Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala





Zanimljivo, nema više velikih naloga-plašljivaca ispred kojih se guraju mali drhtavih ručica ?

Najkasnije u ponedjeljak idemo značajno up …


I kaj to ti je rekla kristalna kugla?
Objasni prijatelju, objasni …
Pa nije ti ovo nogometna utakmica da prenosiš stanje CROBEXa iz minute u minutu.
[/quote]

Oprostite kolega, promaknuo mi je Vaš post … vidite,
na temi smo koja to i traži, ovdje se još može komentirati, trenutno za razliku od LIdera 🙂

Ugodan shopping 🙂

[/quote]
Opalio si mi sulju, ali neka … Ja sam tebi ostavio tvoju stotku [smiley]
Ipak bih se priklonio ovom razmišljanju:



crobex već na +1,06%!
ovo će biti lijep i zelen završetak dana, a potegnu li ameri danas kako se očekuje, sutra na ZSE imat ćemo lijep bull run [wink]

Interesantna situacija, mi očekujemo, Eu očekuje, cijeli svijet očekuje odluku kongresa i rast US TK jedino su domačini nekako nezainteresirani!

DLKV,IGH,INGR,VIRO,DDJH su u 10 min odradili 3-4% na malim prometima, nekako mi to lići na navlačenje kupnje i iskorištavanje psihološkog pritiska i priprema terena za još jedno trejdanje!
[/quote]

… potaknut današnjom "velikom" likvidnošću od koje INA nosi skoro pola. Kupnje skoro pa i nema …
Eto komentara …
E da, i CROBEX se snažno vinuo u visine na 1,64% preko lijevog krila … [lol] [lol]
Problem je da kad naši padnu u igri odmah prime dva, tri gola … Onako, usput.

PS. Zašto imaš sliku lijepe cure, a pišeš u muškom licu?
[/quote]

USA: A first tranche of $250 billion would be available immediately.

Možda i medvjedi uspiju uskočiti u vlakić
[lol]
[/quote]

Ako ulažeš u Americi, možda.
A hoćemo li mi dobiti nešto od tih 250B $?


Warren je očito prolupao kad je kupovao na ovome dnu … [lol] [lol]

Bez brige, oni su postavili pumpe koje će još dosta dugo pumpati ono što je ispumpano.
(Bush je poentirao na bezbroj načina)

Sada fokus treba skinuti sa susjeda prek bare, jer naše dionice neće čekati ovako nisko

[bye]

Warren je za svoje pojmove kupio siću, odnosno tek počeo kupovat…. Uostalom pogledaj promet od danas i od dana kad je plan predložen, zasad svi samo gledaju ovako [huh] s daškom optimizma

When speculation has done its worst, two and two still make four.

U Kongresu postignut dogovor o 700 milijardi državne pomoći, Bush s Obamom i McCainom

Zbog opasnosti od panike na financijskim tržištima ključni republikanski i demokratski zastupnici u SAD-u izvijestili su u četvrtak da su postigli načelni dogovor o 700 milijardi dolara pomoći financijskoj industriji i najavili da će ga predstaviti Bushovoj administraciji izrazivši nadu da će se o njemu glasovati u roku od nekoliko dana.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ec4df3e6-84e7-457d-9605-7899cfa57de8&open=sec

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

@ Krkanko
"Ako ulažeš u Americi, možda.
A hoćemo li mi dobiti nešto od tih 250B $?"

Kolega,
Nećemo taj $ još zasada-možda kasnije kad se tamo oplodi,
Al dobivamo puno više .. manje kočenja, malverzacija na temu, više vjere, miran san,
bogat prinos, a neko dno od 1500 se udaljilo na koju godinu 🙂

Osim toga trgujemo na ZSE s kunama i upravo imamo veliku aprecijaciju radi promjenimo EURe
od MOLa za kunice … propao bi nam izvoz da još dođu i dollari odmah

Možda nam i analitičari od sada uspiju pogoditi valove i podvalove 🙂

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ranking republican Richard Shelby will not support the plan

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Topljenje jezgra nuklearnog reaktora postignut dogovor u principu – Bush, McCain, Obama susret Kongresni lideri u Bijeloj kući

top news

http://biz.yahoo.com/ap/080925/financial_meltdown.html?.v=76



Warren je očito prolupao kad je kupovao na ovome dnu … [lol] [lol]

Bez brige, oni su postavili pumpe koje će još dosta dugo pumpati ono što je ispumpano.
(Bush je poentirao na bezbroj načina)

Sada fokus treba skinuti sa susjeda prek bare, jer naše dionice neće čekati ovako nisko

[bye]

Warren je za svoje pojmove kupio siću, odnosno tek počeo kupovat…. Uostalom pogledaj promet od danas i od dana kad je plan predložen, zasad svi samo gledaju ovako [huh] s daškom optimizma
[/quote]

Kolega, Nebitno s koliko ulagač ulazi u pojedine dionice, bitna je odluka ulaska a u ovome slučaju
i dodatni signali …

Pozdrav Warrenu ma gdje bio
[bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Evo na Otvorenom..

Slovenija uvodi po zakonu Osobni bankrot.

@Prinoja
Ti misliš da ćemo letiti gore, ja sam na žalost skeptičan, jer da market poraste, treba se gospodarstvo pokrenuti i banke se početi nezatvarati.
A u svijetu je to uzelo maha.



Ako ulažeš u Americi, možda.
A hoćemo li mi dobiti nešto od tih 250B $?

Naravno da cemo dobit nesto. Kao i ostatak svijeta, fakturu na taj iznos. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Why Mark-to-Paulson Accounting Won’t Save Banks: Jonathan Weil

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601039&sid=aK6vnh_5ZknM&refer=home

A gle ovo…

No deal reached at White House, officials say

Vaš link

WASHINGTON (MarketWatch) — President Bush was unable to seal a deal between Republicans and Democrats on his $700 billion mortgage rescue plan, officials said. "It was not a negotiating session," said House Democratic Leader Steny Hoyer. The two presidential candidates, Sen. John McCain and Sen. Barak Obama, attended the meeting but left the White House without talking to reporters. A revolt among House Republicans appears to have emerged as the key stumbling block. Hoyer said that some plans have recently been put on the table that even Treasury Secretary Henry Paulson hasn’t seen. "On our side, there is a consensus on how to go forward, we’ll have to see if that consensus can grow," Hoyer said. It was up to Bush to talk to Republicans, he added.

Što reć nego da i vani mediji drukaju kako se kome više sviđa. Bombastičan naslov i priča koja je faktualno točna, ali izražava sentiment koji je poželjan navedenoj publikaciji. Da se razumijemo, isto mislim i o ovima koji u naslov stavljaju da je sve dogovoreno, iako je jasno da nije. Show program. A znamo gdje je Hollywood.

Da ne spominjem komentara komada 100 u ovom trenutku, koji pomalo podsjećaju na ovaj forum. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Američka bankarska kriza je "potres" koji će koštati Sjedinjene Države statusa "supersile svjetskog financijskog sustava", ustvrdio je u srijedu njemački ministar financija Peer Steinbrück.

Vaš link

“Svijet nikada više neće biti kakav je bio prije krize”, kazao je, dodavši da su otpisi loših kredita dosad dosegnuli vrijednost od 550 milijardi dolara i da se ne nazire kraj krize.

New Report

Close