Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Europa lagano u minusu
Vaš link

E sad ćemo vidjeti koliko ovisimo o svijetu.

Evropa je u petak imala najveći dnevni rast ikada, mala korekcija je očekivana, sutra će se vidjeti pravo stanje stvari. Mi smo do sada u stopu pratili amere čak i kada ostatak evrpoe nije (padali smo zajedno s amerima jedan dan duže (četvrtak)), a ameri su u petak zatvorili s plusom preko 3%.
Teško je predvidjeti možemo samo držati palčeve da se ta tradicija, bar što se današnjeg dana tiče, nastavi [thumbsup]


Više nego itko se ovim nedavnim događajima mogu poradovati (uvjetno rečeno) Kinezi. Sada je jasno da će ova posljedica očekivano niskog američkog GDP-a gurati Kinu (uz Rusiju, Indiju) na sam vrh ove scene, jer teško da će kineski GDP pasti ispod nekih 8% još duže vremena, zbog ogromne potrošačke potražnje te infrastrukturne ekspanzije. Iako su prvotna predviđanja govorila o dostizanju američkog GDP-a za nekih 40-ak godina, pa su nedavno korigirana na nekih 20-ak, sada je jasno da će se to dogoditi puno prije.


Kinezi su već tisućljećima luzerski narod.
Nikad, ponovit ću NIKAD, neće bit ravnopravni zapadu…izrabljuju sami sebe na tuđu korist, uništavaju se.
nije globalna dominacija samo zbroj GDPa, izvoza, rasta burze ili nekog drugog pokazatelja…nemaju mentalitet za bit na vrhu…nikad, ni za 2000 godina neće bit uz bok germanima (pazi avatar [wink] )
evo samo jedan primjer kako se uništavaju nije direktno povezan s gospodarstvom….direktive o 1 djetetu čine ogromno zlo, brakovi im se raspadju neviđenom stopom, ljudi jednostvano ne nauče djelit život s nekim tijekom mladosti, još brdo sociloških problema ima taj isti uzrok.
ajoj tek kad im počne tranzicija, majko mila.

[/quote]

Štete na okolišu ( voda, zemlja, zrak ) koje su dosada učinjene mjere se tisućama milijardi dolara.

HRANA JE ROBA (30)
Sok od naranče najjeftiniji u devet godina
Autor/izvor: Mladen Car
KOMENTAR – Petak, 12.09., 8.30 po istočnoameričkom vremenu: „Ured glavnog ekonomiste objavljuje, a Odbor za perspektive globalne poljoprivredne proizvodnje potvrđuje …“.
Novi mjesečni izvještaj Američkog ministarstva poljoprivrede ugledao je svjetlo dana te ponovo protresao robne burze zasuvši ih tonama podataka koje treba brzo probaviti ako želite ostati živi na tržištu koje je nemilosrdno.

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/sok-od-narance-najjeftiniji-u-devet-godina,25641.html

Europa ide k zelenom

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Europa ide k zelenom

Vaš link


naravno da ide…danas će ameri završiti 2% u plusu…samo ovo su neke promjene koje nitko nije očekivao..i još su mnogi ulagači u strahu..pa i mi smo..ja barem priznam..jer znam da ovo sranje nije gotovo…

portfelj mi je u krasnom plusu ali u dva dana može u minus…xdxd
za sada smo sigurni, ali opet ne treba biti pohlepan

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

oba predsjednička kandidata podržavaju Bushov plan samo traže nadzor nad korištenjem sredstava

http://www.cnbc.com/id/26826330

Pitanje sam postavio i na DDJH ali mislim da više odgovara ovdje. pa da ponovim:

Ako su kretanja cijena poslijednica sanacije banaka od strane FEDa, a sav se dosadašnji pad pripisuje upravo krizi hipotekarnih kredita, da li i koliko se ovo od petka može gledati kao preokret trenda. Mislim ono, gledano na neki duži rok.
Gledam od Uskrsa, ako smo od onda padali na nekim dionicama i 30%, koliko je u ovim okolnostima moguće očekivati rast na te razine.
Eto, baš me interesra mišljenje zajednice.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Slažem se, ali ako ADRIS na 340 nije jeftin, HT na 265 kuna, onda ne znam što je, tu ne vidim nikakav strah, već zicer. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Europa u zeleniom i to finom [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Na Wall Streetu nema mjesta euforiji
Vaš link

scoach_frankfurt——— dax 6202…..+ 0,21%
[thumbsup]

"oblaci prolaze i kiša radi svoj posao i sva posebna bića dobivaju svoje oblike"

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Regionalni indeksi
BELEX15 1.178,83 +1,00%
BIFX 3.002,69 -0,79%
SASX-10 1.603,47 +2,85%
MBI10 4.629,31 +0,89%
MBID 4.585,65 +1,30%
OMB 105,02 +0,03%
BIRS 1.421,05 +0,23%
ERS10 1.415,76 +0,20%
FIRS 2.650,11 +0,64%
GIRS 1.058,51 0,00%
MIRS 864,14 +0,39%
RS_FIN 1.318,76 0,00%
MOSTE 642,54 +0,32%
BIO 114,99 0,00%
MP-EUSTX 1.241,97 +0,61%
SBI20 6.664,40 +3,78%
SBITOP 1.495,86 +3,84%

who dares, wins

New Report

Close