Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



nece dole, to je sigurno.. na 80 dolara ce ekipa smanjit proizvodnju koliko god bude trebalo.. a destruction demand mozete zaboraviti osim u slucaju ozbiljne recesije.. i jos uvijek ce biti 80 dolara najmanje.. pa zbrojite 2 i 2.. jos ako ju se hedge na tecaj dolara ne mozes omasit (osim ako banka opet ne propadne naravno)

Je kolega, ali neki dan Kongres dopustio offshore istraživanja, kako se to uklapa u cijenu nafte.
Slijediti će i Aljaska pa i oil shale.
[/quote]
nemas pojma

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Mislim da olako prihvaćaš kraj krize.
Da li je to zbog neiskustva ili nečega drugog, ali mislim da je opasno.

Ova kriza je mnoge učinila gubitnicima, a jednako tako će mnoge učiniti pobjednicima.
Kriza je vrlo blizu kraju, ako ne i gotova.

Uplitanjem vrhovnih političkih tijela najznačajnijih svjetskih zemalja, njihovi vodeći ljudi (vlada) nam daju znak postizanja konsenzusa na globalnoj razini. Ako političari iz samog vrha kažu da će poduprijeti stabilizaciju svjetskog tržišta onda se ova priča i kriza mogu smatrati riješenim. Dubljih negativnih promjena svjetskih indeksa nećemo vidjeti duže vrijeme, a pokazat će se koliko će vremena trebati da se trenutni minusi na burzama diljem svijeta saniranju.

Bitno je u svemu razlučiti da nije u pitanju mišljenje pojedinih rukovodećih ljudi banaka ili fondova ili koječega već je u pitanju mišljenje vladajućih struktura najvećih gospodarstava.
[/quote]
ajde malo ponovo razmisli o ovom boldanome. Tko bira te vladajuce strukture? Koliko su one kvalificirane da ovo sranje rijese sa par zakona ( [lol] [lol] ) nakon sto su stvarni vladari nepovratno zasrali zauvijek?
Ovo je sluzbeni kraj zapada (USA&GB) a pitanje je hoce li se EU spasiti. Par pametnih glavica je skuzilo da je utakmica west-east unaprijed izgubljena i opeljesili su stoku i čobane do bola.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


ajde malo ponovo razmisli o ovom boldanome. Tko bira te vladajuce strukture? Koliko su one kvalificirane da ovo sranje rijese sa par zakona ( [lol] [lol] ) nakon sto su stvarni vladari nepovratno zasrali zauvijek?
Ovo je sluzbeni kraj zapada (USA&GB) a pitanje je hoce li se EU spasiti. Par pametnih glavica je skuzilo da je utakmica west-east unaprijed izgubljena i opeljesili su stoku i čobane do bola.

E moj jozo di si ti bio kada su se talenti dijelili?
Jesi li ti uopće svjestan kakvu si priliku propustio? Ili ti je svjest naknadno proradila pa se grizeš i prosipaš žuć po onima koji su u svemu ovom što se događalo vidjeli izvanrednu priliku za zaradu.
Ti nastavi čekati propast svjeta, evo stalno se najavljuje taj događaj, neznam jesu li oni u Rusiji izašli iz rupe, ako nisu ja ti kupim kartu u jednom smjeru. I kojiće ti k…. kompjutor i internet ako će kraj svjeta i civilizacije?

Evo malo informacija da vidite kako je tko prošao u ovoj krizi!
Mi smo prošli super na papiru, ali u inedexu su INA, HT, ADRIS, Podravka, pa kada bi njih isključili bila bi sasvim druga slika.

Uuuuu došli "mali leteći medvjedići" plašit ježa golom g….om. Ja baš spremio konzerve i spremem se za kraj svijeta kakav poznajemo, majko mila!!! Mislim stvarno, ko’ više pada na te vaše prazne priče… Ali na ruku vam ide to što ljudi svaša povjeruju (pa i u mogućnost da će nas progutat crna rupa). Vi ste ustvari dobri misionari i došli ste nas jadnike upozorit da ne srljamo kao guske u maglu, a na bidu gužvanac, samo se nadam da su vas ljudi već prozreli i ne nasjedaju na te priče. Inače, ljudi sami donosite odluke o vašim ulaganjima, ulažite novac koji vam nije potreban i koji ste spremni izgubit, i budite emotivno stabilni, ne prodajte vaše dionice u bescjenje!!!!


Nafta +7% 104,55$
Dolar/Eur -1% 1,4479

Mislim da vam je sve jasno.
Dolar je krenuo na put bez povratka.
Neka vam talijanska lira bude misao vodilja.
U utorak su investitori iz novčanih fondova povukli 90 milijardi dolara nakon što su dva mutual fonda roknuli zbog gubitaka.
Zlato je u srijedu skočilo 70$ što je najveći skok u povijesti.
Što mislite kako će na inflaciju djelovati ovih novih 180 milijardi dolara koje centralna banka pumpa u sistem?
Po američanski se to kaže "Putting bad money after bad money".
Iliti kako potrošiti još trilijun dolara u ništa i onda uvidjeti da je stari problem još uvijek tamo a stvorio si nove.
A tko će platiti GM,Ford ili Chrysler?
Jer oni su slijedeći.
A tko će pokupovati sve te precijenjene kuće kojih ima milijun previše, kad je sve više nezaposlenih, kad je sve teže dobiti kredit, kad su plaće sve manje,kad sve više firmi bankrotira?
Čekajte samo dok stranci koji imaju u vrijednosti 3 trilijuna dolara državnih obveznica počnu uviđati da je dug Socijalističke Republike Amerike oko 10 trilijuna,da je inflacija 6-7% a long term treasury yield ispod 4%, da dolar nema pokriće u ničemu osim fakta da je rezervna valuta broj jedan, pa kad se ekipa počne rješavati svih tih obveznica.
Biće veselo


pa hebote ja sam mislio da ćeš se ti ubiti na kraju ovog posta ,jesi živ javise . [bye]



zanimljivo kako nema ni k od kolega koji kod padova potenciraju dodatan strah i paniku zatrpavajući forum svakakvim katastrofičnim linkovima i smećem…ok shvaćam, ali budite dosljedni i nastavite i danas u istom tonu, pa zaboga negdje sigurno postoji kakav negativan članak, a ne šutiti ko p***e

pa napisao sam vam još noćas u 1…kurbin pir može početi…poćeo je, ali ako vjerujete u čarobni štapić i vilenjake…onda dobro…
ako ovo potraje do početka listopada, možete vikati trst je naš…a onda će opet biti suza

samo mali podsjetnik…u studenom ako u bijelu kuću dođe obama, možete si misliti kak će on nastaviti s bailoutima…pa ti su mu prvi na nišanu…

vidim ja da se opet narkomane ljeći s novim fiksom…ali kako će vam to pomoći?

za sada u cijelom ovom rašomonu, jedini pobjednici kako ja to vidim su OMFovi i kako je darac rekao ogavni medvjedi….a vi???….razmislite malo o tome… [kiss]
[/quote]

Imam strašan deja vue,
Hmm, Hmmm…

Ah da, SDP i Ljubo Jurčić, porez na kapitalnu dobit, mrzitelji špekulanata i kapitala, fuj, fuj crvena gamad…
Naravno da je bolji Sanad…, pardon McCain, on će spasiti stvar.[kiss] [lol]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Nadam se da je većina opstala u dionicama.
Evo dvije narodne pa odoh u život.
Na muci se poznaju junaci.
Tko se dima ne nadimi toga vatra ne ogrije.

Znam ja bolju:
Tko se dima ne nadimi, taj se dima ne nadimi.

Mislim da su ova opažanja prikladna za ovu temu (uz sitne ispravke):

-Upravo sam jučer gledajući CNBC money izvještaje sa Wall St. analitičari govore da index kojim se mjeri volatilnost i dalje na najvišem nivou, isti kao sa početka tjedna ( pon., uto.) samo niži za 3%..
-Trgovanje opcijama je izgleda ponovo odblokirano, tj. poništena odluka o zabrani.
-Pribojavaju se snažnog obrata trenda u ponedjeljak ili utorak ( znači snažni bull trap ).
-Navode da je ovaj rast isključivo tehnički rez, te ukazivali na zadnje minute trgovanja kako kupovinom namjerno stimuliraju prodaju, a sve u cilju kako bi se vratilo povjerenje malih ulagača.

Po meni, iskreno, Američki ruski rulet ( ili se masonerija upravo iskrcava)!

Jedno je posve istina, da je ovo prevelika kriza ( najveća od 1930 god. i Potpunog loma burze gdje su svi dioničari postali beskućnici) da bi se riješila jednim jedinim bull ranom i to umjetno isforsiranim!
Ljudi potreban je debeli oprez!
[undecid]

…ljudi kod nas je ovo sve strogo kontrolirano od strane mirovinskih fondova, strani kapital je mahom već vani, tako da ni ovaj oštar pad, a ni ovaj jednodnevni nagli rast ne treba gledati previše tragično a ni previše euforično…Najmanje što treba je dovoditi stanje naše burze u ovisnost o stranim burzama kako se to želi prikazati od strane onih koji kontroliraju tržište!Mali dioničari i oni koji posjeduju udjele u fondovima ne mogu generirati ni viđeni pad ni viđeni rast, jednostavno smo osuđeni da promjene dođu kada to netko odluči, a kada će se to dogoditi možemo sada pogađati. Znam da nisam rekao ništa novo, eto toliko samo da podsjetim…

čudni se ovdje sveci slave....


Mislim da su ova opažanja prikladna za ovu temu (uz sitne ispravke):

-Upravo sam jučer gledajući CNBC money izvještaje sa Wall St. analitičari govore da index kojim se mjeri volatilnost i dalje na najvišem nivou, isti kao sa početka tjedna ( pon., uto.) samo niži za 3%..
-Trgovanje opcijama je izgleda ponovo odblokirano, tj. poništena odluka o zabrani.
-Pribojavaju se snažnog obrata trenda u ponedjeljak ili utorak ( znači snažni bull trap ).
-Navode da je ovaj rast isključivo tehnički rez, te ukazivali na zadnje minute trgovanja kako kupovinom namjerno stimuliraju prodaju, a sve u cilju kako bi se vratilo povjerenje malih ulagača.

Po meni, iskreno, Američki ruski rulet ( ili se masonerija upravo iskrcava)!

Jedno je posve istina, da je ovo prevelika kriza ( najveća od 1930 god. i Potpunog loma burze gdje su svi dioničari postali beskućnici) da bi se riješila jednim jedinim bull ranom i to umjetno isforsiranim!
Ljudi potreban je debeli oprez!
[undecid]

Ako već nekog plašiš, nauči razliku između shorta i opcije.

Koje odblokiranje, sada misle proširiti suspenziju short-sella sa financijaša i na GE.

Da nije sve gotovo vjerovatno stoji, da treba biti oprezan isto, ali je ovo svakako vrijedilo iskoristiti.

Kolega mamus se malo neprecizno izrazio… Sad je zapelo sa market maker-ima i opcijama, jer oni imaju obvezu drzat bid i ask. I sad, na put-evim imaju problem, jer nemogu ulazit u hedge poziciju (kad prodaju put opciju, oni shortaju dionice na kojima su opcije). [undecid]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Sad naravno razmisljaju da market maker-ima dozvole shortanje, ali su onda dreku pljusku opalili. Ljudi ce kupovat put-eve, a market maker-i ce shortat. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close