Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Ima li ko informacije iz Ameriku???? Kako izgleda njihovo predtrgovanje i od kada se moze vidjeti??
Ovi sugavi evropljani cas gore cas dolje.Slovenci su danas u zelenom radili.
Ljudi ne dajte se.
Nemojte danas da zagrdite i pokvarite utisak od petka

http://www.index.hr/video/film.aspx?id=4247

Ameri u futuresima okrenuli pred otvaranje, iz minusa u plus

S&P 500 +3.50 1249.50 9/22 9:12am
NASDAQ +11.75 1751.25 9/22 9:11am
Dow Jones +33.00 11392.00 9/22 9:11am

Why the Rescue Plan Can Work

http://news.briefing.com/GeneralContent/Investor/Active/ArticlePopup/ArticlePopup.aspx?ArticleId=NS20080922082228TheBigPicture

Oduševljenje je dugo trajalo

DOW -0,90%
NASDAQ -1,13%
S&P -1,30%

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Oduševljenje je dugo trajalo

DOW -0,90%
NASDAQ -1,13%
S&P -1,30%

Uz taj pokusaj navlacenja pred otvaranje, svjedno ima novosti- veliki se spremaju na otkup vlastitih dionica, pretpostavljam da smatraju da su jeftine 🙂

Microsoft board approves plan for another $40 billion in share repurchase and raised its quarterly dividend by 18%; HP approves $8 billion stock repurchase.

Vaš link


Oduševljenje je dugo trajalo

DOW -0,90%
NASDAQ -1,13%
S&P -1,30%

Gle boli me briga za bilo čije tu postove al tvoji su mi jaklo zanimljivi pa bi te
molio da bar svakih par minuta daješ kretanje indexa po mogućnosti i van amerike
……..jer inače su indexi znali stajat na mjestu po par godina pa je ovo jako neobično
sa ovakvim oscilacijama ……. zahvalan sam ti na pomoći a sigurno i zajednica….

DOW JONES INDUS. AVG -1.45%
S&P 500 INDEX -1.83%
NASDAQ COMPOSITE INDEX -1.63%

Jesu negativni ali imam osjecaj da ce do kraja trgovanja biti oko 0 ako ne i cak pozitivni.
Kuda ce vise dolje?????????????

Ford Motor chairman sells 1 million shares

NEW YORK (AP) – "Ford Motor Co. Chairman William Clay Ford Jr. on Thursday sold 1 million shares of the automaker’s stock, according to a regulatory filing.
In a filing with the Securities and Exchange Commission submitted Friday, the great-grandson of the company founder said he sold 1 million shares for between $5 and $5.10 per share, netting approximately $5.05 million."

Inače, potpredsjednik kompanije je prodao 16000 dionica dan prije.
Ovi su slijedeći

[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

hmm…priča se o velikim padovima..ali ne zaboraviti jednu stvar…nakon onog masakra iz prošlog tjedna ameri su završili u plusu…pa ne mogu rasti svaki dan po 4%…

imali smo čet i pet divotu za gledati…ali danas je kapitalizacija…+ mnogi su se ukakili pa sada prodaju…

kuda ćemo mi?
vidjet ćemo nadam se gore..opet imam spremljen cash za veće pizdarije

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Mislim da više nitko ne zna u kojem ćemo smjeru. Amerika pada, s druge strane najavljuju se veliki otkupi vlastitih dionica jer se čini povoljna kupovina…

AP Microsoft to buy back $40 billion of stock-
AP Hewlett-Packard board OKs $8B stock buyback-
AP Nike announces $5 billion buyback program-


Mislim da više nitko ne zna u kojem ćemo smjeru. Amerika pada, s druge strane najavljuju se veliki otkupi vlastitih dionica jer se čini povoljna kupovina…

Kaže se da ljudi dvostruko negativnije doživljavaju pad (gubitak sredstava) od količinski istomjernog rasta (dobitak sredstava). Gledajući iz ove perspektive, pa zapravo očekivan je trenutni razvoj situacije (kapitaliziranje dobiti) i ne djeluje uopće ni dramatično ni strašno.

Strašno je jedino utoliko što se na našoj burzi uglavnom jedva čeka takva vrst kapitalizacije i izraženiji je pad nakon velikog rasta, pa se u većini naših glava lako stvara disforija nakon početne euforije. Jednako je u nečijim glavama ovaj rast podcjenjivački shvaćen…

New Report

Close