Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da su ova opažanja prikladna za ovu temu (uz sitne ispravke):

-Upravo sam jučer gledajući CNBC money izvještaje sa Wall St. analitičari govore da index kojim se mjeri volatilnost i dalje na najvišem nivou, isti kao sa početka tjedna ( pon., uto.) samo niži za 3%..
-Trgovanje opcijama je izgleda ponovo odblokirano, tj. poništena odluka o zabrani.
-Pribojavaju se snažnog obrata trenda u ponedjeljak ili utorak ( znači snažni bull trap ).
-Navode da je ovaj rast isključivo tehnički rez, te ukazivali na zadnje minute trgovanja kako kupovinom namjerno stimuliraju prodaju, a sve u cilju kako bi se vratilo povjerenje malih ulagača.

Po meni, iskreno, Američki ruski rulet ( ili se masonerija upravo iskrcava)!

Jedno je posve istina, da je ovo prevelika kriza ( najveća od 1930 god. i Potpunog loma burze gdje su svi dioničari postali beskućnici) da bi se riješila jednim jedinim bull ranom i to umjetno isforsiranim!
Ljudi potreban je debeli oprez! [/b] [undecid]

Najbitnije od svega je da ni Ameri ne očekuju baš preveliki pozitivizam i da bi se mogao index okrenuti u čas u crveno, jer je volatilnost visoka.
To a vidim kao najbitnije.


Kolega mamus se malo neprecizno izrazio… Sad je zapelo sa market maker-ima i opcijama, jer oni imaju obvezu drzat bid i ask. I sad, na put-evim imaju problem, jer nemogu ulazit u hedge poziciju (kad prodaju put opciju, oni shortaju dionice na kojima su opcije). [undecid]

Zašto imam nekakav čudan osjećaj da su se ovih dana baš svi market-makeri kladili na debeli pad velikih investicijskih tvrtki i da se sad osjećaju zakinuti što ne mogu na ovaj način više zarađivati, u prijevodu, bune se jer ne mogu zarađivati na eventualnom kolapsu tvrtki, i to velikih financijskih tvrtki u zemlji gdje žive i rade…

Bokte, ako sam dobro shvatio, ovo mi već djeluje malo bolesno, kao da sami sebi jamu kopaju… i još je jedan dokaz da se za stvaranje profita ne biraju sredstva…

Hedge fund managers who made vast profits betting against the nation’s financial titans called the ban unfair, and said the move would only prolong the financial crisis. Some traders said they were no longer betting on the intrinsic health of companies, but rather on what the government might do next. Others simply withdrew from the market.

Da se nadovežem, umjesto da se uvede nekakav red u takvu vrst trgovine, obzirom da se financijski svijet urušavao, ovi se bune što im nije dozvoljeno klađenje na propast, to je nešto kao dolijevanje ulja na vatru…..

Otprilike ispada slična situacija:
Ako postoji npr. jedno selo čiji ljudi žive od 50 krava i pojavi se bolest kravljeg ludila kod jedne krave, pa zatim druge, pa treće, umjesto da se uhvati cijelo selo u koštac s problemima i spasi preostale krave, jedni se zajeb…ju i klade koliko će krava umrijeti, drugi plaču, a treći pokušavaju naći rješenje kako spasiti krave, a time i selo i guzice svih. Kakvu poruku daju oni koji se klade na broj mrtvih krava?


Sad naravno razmisljaju da market maker-ima dozvole shortanje, ali su onda dreku pljusku opalili. Ljudi ce kupovat put-eve, a market maker-i ce shortat. [thumbsup]

Stoji.

Inače, s ovom suspenzijom short – sella ne rješavaju ništa, tek odgađaju neizbježno.

Leman, AIG, Merill i ostal družba nisu u problemima zbog shortanja, već svojeg gubitaka, a Amerikanci koji su inače skloni progonu vještica sad žrtvene janjce pokušavaju naći u short-selerima, dok stvarne problem trpaju pod tepih.

Kao da je short uzrokovao pad bankarskih i ostalih dionica i kao da isto nema veze s kreditnom krizom.

Pitam se što će se dogoditi kada skinu suspenziju?

Krivo hanger shorteri su tu da nebi npr VDKT rastao na 4500kn a rezultati nikakvi,nesto ko mravi u prirodi.Treba neko ocistiti ono sto je nezdravo.Samo po meni treba im ukinuti da se klade bez pokrica u dionicama.

Shorteri trebaju i nasoj burzi pa nebi bilo ne selektivnog rasta a kapital bi isao u tvrtke koje bolje rade pa bi tako danas da ima shortera na nasoj burzi atlanska sigurno vrijedila vise.

Sto se tice ludih krava shorteri su potrebni da odmah lociraju tu jednu ludu kravu i da je odstrane od zdravih.Medjutim ponovicu jos jednom i njima se nesmije dopustiti da se mogu kladiti a da za to nemaju pokrice.

SAM PROTIV SVIH

Ashrak nece je po meni skinuti do predcjednickih izbora.

SAM PROTIV SVIH

Za sad traje do 2.10.2008., a ne bi me čudilo da je produže.

Uostalom ovakve vatrogasne mjere i jesu politike radi.

Leman, AIG, Merill i ostal družba nisu u problemima zbog shortanja, već svojeg gubitaka, a Amerikanci koji su inače skloni progonu vještica sad žrtvene janjce pokušavaju naći u short-selerima, dok stvarne problem trpaju pod tepih.

Kao da je short uzrokovao pad bankarskih i ostalih dionica i kao da isto nema veze s kreditnom krizom.

Pitam se što će se dogoditi kada skinu suspenziju?

Svaka fin kriza je kriza morala i međusobnog pojerenja.
Ako je istina to što ti kažeš kako objasniti činjenicu da su cjene nekretnina pale 10-15% a izvedenica i do preko 50%,


Da se nadovežem, umjesto da se uvede nekakav red u takvu vrst trgovine, obzirom da se financijski svijet urušavao, ovi se bune što im nije dozvoljeno klađenje na propast, to je nešto kao dolijevanje ulja na vatru…..

Otprilike ispada slična situacija:
Ako postoji npr. jedno selo čiji ljudi žive od 50 krava i pojavi se bolest kravljeg ludila kod jedne krave, pa zatim druge, pa treće, umjesto da se uhvati cijelo selo u koštac s problemima i spasi preostale krave, jedni se zajeb…ju i klade koliko će krava umrijeti, drugi plaču, a treći pokušavaju naći rješenje kako spasiti krave, a time i selo i guzice svih. Kakvu poruku daju oni koji se klade na broj mrtvih krava?


DOBAR [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Očekujem da se nakon ove zabrane šortanja svega i svačega zabrani i prodaja kao takva,
tj. da Centralni Komitet SRA dozvoli samo kupovinu dionica.
Što se tiče shortanja globalno, evo i Nijemci su uveli ban na shortanje financijaša a Francuzi će navodno ovaj tjedan.
Morgan Stanley bi mogao već sutra objaviti nekakav buyout ili "nazovi" merger, Alitalia će vrlo vjerovatno objaviti bankrot,12-a banka roknula u Americi,a GM je posudio 3,5 milijardi dolara jer nema casha.
Nastavlja se u revijalnom tonu

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Očekujem da se nakon ove zabrane šortanja svega i svačega zabrani i prodaja kao takva,
tj. da Centralni Komitet SRA dozvoli samo kupovinu dionica.
Što se tiče shortanja globalno, evo i Nijemci su uveli ban na shortanje financijaša a Francuzi će navodno ovaj tjedan.
Morgan Stanley bi mogao već sutra objaviti nekakav buyout ili "nazovi" merger, Alitalia će vrlo vjerovatno objaviti bankrot,12-a banka roknula u Americi,a GM je posudio 3,5 milijardi dolara jer nema casha.
Nastavlja se u revijalnom tonu

A ti izašo u petak. Tako je to.

I'LL BE BACK

nema ničega "principijelnog" u pitanju da li dozvoliti shortanje ili ne, nema to veze s pitanjem slobodnog tržišta. radi se samo o tome za koje će se instrumente neko tržište kapitala odlučiti, a za koje ne.

dinko novoselec i ostala ovdje toliko omražena bratija. koja si ove godine tu i tamo još malo dodatno spusti ulaz u dionice, je mila majka prema toj shorterskoj mafiji preko bare kojoj su sad nakratko zatvorili butigu. OMF-ovi svojom propagandom ne dovode ni zabu ni ribu ni pbz ni kabu niti blizu propasti, a ovi su zaradjivali baš na tome.

ili netko misli da bi zbog ove krize lehmann zbilja propao da nije bilo namjernog rušenja cijene po 90%?

jednostavno treba regulirati tržište tako da se automatski zabranjuje shortanje čim neki sektor uđe u bear market i sve ok.

kad se jednom ušlo u bear market, lako je shortati i debelo zaradjivati na guranju firmi u propast. ali hajde ti budi faca pa tako shortaj na biku.

a tu je i uptick rule.

New Report

Close