Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro 50% nije ali pogledao sam…

2006 25%

Average zadnjih 5 godina oko 21%.
To je jako jako dobro. (zavrsilo je kako je zavrsilo) ali je tada imala jako dobre pokazatelje pa moze imati i veliki P/BV.

Moji brojevi su istiniti, financijska izvjesca Lehmana, dajte izvore za P/BV molim.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Lehman je imao P/Bv oko 30.
Da li ja to dobro čujem.

da, doro cujes i nije zato pao vec je to investment banking sto 99% foruma nema pojma sto je.
Zasto nebi imao takav P.BV ako ima ROE 50%.

[/quote]
koliki im je sad povrat na kapital ??
[/quote]

Sad im je malo manji ali još uvijek odličan.
A tek beta [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Brat bratu dodje mi da na ebayu kupim par gluposti od lehmana, onako iz fore…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Brat bratu dodje mi da na ebayu kupim par gluposti od lehmana, onako iz fore…

Subprime BNC Mortgage Meltdown Pen Rare! Lehman Bros

"Now is your chance to own a rare pen from the hay days of the Subprime Mortgage Industry. This original rare pen is very much like the company it came from, it does not work any more! The pen looks fine but does not write."

Ima i šalica za kavu

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ovi ameri su zakon.
Ujutro je bila jedna salica.
Sada imaju vec 200 stvari. Valjda dok cekaju da im jave za konobarenje ili tako nesto.

Fakat me nasmijalo

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Eto fundamentalno je sad po Grahamovoj formuli LEH pravi kandidat za kupnju. Kaze yahoo finance:
P/B 0,1
P/E 0,09

[thumbsup]

Anyway, te investicijske banke… To je jazovka zamisljena za izbjegavane kapitalnih i inih ogranicenja koje imaju depozitne banke. Nije ni cudo da im je ROE visok. Uzmes svoju milju dolara, uzmes 10 milja margina, pa na to jos 10 milja margina kad proknjizis dobitak na smutljivim financijskim instrumentima… I tako. Pa onda, "borrow short, lend long" taktika… Mislim stvarno. Kako je to moglo radit!? Of kors, dividendu isplacujes, visoke bonuse upravi itd. Financijska pijavica.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Eto fundamentalno je sad po Grahamovoj formuli LEH pravi kandidat za kupnju. Kaze yahoo finance:
P/B 0,1
P/E 0,09

De ti DCF razvuci, pa da vidimo. Pusti ove statičke parametre. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

I laku noć vam želim uz:

WaMu lowered to junk by S&P

NEW YORK (CNNMoney.com) — "Washington Mutual had its credit rating lowered to junk Monday by Standard & Poors amid continuing weakness in the housing market."

Sutra bi mogao biti još gori dan od današnjeg

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

zastrašujući potop u Japanu i ostalim azijatima

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia



Ljudi moji, zapamtite ove sate, ove dane , ove događaje jer kako je rekao ex guverner FED-a ovo se događa jedanput u 100 godina.

Da nije to možda isti onaj koji je to sve i zakuhao predugim držanjem kamatne stope prenisko, posljedično proliferacijom loših kredita, puhanjem nekretninskog balona i onda je… naprosto prepustio mjesto nasljedniku, pa neka se taj bakće sa raspetljavanjem krive drine? Al’ treba mu kapu skinuti kako je to majstorski izverglao i izvukao svoje dupe, na sigurno, na vrijeme. Alal vera!
[/quote]

Čista petica. Međutim nije krivnja samo na FED-u i Greenspanu. Pohlepa i struktura ulaganja. Balon su većinom napihivali europljani azijati i SWF-ovi. Ovi su kupovali a ameri emitirali izvedenice.
Na uloženi dolar emitirano je cca 30 dolara izvedenica.

NIKKEI 225(Osaka: ^N225)
Index Value: 11,579.76
Trade Time: 1:27AM ET
Change: 635.00 (5.20%)
Prev Close: 12,214.76
Open: 12,028.45
Day’s Range: 11551.40 – 12028.45
52wk Range: 11,691.00 – 17,489.00

HANG SENG INDEX(HKSE: ^HSI)
Index Value: 18,210.49
Trade Time: 1:32AM ET
Change: 1,142.41 (5.90%)
Prev Close: 19,352.90
Open: 18,325.65
Day’s Range: 18019.20 – 18342.76
52wk Range: 19,157.70 – 31,958.40

Armagedon, a ne potop, skoro u minusu 6%

Ne znam jel vrijedi uopće pisati više na ovu temu. Jučer je bivši guverner FED-a izjavio da se radi o krizi kakva se javlja jednom u 100 godina. Međutim, ima forumaša koji ne misle tako, ili pak imaju neke informacije (iz dobro pouzdanih izvora), koje ovaj čovjek nema…
Ja naravno kao i većina na forumu vjerujem forumašima. Čovjeka uostalom prvi put vidim, a ove ako ništa bar neko vrijeme već znam po nick-u….

New Report

Close