Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gledajte kako to rade najveći:

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=ahgsBrJatCso&refer=home

Samo primjetite da je on sačuvao pare za to, nije upucao sve na ATH. Tako je jednostavno… Kupuj kad je jeftino, prodaj kad je skupo.

Naravno, stara igra a nove budale. Pa zato se sve ovo i događa svakih 10 godina.

I'LL BE BACK

Za sve one koji vole SIGNALE i DEFINICIJE jučer su im i sporučene na NYSE.
Dakle dosegli smo ključnu točku iz koje krećemo u UP trend. Tržište je doseglo svoj intraday low i nakon toga završilo u velikom plusu.
Što se tiče upside volumena i definicije 9 – in -1 tu smo za milinetar ostali kratki od 100% čistog signala početka BULL marketa. Volumen dionica koje su rasle na NYSE dosegao je 87,8%.



kolege molim sve za spremnost za sutra…i oni koji su u cashu i mi koji smo lapo lapo i vi koji ste full u dionicama..

ja bi bio najsretniji da svi zaradimo i da nitko ne gubi ali to ne postoji…sutra pamet u glavu..ovo sranje nije gotovo..

bez obzira kaj bi volio da sutra počne up trend i tako ostane 5 godina znam da to nije moguće…nemojte sutra biti bedasti i kupovati po 15% skupljim cijenama…

dionice se kupuju kada padaju
pustite fondove neka oni vama prodaju sutra…nemojte vi od njih kupiti..naravno da ćemo rasti sutra ali sutra oni fodnovi koji su nas oderali će morati prodavati svoje radi novog vala izlaza iz fondova..ajmo mi njima vratiti lopticu

Bravo kolega, odličan post! [wink]
[/quote]

Dečki velite da se dionice kupuju kad pada cijena istih. Pitanje, jeste li onda iskoristili jučerašnji dan za to?

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Pitam se što će biti sa SAD ako ne uspije Treasury plan? Što nas tada čeka?

Od juče sam skroz u dionicama (ispucao zadnji cash). Ovaj rast juče u Americi i sada u Japanu je lijepo za vidjeti samo puno mirniji bi bio kada bi taj rast dobio i svoju potvrdu još jedan dan (postotak nebitan), e onda bi mi bar ovaj vikend bio spokojan.
Misli li netko da je moguć veliki odbijanac idući tjedan ili ćemo puževim korakom nazad na razine od prije ljeta?
Moje osobno mišljenje jači rast ali sa mnogo korekcija putem. Naravno ako se ameri prestanu tresti.

Veliki igrači neće dizati cijene prije nego što se riješi javna ponuda INE. Njima ova situacija odgovara i još uvijek imaju puno keša za potrošiti. MOžda se popnemo do 3200 – 3300 poena do kraja idućeg tjedna, ali na žalost ne očekujem nešto povoljniju situaciju. Kada se raspetlja INA, ode Crobex prema 4000 a amožda i malo preko toga. Kada zbroje kupnju na ATH cijenama i ovu kupnju po turbo diskontu MIF-ovi će ispeglati svoje rezultate na kraju godine. Ono što nas čeka vrlo skoro je okrupnjivanje OIF-ova, tj. gutanje malih od strane velikih. Ova kriza je zabila zadnji čavao u njihov kovčeg i spremni su za preuzimanje. Em su im pale cijene vani, em je domaće i regionalno tržište u teškoj banani.


Od juče sam skroz u dionicama (ispucao zadnji cash). Ovaj rast juče u Americi i sada u Japanu je lijepo za vidjeti samo puno mirniji bi bio kada bi taj rast dobio i svoju potvrdu još jedan dan (postotak nebitan), e onda bi mi bar ovaj vikend bio spokojan.
Misli li netko da je moguć veliki odbijanac idući tjedan ili ćemo puževim korakom nazad na razine od prije ljeta?
Moje osobno mišljenje jači rast ali sa mnogo korekcija putem. Naravno ako se ameri prestanu tresti.

Svi su se skoro ukrcali, casha fali, a još se nismo ni okrenuli niti odbili na gore.
Već se počelo pričati da je baba otišla sa kolačima, vlakić je prošao, itd.
Ako mirovinci ne upadnu danas muški onako, ne idemo mi nigdje.
Mislim da se ovo kod Amera neće odraziti kod nas, jer imamo nesređenih računa.

Možemo reći da se čitav svijet bojao totalnog raspada američkog financijskog
sistema, al ajmo realno pogledat da li bi ameri sebi dozvolili totalni raspad…….mislim
daje to nemoguća misija….

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Slažem se, nemoguća misija, ali nije sve nemoguće, pa tako i to. No, svatko odlučuje u svome novcu, pa i ulaganje se sastoji od dobrih poteza, recimo, na belexu ima dionica koje su vrlo malo ili nimalo pale u ovoj žestokoj korekciji, i ima likvidnosti. Znači, dobar odabir zlata vrijedi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Još nešto nisam napisao u prethodnom postu a što je također važno.
Sprega velikih banaka i sa njima povezanih MIF-ova i OIF-ova je indikativna, te rušenjem crobexa
( puštanjem da pada ) vrše dodatni pritisak na HNB u cilju snižavanja obvezne pričuve i godišnje stope rasta. Pošto financiranje iz vana otpada ostaju im samo unutrašnji izvori koji su vezani velikom stopom obvezne pričuve. Koliko je naša vlada i HNB bistra i brza to bi se moglo dogoditi za koju godinu, a crobex tada može biti i ispod 2000. Vidjeli ste kako reagiraju ozbiljne vlade i odgovorni u narodnim bankama. Upumpavaju svježi kapital, snižavaju kamate, snižavaju stopu obvezne pričuve, a sve u cilju ozdravljenja burze.
Kod nas nakon pada Crobexa na razinu od prije dvije godine jedva da se oglasi glasnogovornik burze i to na jedvite jade i izjavi da je burza zdrava. Očito ni on, ni bilo tko u vlasti u ovoj banana državi nije zdrav u glavi.
Da se podjetimo DOW je u ovoj godini za razliku od Crobexa pao bjednih 17 %, a vidjeli ste reakcije od Bernakea do Busha. Čak i Rusi zatvaraju svoju burzu i nadaju joj da više pada, a Kinezi su zabranili svojim novinarima da pišu o lošim vjestima sa burze. Samo naši pametnjakovići šute i ništa ne rade, osim što možda sad neamju vremena jer kupuju puno dionica.

futuresi stoje dobro…tko tu koga više hebe????

ESU08.CME E-Mini S&P 500 Sep 08 1,232.50 2:48am ET 34.25 (2.86%) Chart
YMU08.CBT Mini Dow Jones Indus.-$5 Sep 08 11,159.00 2:36am ET 177.00 (1.61%) Chart
NQU08.CME Nasdaq 100 Sep 08 1,735.00 2:48am ET 34.75 (2.04%) Chart
SPZ08.CME S&P 500 Dec 08 1,238.00 2:48am ET 34.80 (2.89%) Chart

New Report

Close