Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Unchanged at 2%

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Ostade na 2% …

I love the Smell of Profits in the Morning


Unchanged at 2%

I onda, ni luk jeli ni luk mirisali, a sve na -1%.

Imam osjećaj da sad kažu da će sutra u NY biti sunčano a ono bude oblačno da bi samo radi toga indeksi pali za 0,5%.

Mislim da je sada jako vjerojatno da Dow ide na 10.000 (više o tome je bilo ranije pisano u okviru tehničke analize).

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



što nije onaj škot iz banke royal bank of scotland prije prognozirao raspad bankovnog sistema u americi u devetom mjesecu pa su mu se svi na ovom forum smijali. Isto je rekao da bi prije obrata dow jones mogao pasti na 10000 bodova a s&p na 1000 bodova. Na kraju ispada da je bio u pravu i mislim da će u svojoj banci dobiti popriličnu nagradu za ovakvu procijenu jer su vjerojatno jako umanjili svoj rizik.
Samo meni nije jasno kakve to veze ima s našim firmama s obzirom da neke imaju ugovorene poslove pet godina unaprijed a ht je monopolist na našem tržištu isto tako brodari nižu sve bolje rezultate poslovanja tako da se vidi da je naše tržište puno prevaranata ja se povlačim s naše burze i idem ulagat u ameriku kada dow jones dođe na oko 10000 bodova.

Ima jedna:
"Psihologija mase"
pročitaj pa češ shvatiti kakav utjecaj ima…
a ako dj dođe na 10000 to znači da je AIG propao, a onda niti 8k nije granica….stoga ostani tu i gledaj kaj se događa
[/quote]

Upravo to kolega, ovo je tek početak pucanja brana kod velikih, a kada se prelije na stotine tisuća malih tvrtki tek onda ćete vidjeti kompletni udar na burze diljem US. mislim da se nećemo dugo načekati. Osobno se neću uvući u neki eventualni bull trap idućih dana ili početkom idućeg tjedna, tako da se veliki mogu iskrcati na teret malih dioničara. [bye]

Eto odlučili su:
Fed holds rates steady in face of turbulence
http://biz.yahoo.com/rb/080916/fed_rates_decision.html
"WASHINGTON (Reuters) – The Federal Reserve held its key benchmark U.S. interest rate steady on Tuesday, opting for the time being to soothe rattled financial markets with central bank lending facilities rather than rate cuts."
[sad]

Mean people suck and nice people swallow!


Mislim da je sada jako vjerojatno da Dow ide na 10.000 (više o tome je bilo ranije pisano u okviru tehničke analize).

Možda, a možda i ne. Odluka o zadržavanju kamatne stope je donešena jednoglasno. Svi se slažu kako kamatne stope nemaju trenutno veze sa situacijom koja se događa. Već su neki prethodno najavili da bi se dodatno smanjenje kamatne stope protumačilo da FED time vjeruje da bi se ovakav pad nastavio i da bi čak moglo imati značajnijih posljedica. Znači bolje je da se situacija na ovakav način riješi…

Je.o me svako ako ja kužim ove amere, te mrd gore, te mrd dolje…



Mislim da je sada jako vjerojatno da Dow ide na 10.000 (više o tome je bilo ranije pisano u okviru tehničke analize).

Možda, a možda i ne. Odluka o zadržavanju kamatne stope je donešena jednoglasno. Svi se slažu kako kamatne stope nemaju trenutno veze sa situacijom koja se događa. Već su neki prethodno najavili da bi se dodatno smanjenje kamatne stope protumačilo da FED time vjeruje da bi se ovakav pad nastavio i da bi čak moglo imati značajnijih posljedica. Znači bolje je da se situacija na ovakav način riješi…
[/quote]

Točno. U cjeli gledfano je bolje da nije došlo do smanjenja kamatne stope. Dugoročno gledano je zdravije. Međutim, najpogođeniji sektor, bankarski, toplo se nadao smanjenju, jer bi im to pomoglo. Ovako je ta pomoć isčezla. A bankarski problemi će se rješavati drugim sredstvima, i jasno je, sporije.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Inače na ovu temu, vrlo zanimljivo je mišljenje dao tvorac Incrediblechartsa, g. Twigs. Citat:

The current market melt-down is not a failure of the free market system. It is a failure of market intervention. Markets need strong regulation to curb excesses, as the latest debacle illustrates, but regulation should not interfere with the market’s underlying price-setting mechanism. The invisible hand of the market, as Adam Smith so aptly described it. The root cause of the credit bubble, whose rupturing has decimated the financial sector, is interference with this natural market mechanism which matches borrowers and investors. Suppressing interest rates to artificially low levels created a mis-match, destroying savings, fuelling inflation, encouraging speculation rather than investment in productive assets, and triggering the trade deficit. The fact that this distortion has been allowed to survive and grow for almost three decades attests to the lobbying power of special interest groups and their ability to subvert government to their own ends. The financial sector has benefitted hugely from the credit bubble, but now face their day of judgement. Hopefully the survivors will learn from the mistakes of the past.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Amerika ima volatilnost +/- 1,5% u 10 minuta. [shocked]

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić

Veći promet na AIG danas nego na čitavoj hrvatskoj burzi u prvoj polovici 2008
[lol]

New Report

Close