jasna. Iz gornjeg posta vidiš da se po svemu sudeći slažemo – je, OIF sad nemaju casha, ali su i oni imali nešto INE pa će ga dobiti.

Sad se svi analitičari utrkuju tko će predvidjet veću katastrofu. Isti znalci su i za naftu proljetos govorili da se ispod 200$ neće zaustaviti, a floskulama tipa "nema više energije po dosadašnjim cijenama" su bili zatrpani svi mediji i kod nas i vani.
Meni je to dobar znak da se nazire svjetlo na kraju tunela i da je kriza dotakla dno (kao onomad i cijena nafte vrh).
Pravi analitičari su o ovoj krizi pisali i govorili prije pola godine i više ovi sada samo otkrivaju toplu vodu da poberu koju naslovnicu dok je ova situacija još aktuelna (ima tu dakako i osobnih interesa, kupuje se…).

Mi već 2 dana brijemo solo po nekom svom putu (naravno prema dolje i pun gas):

Pöttering: Bez Lisabonskog sporazuma u EU može još samo Hrvatska
Autor/izvor: SEEbiz
BRUXELLES – Predsjednik Europskog parlamenta Hans Geert Pöttering upozorio je da bez ratifikacije Lisabonskog sporazuma u Europsku uniju (EU) može ući još samo Hrvatska i to – možda.
http://www.seebiz.eu/hr/politika/p%c3%b6ttering-bez-lisabonskog-sporazuma-u-eu-moze-jos-samo-hrvatska,26685.html

Ovo lagano kolebanje u Eu ce zasigurno prevagnuti na zelenu teritoriju dublje cim ameri otvore. Po svemu sudeci americko otvaranje ce biti pozitivno

Futures

Dow +0.47%
S&P 500 +0.75%
Nasdaq 100 +0.61%

First Time Here?

Money-Market Rates Climb to Records, BOE Relaxes Funding Rules

By Justin Carrigan and John Fraher

Oct. 3 (Bloomberg) — Money-market rates in Europe jumped to records and the Bank of England relaxed borrowing rules for financial institutions as “extraordinary” strains deepened the credit freeze.

The euro interbank offered rate, or Euribor, that banks charge each other for three-month money increased to an all-time high of 5.34 percent today. The London interbank offered rate, or Libor, for such loans climbed to 4.33 percent, the most since January. The Libor-OIS spread, a gauge of cash scarcity among banks, widened to a record and Asian bank rates climbed to the highest levels in at least nine months.

“It feels like the financial-sector problems are snowballing, developing momentum that will be hard to stop,” said Greg Gibbs, director of currency strategy at ABN Amro Holding NV in Sydney. “The further deterioration in term bank- funding costs and spread widening even as policy makers in the U.S. are poised to pass a rescue bill is worrying.”

Central banks are stepping up efforts to revive lending by pumping money into the financial system. The U.S. House of Representatives will consider a package of measures today that would remove tainted assets from bank balance sheets.

“In these extraordinary market conditions, the Bank of England will take all actions necessary to ensure that the banking system has access to sufficient liquidity,” Governor Mervyn King said in a statement in London today.

The Libor-OIS spread, the difference between the three- month dollar rate and the overnight indexed swap rate, climbed 15 basis points to 285 basis points today. It’s the third consecutive day the spread has risen to an all-time high. The average was 8 basis points in the 12 months to July 31, 2007, before the credit squeeze began.

Cash Auctions

The Bank of England will widen the range of collateral it accepts at three-month operations to make it easier for banks in the U.K. to get funds. The central bank said it will now accept top-rated securities tied to “some” corporate and consumer loans as well as asset-backed commercial paper with the highest short-term ratings.

“It’s another thing that shows how serious the situation is,” said Grant Lewis, an economist at Daiwa Securities SMBC Europe Ltd. in London. “Of the central banks, it’s been perhaps the most resistant to providing help.”

The Bank of England also offered $30 billion of one-week funds and $10 billion in overnight loans. The European Central Bank, which said today it will allow more institutions to participate in its unscheduled cash auctions, sold $50 billion of three-day loans. The Bank of Japan pumped in 800 billion yen ($7.6 billion) and the Reserve Bank of Australia added A$1.57 billion ($1.2 billion).

`Injecting Money’

“The Bank of Japan will have to continue injecting money into the market,” said Yuuki Sakurai, general manager of financial and investment planning in Tokyo at Fukoku Mutual Life Insurance Co., which manages the equivalent of $54 billion in assets. “There is a limit to what the BOJ can do, as a lot of investors are avoiding foreign banks at the moment.”

The U.S. Senate voted two days ago by 74 to 25 to approve an amended bill that would give the Treasury as much as $700 billion to buy distressed debt from financial companies. The House rejected an earlier version of the legislation on Sept. 29 by 228 to 205 votes. It’s scheduled to consider the version passed by the Senate today.

The likelihood that the squeeze will push the global economy into a recession has made it more probable central banks will cut interest rates. ECB President Jean-Claude Trichet said yesterday policy makers have already considered reducing borrowing costs. Economists at Citigroup Inc., BNP Paribas SA, JPMorgan Chase & Co. and Royal London Asset Management say the Bank of England will cut its rate

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

ne sviđa mi se kaj ovi kupuju Wachoviu…kupuju je za 7$ po dionici…

još će kongres danas reći da im ne treba nikakva lova jer će se sve pokupovati…
dovraga
biti će napeto danas…šteta što neću moć gledati

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Republikanac P. Rayan je upravo rekao:

glasat ću sigurno ZA..i misli da će proći plan..
ajmo dalje

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close