Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas na kraju trgovanja u americi bice ili +5% ili -5% danas je prava lutrija

[lol] [lol]
nekako mi izgleda da će biti -5%, a onda u pon +8%

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo jedan dobar point za ovo što se sinoć desilo. I mislim da je tu i odgovor na pitanje koje nas muči.

"The Democrats, of course, are very afraid that McCain is going to swoop into these delicate negotiations on Capitol Hill at the last minute and when they reach an agreement, he’s going to claim credit for having brought those negotiations to a successful conclusion," CNN senior political researcher Alan Silverleib said."

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Labor unions protest in New York against bailout

NEW YORK (Reuters) – Hard hats, transit workers, machinists, teachers and other labor unionists railed against the U.S. government’s proposed bailout of Wall Street on Thursday in a protest steps from the New York Stock Exchange.
The Bush administration wants us to pay the freight for a Wall Street bailout that does not even begin to address the roots of our crisis," said AFL-CIO National President John Sweeney.
"We want our tax dollars used to provide a hand up for the millions of working people who live on Main Street and not a handout to a privileged band of overpaid executives."

Evo digao se i narod na noge.
Biće tu još svašta

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Labor unions protest in New York against bailout

NEW YORK (Reuters) – Hard hats, transit workers, machinists, teachers and other labor unionists railed against the U.S. government’s proposed bailout of Wall Street on Thursday in a protest steps from the New York Stock Exchange.
The Bush administration wants us to pay the freight for a Wall Street bailout that does not even begin to address the roots of our crisis," said AFL-CIO National President John Sweeney.
"We want our tax dollars used to provide a hand up for the millions of working people who live on Main Street and not a handout to a privileged band of overpaid executives."

Evo digao se i narod na noge.
Biće tu još svašta

Ko 1968. u Pragu. [smiley]

da baš sam gledao na TV…ekipa je krenula u štrajk..ovo nebu dobro..
nisam za rezanje i bježanje ali polako postaje izvjesno da se lova nemre dobiti samo tako..

a recimo ako je ne odobre onda bumo svi potonuli 10% čisto radi psihologije…a onda nastavak pada dalje…

tako da treba čekati vikend..ako odobre super ako ne odobre onda ćemo naučiti mnoge stvari o burzi koje se ne mogu naučiti iz knjiga, seminara ili sl. stvari….

držte se svi…
btw mislim da nije vrijeme za prodaju…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ali kolega ententinis, to je čisti folklor………….to je kao da vi uputite protesni email Anti Samodolu [bye]

učinak nula bodova

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Radnici misle da će im biti bolje ako se plan odbije?
[rolleyes]


ali kolega ententinis, to je čisti folklor………….to je kao da vi uputite protesni email Anti Samodolu [bye]

učinak nula bodova


upravo tako
pofuk
p.s. etno je u modi


Radnici misle da će im biti bolje ako se plan odbije?
[rolleyes]

bojim se da je radnike baš briga za to kako će im biti. kako je rekao cramer, toliko su nabrijani na te bankare s wall streeta da im je važnije da njih kazne nego da li ce im sutra bankomati još davati novac.

fakat mi je užitak gledati te kongresmene kako se batrgaju i kako će se svi, i demokrati i republikanci, na kraju morati pos.ati na svoje ideologije i glasati za plan.

a posebno je fascinantno kakvog je pajaca od sebe napravio mccain.

i evo za dobro raspolozenje sto prica njegov lumen naturale [lol]

http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=4476649n

a ovaj dio nije direktno vezan za bailout, ali je još urnebesniji.

http://www.huffingtonpost.com/2008/09/25/palin-talks-russia-with-k_n_129318.html

može se gledati over and over again. ako netko zna gdje postoji snimka cijelog intervjua, molim da da link.


nekako mi izgleda da će biti -5%, a onda u pon +8%

Nisam baš siguran. Formalno prolongiranje odgode na drugi tjedan moglo bi dovesti do dodatnog zaoštravanja krize i pada povjerenja, a to je zadnje što im treba. Mislim da će ih ovaj zadnji slučaj (propast W.Mutuala) naglo ubrzati jer bi rulja preko vikenda mogla postati jaako nervozna i u ponedjeljak odmah u jutro navaliti dizati ušteđevinu iz svih američkih banaka, a onda bi tek krenuo stampedo stečajeva koji više Bog ne bi mogao zaustaviti!
Po meni, nekakva pozitivna, smirujuća financijska odluka bit će donijeta već danas! Ameri bi i danas mogli završiti u solidnom plusu.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Trenutno sam ful u dionicama…Nekako ne vjerujem da će plan propast. Mislim da će doć do nekog kompromisnog rješenja u stilu isplate po etapama. No, sve je to lutrija…Paa, ajmo zaigrat…

cini se da je ovima preko bare zanimljivo [lol]

ne znaju hoce li ukucati sredstva poreznih obveznika ili ipak ne… [sad]

uglavnom,

1) ako se danas kod njih ne dogode neke pozitivne vijesti oko plasiranja casha za oporavak oni sigurno idu dole, ako se tokom vikenda nista ne promjeni, u pon svi idemo dole [cry]

2) ako se ne dogovore danas a preko vikenda nesto bude konkretnije onda u pon bismo trebali ici gore (ali ne puno, onak cisto iz psihologije) jer ne znamo kako ce oni reagirati

3) ako se oni danas konkretnije dogovore idu gore, ako se dogovori tokom vikenda potvrde i konkretiziraju u pon smo svi na toliko zeljni up,up… [thumbsup]

4) ako se oni danas dogovore, a tokom vikenda opet pocnu "kemijat" (sto sumnjam u ovom slucaju) onda u pon smo na ovim razinama +,- [undecid]

osobno sto ocekujem? pa mozda najvise slucaj 2…
ali… mozda se i ubrzaju (iako nisam toliko siguran…)

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

New Report

Close