Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da olako prihvaćaš kraj krize.
Da li je to zbog neiskustva ili nečega drugog, ali mislim da je opasno.

Ova kriza je mnoge učinila gubitnicima, a jednako tako će mnoge učiniti pobjednicima.
Kriza je vrlo blizu kraju, ako ne i gotova.

Uplitanjem vrhovnih političkih tijela najznačajnijih svjetskih zemalja, njihovi vodeći ljudi (vlada) nam daju znak postizanja konsenzusa na globalnoj razini. Ako političari iz samog vrha kažu da će poduprijeti stabilizaciju svjetskog tržišta onda se ova priča i kriza mogu smatrati riješenim. Dubljih negativnih promjena svjetskih indeksa nećemo vidjeti duže vrijeme, a pokazat će se koliko će vremena trebati da se trenutni minusi na burzama diljem svijeta saniranju.

Bitno je u svemu razlučiti da nije u pitanju mišljenje pojedinih rukovodećih ljudi banaka ili fondova ili koječega već je u pitanju mišljenje vladajućih struktura najvećih gospodarstava.

Eto ako kapital neće ići u short, neće ići u naftu, neće ići u zlato, ići će u dionice………

Malo su zakasnili glede 9. mjeseca jer opcije i futuresi danas istječu.
Vrlo su ljuti u USA na SEC jer smatraju da su bili površni i da nisu odradili svoj dio krize kako spada.
Danima prije ekskalacije krize rasle su SHORT pozicije.
I slijep bi vidio šta će se dogoditi.

ja bi rekao da ide u svicarce i zlato prilicno brzo..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ti si samo lagano otkrivaš

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ja bi rekao da ide u svicarce i zlato prilicno brzo..

Slažem se 100% s tobom, ali ako si mislio na špekulante.
Stjerani su u kut, tj u zlato , naftu….A kad ih tamo srede to će tek biti završni čin ove priče.



@stanimalo

Čini mi se da si i ti položio 5-6 ispita u istom danu, diplomirao drugi dan a preksutra dobio diplomu.
Ostatak ispita ti je s faksa iz Banja Luke, a priznao ti ih je….priznaj tko?

Ma nudio je on pare ali kad ga je profesor vidio i malo porazgovarao sa njim nije ga čak ni za novce htio pustiti jer kaže profesor što je previše previše je [lol] [lol] [lol]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

zavrsni cin je sirenje americkog raka u zadnje pore svjetskog gospodarstva, takozvane metastaze.. umjesto da su ga odstranili sada jednim ostrim rezom ecb, japanci, saudijci i ostali ´saveznici´ potpomazu buduce metastaze.. a one obicno zavrsavaju smrtonosno po pacijenta, tj. svjetsku ekonomiju..

i stvarno bih volio da moderatori ne brisu sasvim ok postove.. ne drukam ni na jednu dionicu specificno niti procjenjujem da ce crobex sutra na 1000.. ovo ce se jos rastegnuti koju godinu..

a za naftu se ne brini..

voit Ime munaa, Alien



Mislim da olako prihvaćaš kraj krize.
Da li je to zbog neiskustva ili nečega drugog, ali mislim da je opasno.

Boli me ona stvar što ti misliš!

[thumbsup]
[/quote]

Koji si ti financijski guru. Nakon par sati plusa ti već znaš da je kriza gotova.
Pa kad bolje promislim treba i takvih kao što si ti.
Budem od tebe kupovao na 20% nižim razinama. [smiley]

Najmanje rastemo od ostalih, vidi se da je oprez prisutan.Najslicniji DAX-u(sto nismo kao Rusi).

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!




@stanimalo

Čini mi se da si i ti položio 5-6 ispita u istom danu, diplomirao drugi dan a preksutra dobio diplomu.
Ostatak ispita ti je s faksa iz Banja Luke, a priznao ti ih je….priznaj tko?

Ma nudio je on pare ali kad ga je profesor vidio i malo porazgovarao sa njim nije ga čak ni za novce htio pustiti jer kaže profesor što je previše previše je [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Nisam ja za takav pristup. Treba našim lopovima otvoriti tržište nešto kao burza, npr zvala bi se ZZE, tj Zagreb znanje exchange, gdje bi se javno trgovalo s ispitima i inim izvedenicama. Bolje to nego da idu na BZE tj Banjaluka znanje exchange. To nam predstavlja veliki odlijev sredstava a što nije dobro.
S druge strane takvo kupovanje u susjednoj nam državi izaziva dodatne troškove nostrifikacije stečenih vrijedonosnica, a to je posebna priča tko i za koju lovu to radi. Dakle ako dolazi iz Banjaluke diploma onda se treba nostrificirati na ZZE. Sve takve papire koji nisu protrgovani na ZZE ja bih poništio pod sumnjom da su stečeni besplatno.

futuresi su spektakularni

Američki indeksi skoro 5 posto u plusu, a jučer su bili 4 oko posto………….dakle CROBEX oko 20 posto rasta treba da nadoknadi ali bolje je da špekulanti dignu oni su prodavali cijelo jutro………
A sada će opet kupovati……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close