Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NAFTA
Neizvjesnost oko američkog plana i pad potražnje spustili cijene nafte
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
LONDON – Cijene nafte pale su u petak na međunarodnim tržištima za tri dolara nakon što je porasla zabrinutost u vezi s previranjima na financijskom tržištu nakon što su zapeli pregovori američkih zakonodavaca o paketu spasonosnih mjera za posrnuli financijski sektor.
Cijena sirove nafte na američkom je tržištu pala za 3,10 dolara na 104,92 dolara, dok je na londonskom tržištu bila u minusu 2,84 dolara, spustivši se na 101,76 dolara za barel.
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/neizvjesnost-oko-americkog-plana-i-pad-potraznje-spustili-cijene-nafte,26166.html


E moj super24, koja je nevolja tebe tolko opametila?

Neznam zasto svi misle da ce stampanje 700 mlrd $ rijesit sve probleme ko carobni stapic? Jos je interesantnije da taj isti plan predlazu oni koji su i odgovorni za ovo stanje. I koji su cijelo ovo vrijeme ocito vukli krive poteze jer je kriza eskalirala. Vratite se godinu i pol u proslost i vidite sto su ti isti pricali onda. Kad bi stampanje novca bilo rjesenje za sve probleme, onda bi Zimbabve bio najbogatija zemlja na svijetu.


pogledam vašu ocjenu zajednice i ono 37%, manje neg ja….a daleko najkvalitetniji postovi na ovoj temi…sve do jedan konstruktivan, sramota, kolega probajte usmeno za višu ocjenu [thumbsup]
već sam ispuco sve tri stotke na vama i kečeve na sanču… pa mogu samo čitat do sutra.


Al ce se neko danas u toku dana ljepo nakrcat u americi a ono za vikend vjest up up

Al će se netko nakrcati dionicama, mljas mljac.
A iza vikenda će biti riganja.

Pa gdje ce vise ovi EU indexi ????????????????

Kakav haos a imam predosjecaj da ce se za vikend ameri dogovoriti oko love.


Al će se netko nakrcati dionicama, mljas mljac.
A iza vikenda će biti riganja.

[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Sve tone do bestraga i evropski indexi i futuresi preko -2%
Šta očekivati u ponedjeljak, potop kao nikad prije ili oporavak?
Bit će velikih postotaka samo jel s pozitivnim ili negativnim predznakom nitko nezna [undecid]

Black Monday, II. dio. [cry]

Šalim se, sve je moguće, možda se dogovore, a možda i ne. Hazarderska vremena..


E moj super24, koja je nevolja tebe tolko opametila?

Neznam zasto svi misle da ce stampanje 700 mlrd $ rijesit sve probleme ko carobni stapic? Jos je interesantnije da taj isti plan predlazu oni koji su i odgovorni za ovo stanje. I koji su cijelo ovo vrijeme ocito vukli krive poteze jer je kriza eskalirala. Vratite se godinu i pol u proslost i vidite sto su ti isti pricali onda. Kad bi stampanje novca bilo rjesenje za sve probleme, onda bi Zimbabve bio najbogatija zemlja na svijetu.

naravno da neće, ali će ovim lopovima koji su to napravili omogućiti ostanak na dobro plaćenim pozicijama još neko vrijeme isto kao što ni prodaja ine nama neće donijeti ništa dobroga, ali će donijeti keš za plaće za nekoliko mjeseci

odluka da država postane vlasnik nekretnina za 700 milijardi dolara nečelno može biti dobra jer će cijene nekretnina se u SAD oporaviti (ne tako brzo) jer u SAD-u stalno raste broj stanovnika. problem je što će država kupovati te kuće po cijenama po kojima se one vode u bankama ( a to je zasigurno napumpana cijena).

najpokvarenije u cijeloj priči je to što su uprave banaka znale da ove kredite neće moći naplatiti od ljudi koji nemaju posao ili imaju jako niska primanja, ali trebalo je nekoga kreditirati da se natavi rast izdanih kredita.

nažalost, isti ti koji su sjebali tržište nekretnina će smrdati i tih 700 milijardi dolara i upucati ih u nešto iz čega ih neće moći izvaditi

Sto ce biti u ponedjaljak po mome i nije toliko presudno za TK. Vrlo je bitnije kako ce se sredstva upotrijebiti (vjerujem da ce se usuglasiti svi stavove oko ulaganja sredstava i da ce proci senat i kongres).
Da li ce to uspijeti samo privremeno sanirati stanje ali moze li taj novac stvarno u korijenu popraviti stanje i uciniti da se vise ne prave iste greske koje su dovele do ovoga stanja? Americki duh arogancije i ‘pre-potrosnje’ nikada nije imao maha kao zadnjih godina.
Nezaposlenost najveca u zadnjih 7 godina; ovisnost o naftnim magnatima nikad veca; recesija uz banke u kolapsu i sve ostale cimbenike ne moze izbrisati brdo novca od feda.
Taj novac je tek sansa da se stanje pocne lijeciti; i iako ce uzrokovati (vrlo moguce) jedan dobar bull-run; ipak ce se trebati probuditi nakon nekoga vremena i pogledati kako stvarno rijesiti probleme. Ne znam, opisao bih trenutacno stanje kao vrlo zbunjujuce; ne zna se cak ni kojim kartama igra sam WB; dali je i on sudionik akcije ‘spasi sto se spasiti moze’ ili je zaista opet namirisao dobre ulaske u ova turbulentna vremena.
btw trenutacno indexi padaju; prevelika je zabrinutost medju ulagacima
Idem malo pratiti sto se dogadja.
Pozdrav
Leon

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Pa gdje ce vise ovi EU indexi ????????????????

Kakav haos a imam predosjecaj da ce se za vikend ameri dogovoriti oko love.


Ameri pocrvenili na otvaranju, mislim da ne dijele tvoje mišljenje.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Vijesti iz Amerike:

Danas u pola 6 (naše vrijeme) nastavljaju se pregovori u Kongresu o prihvaćanju vladinog plana od 700 mlrd. Republikanci (koji su sinoć) odbili sporazum, najavili su da neće doći na taj sastanak, jer imaju alternativan plan koji neće trošiti novce poreznih obveznika.

(http://edition.cnn.com/2008/POLITICS/09/26/bailout.talks/index.html)

Bit će veselo pratiti događaje preko vikenda jer bi ustrajavanje Republikanaca na sasvim drugom planu moglo srušiti burze u ponedjeljak.

djia -1. jos se i dobro drze s obzirom da im banke pucaju ko kokice

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

BREAKING NEWS (CNBC) President Bush: Democrats and Republicans Will Pass a Wall Street Rescue Plan (Story Developing)

New Report

Close