Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Opet će ameri imati duplo manji plus nego europljani.

Predložio bih ovaj komentar za post godine! [lol]
[/quote]

Potpisujem i dodajem jos jedan

AMERI PADAJU.
Dow Jones Industrial Average 11,333.49 10:03am ET Up 313.80 (+2.85%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,242.98 10:05am ET Up 36.47 (3.02%)

Naravno radi se opet o nasem Baronu…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


zanimljivo kako nema ni k od kolega koji kod padova potenciraju dodatan strah i paniku zatrpavajući forum svakakvim katastrofičnim linkovima i smećem…ok shvaćam, ali budite dosljedni i nastavite i danas u istom tonu, pa zaboga negdje sigurno postoji kakav negativan članak, a ne šutiti ko p***e

pa napisao sam vam još noćas u 1…kurbin pir može početi…poćeo je, ali ako vjerujete u čarobni štapić i vilenjake…onda dobro…
ako ovo potraje do početka listopada, možete vikati trst je naš…a onda će opet biti suza

samo mali podsjetnik…u studenom ako u bijelu kuću dođe obama, možete si misliti kak će on nastaviti s bailoutima…pa ti su mu prvi na nišanu…

vidim ja da se opet narkomane ljeći s novim fiksom…ali kako će vam to pomoći?

za sada u cijelom ovom rašomonu, jedini pobjednici kako ja to vidim su OMFovi i kako je darac rekao ogavni medvjedi….a vi???….razmislite malo o tome… [kiss]

Nadam se da je većina opstala u dionicama.
Evo dvije narodne pa odoh u život.
Na muci se poznaju junaci.
Tko se dima ne nadimi toga vatra ne ogrije.





@stanimalo

Čini mi se da si i ti položio 5-6 ispita u istom danu, diplomirao drugi dan a preksutra dobio diplomu.
Ostatak ispita ti je s faksa iz Banja Luke, a priznao ti ih je….priznaj tko?

Ma nudio je on pare ali kad ga je profesor vidio i malo porazgovarao sa njim nije ga čak ni za novce htio pustiti jer kaže profesor što je previše previše je [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Nisam ja za takav pristup. Treba našim lopovima otvoriti tržište nešto kao burza, npr zvala bi se ZZE, tj Zagreb znanje exchange, gdje bi se javno trgovalo s ispitima i inim izvedenicama. Bolje to nego da idu na BZE tj Banjaluka znanje exchange. To nam predstavlja veliki odlijev sredstava a što nije dobro.
S druge strane takvo kupovanje u susjednoj nam državi izaziva dodatne troškove nostrifikacije stečenih vrijedonosnica, a to je posebna priča tko i za koju lovu to radi. Dakle ako dolazi iz Banjaluke diploma onda se treba nostrificirati na ZZE. Sve takve papire koji nisu protrgovani na ZZE ja bih poništio pod sumnjom da su stečeni besplatno.
[/quote]

Gle šta sve tu ima s čim se može trgovati…

Glasnogovornik Borovec kazao je da to nije konačan broj pretraga koje policija kani obaviti te objasnio kako su u pretragama dosad nađena 123 indeksa, 540 prijavnica za ispite koje su bile u neovlaštenih osoba, 22 svjedodžbe, 12 diploma, 23 radna studentska rada, 75.810 eura i 45.000 kuna.

zatvaranje US [thumbsup]

Dow +380.48 +3.45% 11,400.17
NASDAQ +74.80 +3.40% 2,273.90
S&P +48.43 +4.01% 1,254.94

Nafta opet divlja. Nije dobro.
Crude Oil Oct 08 104.13$ 3:31pm ET Up 6.25 (+6.39%)

Nafta +7% 104,55$
Dolar/Eur -1% 1,4479

Mislim da vam je sve jasno.
Dolar je krenuo na put bez povratka.
Neka vam talijanska lira bude misao vodilja.
U utorak su investitori iz novčanih fondova povukli 90 milijardi dolara nakon što su dva mutual fonda roknuli zbog gubitaka.
Zlato je u srijedu skočilo 70$ što je najveći skok u povijesti.
Što mislite kako će na inflaciju djelovati ovih novih 180 milijardi dolara koje centralna banka pumpa u sistem?
Po američanski se to kaže "Putting bad money after bad money".
Iliti kako potrošiti još trilijun dolara u ništa i onda uvidjeti da je stari problem još uvijek tamo a stvorio si nove.
A tko će platiti GM,Ford ili Chrysler?
Jer oni su slijedeći.
A tko će pokupovati sve te precijenjene kuće kojih ima milijun previše, kad je sve više nezaposlenih, kad je sve teže dobiti kredit, kad su plaće sve manje,kad sve više firmi bankrotira?
Čekajte samo dok stranci koji imaju u vrijednosti 3 trilijuna dolara državnih obveznica počnu uviđati da je dug Socijalističke Republike Amerike oko 10 trilijuna,da je inflacija 6-7% a long term treasury yield ispod 4%, da dolar nema pokriće u ničemu osim fakta da je rezervna valuta broj jedan, pa kad se ekipa počne rješavati svih tih obveznica.
Biće veselo

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

@ ententinis
U utorak su investitori iz novčanih fondova povukli 90 milijardi dolara nakon što su dva mutual fonda roknuli zbog gubitaka.

Da nisu ti dolari išli u jeftine kuće i hartije ?

I njemci će plaćati za Lehman:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3653969,00.html

Glasnogovornik IGH na neodređeno

sve u svemu, plan je upucati više od 1 trilion (1.000.000.000.000) $ u sustav…do sada su upucali preko 850.000.000.000 $…i već sada mnogi govore da ni to neće biti dosta…zato to i je kurbin pir…nema više moralnog hazarda…a vi glupi plješćete…zapitajte se jel netko vama uskako kad niste mogli plaćati svoje dugove…
a što se tiće obama, pa očekujem u idućih par dana njegovu izjavu na ovu temu…a ako sam dobro pročitao čovjeka…ići će na te lopuže đonom…baš onako kako treba

ako smo prekjučer bili na ivici propasti…danas smo napravili odlućni korak naprijed…ali vi barem koračate opijeni euforijom…

you will be afraid…you will be afraid!!

http://finance.yahoo.com/tech-ticker/article/63833/Americans%2C-Get-Ready-for-an-Enormous-Tax-Bill


Nafta +7% 104,55$
Dolar/Eur -1% 1,4479

Špekulanti utekli u ulje, zlato i sirovine…..
A kad ih tamo roknemo to će tek biti kraj ciele priče o krizi fin sektora.
A u stvari kraj krize morala i povjerenja u financijskom sektoru.



zanimljivo kako nema ni k od kolega koji kod padova potenciraju dodatan strah i paniku zatrpavajući forum svakakvim katastrofičnim linkovima i smećem…ok shvaćam, ali budite dosljedni i nastavite i danas u istom tonu, pa zaboga negdje sigurno postoji kakav negativan članak, a ne šutiti ko p***e

pa napisao sam vam još noćas u 1…kurbin pir može početi…poćeo je, ali ako vjerujete u čarobni štapić i vilenjake…onda dobro…
ako ovo potraje do početka listopada, možete vikati trst je naš…a onda će opet biti suza

samo mali podsjetnik…u studenom ako u bijelu kuću dođe obama, možete si misliti kak će on nastaviti s bailoutima…pa ti su mu prvi na nišanu…

vidim ja da se opet narkomane ljeći s novim fiksom…ali kako će vam to pomoći?

za sada u cijelom ovom rašomonu, jedini pobjednici kako ja to vidim su OMFovi i kako je darac rekao ogavni medvjedi….a vi???….razmislite malo o tome… [kiss]
[/quote]

Prvi pad u 4. mjesecu me uhvatio nesprenog (bio sam nov i zelen), ovaj drugi sam već sada završio u plusu, a još ćemo rasti gledajući amere. Nek slobodno dođe i treći udar, ako baš mora kako kažeš, onda ću se već ozbiljno obogatiti [lol]
Brže mi je tako nego čekajući da mi skoče fundamenti firmi u portfelju [thumbsup]

P.S. Moje mišljenje da je bar što se ove godine tiče dno dotaknuto, da smo se odbili i da se ne vraćamo, no vrijeme će pokazati. Opreza nikad previše.

New Report

Close