Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ovo je samo početak.
Ima da kutnjaci poispadaju

A tko nema kutnjake?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Evo kako je bilo u 10. mj 2007, nakon IPO-a HT-a.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić


Zašto si uvjeren da je s ovim padom danas sve gotovo?

Nisam uopće uvjeren da je sve gotovo, ali nije ni sutra kraj svijeta.
Koliko god cijena pojedinih dionica pala, neke se isplati kupovati jer se ne vežu direktno za ove događaje (uzmi primjer Coca-cole na američkom tržištu). E mislim da će ovdje kod nas uskoro doći do raslojavanja među dionicama. One što vrijede će i dalje vrijediti (podrška velikih ulagača), a one što ne vrijede će vrijediti puno manje…

Zato, tko je kupovao kvalitetno nema se zašto brinuti…

Pazi ovog:


Ako AIG pukne biti će svega,mogao bi povući reosiguravatelje u evropi,ima i u vlasništvu par osiguravajućih kuća u evropi,ima rašireno poslovanje po čitavom svijetu,ne piše se dobro,kamo ovo ludilo ide…????

De uzmi praxiten, postati ćeš tipičan primjer izludjelog ulagača koji prodaje u panici…prestani gledati sadašnje stanje i pogledaj cijenu svojih dionica za godinu dana pa će ti biti lakše.
[/quote]

Dobro, čovjek malo ide u krajnost, ali vrijednost svoga portfelja svako cijeni prema stanju na današnji dan, a ako si uopće svjestan što je AIG, onda ti čovjekov post ne bi bio toliko smiješan.

Priča, dugoročni investitor, "pogledaj dionicu za godinu dana" mi nikad nisu pile vodu. Za godinu dana, ko živ, ko mrtav.

Ona Keynsova "dugoročno smo svi mrtvi" mi je puno bliža.

Radi se jednostavno o različitim filozofijama investiranja. U tih godinu dana ti češ vjerovatno ostati u poziciji, a netko drugi, možda i ja, će više puta ulaziti i izlaziti.

Ovdje bi većina već morala shvatiti da smo u bear marketu, a kod nedostatka trgovanja opcijama i izvedenicama na ZSE, pravilo marketa je ne gubiti pare, rezati gubitke i čekati.

Sad onaj tko je slušao priče o inteligentnim i dugoročnim investitorima i sve ovo vrijeme bio u poziciji i dokupljivao kvalitetno kako kažeš ipak ne djeluje inteligentno.

Opet, to je moje mišljenje, a tvoja odluka je biti u dionici dugoročno i to poštujem.

Ali pozive drugima da dokupljuju dok nije sigurno gdje će tržište i još očigledno traži dno, te istodobno napadanje i pljuvanje drugačijeg mišljenja svrstavam u običan druk.

Pri tom, da ne bi bilo zabune, ja na ovim razinama i kod ovakvog sentimenta ne bih prodavao.

Ja nikada ne drukam prema dole kao ostali međedi ovdje, jer sam svjestan za razliku od njih da ovdje ozbljniju zaradu mogu očekivati jedino kada tržište krene gore.

Ali ne volim ni drugu krajnost na ovom forumu, a to su tip postova, sve je sjajno, sad će gore, kupujte fundament ili kako ti kažeš kupujte kvalitetno, pa ako sam bio oštar, sorry.

I upravo dok ovo pišem Ameri su na S&P i DOW zatvorili u granici tehničkih otpora i po svem sudeći sutra će potvrditi njihovo probijanje i nastavit će prema dole.

Sada, da li si netko usuđuje savjetovati nekom kupnju i jamčiti mu da neće niže?

praxitene tebi ostavljam,baš i ne shvaćaš dimenziju AIG-a ,mogao bi je sutra shvatiti,nekima na ovom forumu i nema spasa…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Stvari se kreću iz sata u sat iz lošeg u gore i gore…
A ovo je bomba

Top Economist: Americans Should Worry About Bank Deposits if Congress Doesn’t Act

"Americans are justified to be worried, says Nouriel Roubini, of NYU’s Stern School and RGE Monitor, who notes there is already a "slow-motion run on retail banks" occurring nationwide.
That "run" could accelerate as people realize the FDIC fund has about $50 billion to "insure" about $1 trillion in assets at the nation’s financial institutions, says Roubini. "They’re going to run out of money" unless Congress acts soon to recapitalize the FDIC
"

Dakle procjene su da nema dovoljno casha za pokriti depozite građana koji su garantirani od strane države.
A ako do toga dođe onda slijedi potpuni raspad sistema [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

ide sve niže,kapitala nema,likvidnost će u americi rapidno pasti nakon lehmana,povjerenje je skroz nestalo,tržište nema nikakve logike,dow ide ispod 10k,možda je to i realna vrijednost američke ekonomije nakon 5 godina rata u iraku i ogromnog deficita.Ovo će utjecati na globalno ekonomiju vrlo jako.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

NOVI POTOP BURZE Predsjednik države traži analizu
Mesić kao Medvedev: Spasiti burzu!

I kod nas su neki napokon shvatili potrebu djelovanja.

Koliko gov…ima na ovom forumu.

Ljudi moji, zapamtite ove sate, ove dane , ove događaje jer kako je rekao ex guverner FED-a ovo se događa jedanput u 100 godina. Zapamtite i pokušajte nešto naučiti iz njih. Nosivi zidovi kapitalizma se ruše. Težište moći se prebacuje na istok. Tko zna, možda jedno za 10 godina Rusija i Kina budu jače ekonomsko i politički od SAD-a.


baš i ne shvaćaš dimenziju AIG-a ,mogao bi je sutra shvatiti,nekima na ovom forumu i nema spasa…

AIG -60.79%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Lehman je imao P/Bv oko 30.
Da li ja to dobro čujem.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić


Ljudi moji, zapamtite ove sate, ove dane , ove događaje jer kako je rekao ex guverner FED-a ovo se događa jedanput u 100 godina. Zapamtite i pokušajte nešto naučiti iz njih. Nosivi zidovi kapitalizma se ruše. Težište moći se prebacuje na istok. Tko zna, možda jedno za 10 godina Rusija i Kina budu jače ekonomsko i politički od SAD-a.

za 10?
lolllolll kolega Amerika je trula…ostatak svijeta se drži ali nisu niti blizu njih…
Hrvatska je tek počela svoj razvoj a isto tako i Kina….

neka ameri prestanu maltrat cijeli svijet i Irak i ine, i neka se malo pobrinu za svoju guzicu i biti će im bolje…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close