Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

golubv*

krvavo se zeleni? [lol] [lol] [lol]
žešća izreka..

a suprotno je zeleno se crveni? [lol] [lol]
a kaj se tiće efekta..hmmm efekt će biti brutalan u oba smisla…nadajmo se pozitivnom

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


hehe dow je bio pao na 10800 kad je crobex bio 3600, tako da je sadašnji crobi = dow ispod 9000 [cool]

Bezvezna usporedba, al neka ti je.

Evo u Senatu igraju na osjećaje, i na političke bodove.
Mislim da će ova Bailout priča potrajati, jer su izbori tek za mjesec dana.
Živi bili pa vidjeli.

Mene najviše zabrinjava pad proizvodnje u Americi.
http://biz.yahoo.com/ap/081001/economy.html
Pustite banke i ostale lopove neka propadnu. Nisu oni bitni.
Samo proizvodnja stvara kapital, ostali samo obrću i mute.


hehe dow je bio pao na 10800 kad je crobex bio 3600, tako da je sadašnji crobi = dow ispod 9000 [cool]

A zamislite usporedbu da dow prati crobi a u koji je još uračunat "slobodni pad" INE ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Opla, spominje se DEPRESIJA u Senatu. Ne više recesija, ili kriza.
To nije dobro. [bye]

Samo proizvodnja stvara kapital, ostali samo obrću i mute.


Ljubo jesi li to ti?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Samo proizvodnja stvara kapital, ostali samo obrću i mute.


Ljubo jesi li to ti?
[/quote]
[thumbsup] [lol]

Surround all arround when it hits the ground


Mene najviše zabrinjava pad proizvodnje u Americi.
http://biz.yahoo.com/ap/081001/economy.html
Pustite banke i ostale lopove neka propadnu. Nisu oni bitni.
Samo proizvodnja stvara kapital, ostali samo obrću i mute.

Da se to dogodi, patili bi par mjeseci a onda bi krenilo ono prao zdravo zelenilo. Ovako sa bailoutom cemo svi biti u k…. jos godinama

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Da se to dogodi, patili bi par mjeseci a onda bi krenilo ono prao zdravo zelenilo. Ovako sa bailoutom cemo svi biti u k…. jos godinama

Postoji mogućnost i za tako nešto. Prije par dana sam poslao link na ted spread, uz komentar da nam je sada malo koristan, trebalo ga je (s razumijevanjem) početi iščitavati puno prije. Sad mi se čini da će ipak biti koristan i u ovom periodu. Kako se radi o instrumentu koji mjeri povjerenje među bankama, pa na taj način indirektno oslikava i likvidnost i zdravlje financijskog sustava, mislim da je korektno očekivati da spread padne ako će bailout biti izglasan *i* sredstva poslužiti svrsi. Ako padne privremeno, pa se krene vraćati na ove visoke razine, srajne. Odn. pravi trenutak za napraviti bailout na mom dioničkom portfelju u tom trenutku. [wink]

Kliknite odmah na 3y, da vidite kad je frka počela i koje su normalne razine (prije toga).

http://www.bloomberg.com/apps/cbuilder?ticker1=.TEDSP:IND

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Naravno da je bailout nužan trenutno, garancija depozita banaka i support housingu.


Naravno da je bailout nužan trenutno, garancija depozita banaka i support housingu.

Nitko ne spori da je nužan, voda je došla do grla. Ali nažalost izgleda da nitko ne zna koliko će stvarno pomoći ekonomiji, amere je (s pravom) strah da ne sprže lovu bezveze. Ipak se radi o povijesno velikoj državnoj intervenciji. I to je apsurd svega, uza sve stručnjake i računala ovog svijeta, najveća ekonomija svijeta niti je vidjela kamo ih vode njihovi jeftini krediti i pohlepa, niti sada znaju kako se izvući iz tog dreka. Nije li to fantastično?

Da sam se sebi odgovorim, bilo bi fantastično, da i mi nismo kolateralne žrtve njihove zaigranosti. Ovako više izgleda ko loš krimić. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

EVO da probam malo pogadjat ako se usvoji veceras plan u senatu CROBEX sutra——+3,5%

New Report

Close