Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma Lehman je bankrotirao… Shortali njega ili ne, on bi bankrotirao. A cijena dionice ima neugodnu tendenciju da tezi ka nuli kad tvrtka bankrotira.

A ovaj prijedlog od georgije je revolucinaran… Dozvolit shortanje samo kad ces izgubit na njemu. [lol]
Anyway, kako bi shortanje stabilnih firmi gurnulo firmu u propast? Mozes sad shortat recimo HT kolko hoces, do 1 kn, ali nece HT zbog toga propast, a ti ces bogami morat pokrit short poziciju. Bojim se po vecoj cijeni nego po kojoj si prodavao.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Dobro, da rezimiramo, vecina ovdje bi htjela da dionice samo rastu, da nema rizika i da se samo zaradjuje. Eto i ja dajem svoj glas za to. [thumbsup]
Najbolje da mi samo uplate na tekuci prinos svake godine sa kojim bi ja bio zadovoljan. I da, imam neki kredit koji bi htio sparkat u ovja americki fond propalih kredita. Kome da se javim?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Ma Lehman je bankrotirao… Shortali njega ili ne, on bi bankrotirao. A cijena dionice ima neugodnu tendenciju da tezi ka nuli kad tvrtka bankrotira.

A ovaj prijedlog od georgije je revolucinaran… Dozvolit shortanje samo kad ces izgubit na njemu. [lol]
Anyway, kako bi shortanje stabilnih firmi gurnulo firmu u propast? Mozes sad shortat recimo HT kolko hoces, do 1 kn, ali nece HT zbog toga propast, a ti ces bogami morat pokrit short poziciju. Bojim se po vecoj cijeni nego po kojoj si prodavao.

tako je kolega, kakve su to budalaštine sa zabranom šortanja……………umjesto da se zakonski gone oni koji su doveli američki/svjetski financijski sustav u bankrot, oni proganjaju ljude koji opravadno ukazuju na slabosti tih istih institucija
čudi me da nisu pozatvarali novinare koji pišu istinu o tim bankarskim bitangama

….to me podsjeća na onu tvoju usporedbu sa ubistvom i parkirnom kaznom za koju nema zastare

ŽIVJELO ŠORTANJE! [smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

……………umjesto da se zakonski gone oni koji su doveli američki/svjetski financijski sustav u bankrot, oni proganjaju ljude koji opravadno ukazuju na slabosti tih istih institucija
čudi me da nisu pozatvarali novinare koji pišu istinu o tim bankarskim bitangama

Je tako je, samo treba podnijeti optužni zahtjev. U demokraciji se ne zatvara bez sudske presude.
Ne vrijedi ona Kadija te tuži kadija te sudi.

Biljezim se sa stovanjem ovim mrskim spekulantima shorterima. Molim HANFA-u da im dozvoli shortanje. Rado bih ih docekao na par dionica dosta nisko. A brijem da nisam jedini. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Ma Lehman je bankrotirao… Shortali njega ili ne, on bi bankrotirao. A cijena dionice ima neugodnu tendenciju da tezi ka nuli kad tvrtka bankrotira.

A ovaj prijedlog od georgije je revolucinaran… Dozvolit shortanje samo kad ces izgubit na njemu. [lol]
Anyway, kako bi shortanje stabilnih firmi gurnulo firmu u propast? Mozes sad shortat recimo HT kolko hoces, do 1 kn, ali nece HT zbog toga propast, a ti ces bogami morat pokrit short poziciju. Bojim se po vecoj cijeni nego po kojoj si prodavao.


vidim deimos da tones i naginjes prema baronu,
btw jesi pogledao kako je izgledala bilanca lehmana u trenutku kad su pokrenuli zastitu bankrotom?
short ih dosao glave [kiss]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

E moj vipy, njih je doslo glave leverage od 1:30, borrow short lend long taktika. A sa time balance sheetom mozes guzicu jedino obrisat… Dobro je rekao kolega sava, to je kriza povjerenja. Kad je prosle godine SEC predlozio bankama da skrivaju gubitke i namjestaju bilancu koristeci rupe, pametni su znali da nece dobro proci.

Da je bilo sanse za lehmana, netko bi ga preuzeo jeftino. Spekulacija radi sa dve strane. I onaj tko shorta moze naletit na nekog sa suprotne strane. Ne kuzim kaj vi mislite, da se shorta onako od oka, lupim pa prodje? Tako mozda vi investirate.

Evo ti sto su mislili u 3. mjesecu o lehmanovom balance sheetu…
http://www.portfolio.com/news-markets/top-5/2008/03/20/Lehmans-Debt-Shuffle/?TID=dealpartnerbadge

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Cak i da te banke ne bankrotiraju, njima sljedi "scaling back"… Nema vise sekuratizacije, default swapova, itd u toj kolicini. Ostali bez prihoda. Barem pola ih mora nestat u svakom slucaju.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

he he vidim da je nekima ovdje šortanje neka adrenalinska furka. a kako bi tek bilo da ga je bilo već i u hrvatskoj pa da su ga sad i tu zabranili.

samo se još sada prave i naivni, kao da je problem u tome što su šorteri prodavali dionice pa ih opet kupovali jeftinije. radi se o kriminalnoj raboti koja je bila u pozadini, a i inače je, samo što kad je tržište normalno ona nema neke teške pa se tolerira, a u ovakvim situacijama šorteri stvaraju malo veću štetu, pa što je onda normalnije nego da ih država onemogući.

to što to je to zahebalo i neke medvjede u hrvatskoj njihov je problem. i ja sam se nadao uhvatiti neke dionice još niže, ali sam na žalost u ponedjeljak morao shvatiti da će ovaj tjedan biti zadnja šansa.

tko je ovom jadniku kriv što nije pronevjerio stotine milijardi dolara………….. [bye] [bye]

20. 09. 2008. | 08:35
Amerikanac dobio 6 godina zatvora jer je orobio kasicu-prasicu

Jedan Amerikanac osuđen je na šest godina zatvora zato što je ukrao 20 dolara iz kasice-prasice dvogodišnje djevojčice.

Već četiri puta osuđivani provalnik Ryan Mueller proglašen je u četvrtak na sudu u Sheboyganu u saveznoj državi Wisconsin krivim za provalu kao kriminalac-ponavljač.

List The Sheboygan Press izvijestio je kako je tužitelj kazao da je 31-godišnji Mueller provalio u jednu kuću u kolovozu 2007. i ukrao novac iz kasice-prasice dvogodišnje curice dok je ona spavala.

Majka curice ušla je u sobu i uhvatila Muellera na djelu.

Provalnik će dodijeljenu kaznu odslužiti nakon što odleži još jednu kaznu od šest godina na koju je osuđen u lipnju za drugu provalu.

(Hina)

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Vozd je stigao:

700.000.000.000 $ za bail out. Pa hebemu misa, jos prije koji tjedan je Ben vikao da je sustav stabilan i zdrav. [thumbsup]

Bode u oci na prvi pogled:

"Sec. 8. Review.

Decisions by the Secretary pursuant to the authority of this Act are non-reviewable and committed to agency discretion, and may not be reviewed by any court of law or any administrative agency."

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Sad ce ovi sparkirat sve smece od svoih rodjaka i ljubavnica na racun poreznih obveznika. I jos su si izglasali imunitet. Moze li bolje!? [thumbsup]
Tog nema ni u Hrvatskoj.

[lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close