Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa kad takav guru ekonomske misli i perjanica tržišta kapitala prezire nas smrtnike onda stvarno se možemo zamisliti …. [cry]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

jebo vas naivne…
ma dajte molim vas okrenite na CNN…


Izloženost EU banaka prema Lehmanu je oko 3.500,00 milijardi eura. Prava sitnica.
Preuzimajući Lehmana FED bi preuzeo kompletno EU bankarstvo, čini mi se.

frajer prića:
reporterka: što bi trebao napraviti sada mali investitor
Petar: pa ja se nadam da je mali investitor već odavno sve prodao
reporterka: vi mora da se šalite
Petar: ne, sve je otišlo u qujac…ljudci iskoristite to što je dolar u bullu….sada treba sve prodati, promjeniti dolare i povući sve depozite iz banaka….pa to vam piše u knjigama
reporterka: ma situacija nije tako ozbiljna…
Petar: ne puno je gora…cijela financijska industrija je pred totalnim kolapsom…greenspan vam je na tvu rekao da je ovo najgora kriza u 100 godina

a vi ekipo guslajte i dalje

[thumbsup]



Ma ententinis odi malo odmori,pa naporan si.Tu ismijavas kolegu Savu….Pa kaj je tebi,daj se malo skuliraj.Stvarno nemes stilan i razuma.

da velikog znalca savu….tipa kojem treba zabraniti da piše tu jer piše ono što mu je u mašti, a ne ono što se stvarno dešava

nek si taj sava pogleda malo što znaći chapter 11…

u veljači sam vas žalio, a sada osim prezira stvarno ništa drugo prema vama ne osjećam

[/quote]

Chapter 7
Liquidation Under the Bankruptcy Code

The chapter of the Bankruptcy Code providing for "liquidation," ( i.e., the sale of a debtor’s nonexempt property and the distribution of the proceeds to creditors.)

Chapter 11
Reorganization Under the Bankruptcy Code

The chapter of the Bankruptcy Code providing (generally) for reorganization, usually involving a corporation or partnership. (A chapter 11 debtor usually proposes a plan of reorganization to keep its business alive and pay creditors over time. People in business or individuals can also seek relief in chapter 11.)


frajer prića:
reporterka: što bi trebao napraviti sada mali investitor
Petar: pa ja se nadam da je mali investitor već odavno sve prodao
reporterka: vi mora da se šalite
Petar: ne, sve je otišlo u qujac…ljudci iskoristite to što je dolar u bullu….sada treba sve prodati, promjeniti dolare i povući sve depozite iz banaka….pa to vam piše u knjigama
reporterka: ma situacija nije tako ozbiljna…
Petar: ne puno je gora…cijela financijska industrija je pred totalnim kolapsom…greenspan vam je na tvu rekao da je ovo najgora kriza u 100 godina

a vi ekipo guslajte i dalje

[thumbsup]

A što to tebe onda toliko brine ako si sve rasprodao? Evo sad ćemo i mi sve rasprodati tako da se ne brineš više za nas. [kiss]

P.S u trenutku pisanja, nakon svih ovih vijesti preko vikenda Dow i SP su u duplo manjem minusu nego šupci u eurozoni. A na CNN-u raportiranje propasti, kolapsa, gladi i 9.jaruge pakla. Baš se pitam što bi Kostolany rekao na to…

evo ti njoš jedna pusa [kiss]

I'LL BE BACK

Evo već mu mjerkaju neboder:

Lehman New York City Headquarters Tower May Be Worth $1 Billion

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=atPT4KYw4TSo&refer=home

Uzimaju mu mjeru, rekli bi kod nas. [lol]

Armagedon je blizu!


jebo vas naivne…
ma dajte molim vas okrenite na CNN…

nemam TV, založio da podmirim margin [yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


frajer prića:
reporterka: što bi trebao napraviti sada mali investitor
Petar: pa ja se nadam da je mali investitor već odavno sve prodao
reporterka: vi mora da se šalite
Petar: ne, sve je otišlo u qujac…ljudci iskoristite to što je dolar u bullu….sada treba sve prodati, promjeniti dolare i povući sve depozite iz banaka….pa to vam piše u knjigama
reporterka: ma situacija nije tako ozbiljna…
Petar: ne puno je gora…cijela financijska industrija je pred totalnim kolapsom…greenspan vam je na tvu rekao da je ovo najgora kriza u 100 godina

a vi ekipo guslajte i dalje

[thumbsup]

Od silne pompe i blještavih naslova propasti Lehmana, financijskog svijeta i koječega-sve-ne-što-se-može-katastrofično-dogoditi, pa stvarno se čudim što DowJ, Nasdaq i S&P500 nisu danas pali bar 12-13% svaki! A ne samo jedva 2%…

Pih, pa 2% padne kada se probuši u američkom zaljevu jedno bure pa istekne malo nafte…Ma sigurno su se nešto američki investitori zbunili kad nisu potjerali indekse na veći minus…
[rolleyes]

Inače ovakav pad od nekih 2% se u zadnjih dva mjeseca na Dowu vidio bar 6-7 puta, da bi uslijedio rast, i tako iz kruga u krug, i opet se ponavlja ista priča…

Bokte, ovdje su izgleda svi pametniji od ostalih…



A što ti Beholder podjebavaš ljude kao da nismo svi više ili manje u k…?

pa ja nisam u k…., istina je da sam u zadnjih dva tjedna na trejdanju spušio par tisuća kn, ali kad vidim ekipu ovdje…imam dojam da sam warren buffet
[lol]
[/quote]
da si poput njega, niti bi trejdao niti pričao ovakve stvari po forumu nego bi šutio i kupovao.

Buffett u zadnjih godinu dana nije puno toga prodao, ali kupuje sve u 16, sve živo osim inače mu omiljenih financijskih dionica (za koje smatra da je još puno puno toga nejasnoga u njihovim bilancama), ako izuzmemo mali dokup WFC i USB početkom godine kada je bilo prvo ono bankarsko potonuće, vjerojatno da je dokupljivao i u srpnju, to još ne znamo, a mogao bi i uskoro ponovno.

Tako se to radi, kupuje/dokupljuje se (i to vrlo ciljano, ne bilo što, ono u što nisi potpuno siguran) kada ti je "dovoljno jeftino", tada i samo tada (i neovisno o "općim kretanjima", pa niti sektora ako za konkretnu firmu u sektoru držiš da je povoljna) a ne bezglavo trejdanje o kojemu govoriš.

Ina pojeftinjuje samo Eurodizel i lož ulje – benzin bez promjene

INA od ponoći, kako se neslužbeno doznaje, spušta samo cijenu Eurodizela i lož ulja. Iako je nafta na najnižoj razini u prethodnih šest mjeseci, Eurodizel će pojeftiniti 1,7 posto dok će lož ulje biti jeftinije 3,6 posto. Cijene ostalih naftnih derivata na Ininim benzinskim postajama daljnja dva tjedna ostat će nepromijenjene.

Nova cijena Eurodizela bit će 8,84 kuna za litru što je za 15 lipa jeftinije nego dosadašnjih 8,99 kuna. Dizel će pojeftiniti za 1,9 posto, na 8,72 kune (do sada 8,89 kuna), a lož ulje će pritom pojeftiniti za 23 lipe, na 6,15 kuna (do sada 6,38 kuna).

HA, HA !
Kako nas kradu i na cijeni dionice i na cijeni benzina.
Hrvati su definitivno sada najveće budale na svijetu.

Basher Lesson 8: BRING THE PRICE DOWN. That is the Basher’s job. The truth is not important. Lies are the norm. Post continuously on the board every day. They are trying to scare the newbies that are just investigating a stock. They are trying to wear down the faithful longs on the board and gain free reign and control.

http://www.messageboardfools.com/bashers.htm

Kad su međedi ovako žestoko stisli sa drukanjem, mora da im se jako žuri u kupovinu. Sad ili nikad.

A i ne shvaćam beholder što imaš bilo koga na forumu prezirati, kako si rekao. Što su ti ljudi krivi? Zar svi trebaju prodati pa da ti uđeš još povoljnije i zaradiš kruha preko tuđe grbače?

Da ne spominjem da sam ja u dionicama cijelo ovo vrijeme i u manjem minusu od tebe. Beat that!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close