Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Europa otvara u finom zelenom, fenomenalno. Svi svjetski indeksi, uglavnom, uključujući i CROBEX su pali +-30%. U taj pad je uključeno i svemirska istraživanja do 2100. godine te ponovni pad tržišta negdje tamo 2021. godine.

Ako je Europa u finom zelenom, onda je Valentine zgodan i pametan. [lol]
Vaš link

Pa jeste vekoslave, lep i pametan, nego kako je u BG, čujem da je berza jednostavno krahirala?

Inače, europa pola zelena, pola crvena, ni sama ne zna gde će, kao i vekoslav, svaki tjedan 10 nickova i uvek isto, i onda mene pita na kojim sam drogama.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Cijena nafte pala ispod 100 dolara Ispiši E-mail
Wednesday, 10 September 2008

Prvi put u posljednjih šest mjeseci cijena barela nafte pala je ispod 100 dolara. To se dogodilo nakon što su iz Opeca poručili da neće smanjiti proizvodnju.

Najviša cijena koju je barel nafte dosegao u srpnju je iznosila 147 dolara što je prouzročilo mnoge ekonomske nesigurnosti diljem svijeta.

Predsjednik Opeca Chakib Khelil izjavio je kako će duže vrijeme cijena barela nafte varirati između 90 i 100 dolara.


Pa jeste vekoslave, lep i pametan, nego kako je u BG, čujem da je berza jednostavno krahirala?

Inače, europa pola zelena, pola crvena, ni sama ne zna gde će, kao i vekoslav, svaki tjedan 10 nickova i uvek isto, i onda mene pita na kojim sam drogama.

Rekao si fino zelenilo. Ako si to rekao , onda si valjda lijep i pametan. U protovnom…
^ATX ATX 3,300.51 Sep 10 Up 1.02 (+0.03%)
^BFX BEL-20 3,035.86 3:37AM ET Down 19.52 -0.64%)
^FCHI CAC 40 4,258.36 3:37AM ET Down 25.30 (-0.59%)
^GDAXI DAX 6,193.69 3:11AM ET Down 16.63 (-0.27%)
^AEX AEX General 392.11 3:37AM ET Down 1.79 (-0.45%)
^OSEAX OSE All Share 420.55 3:11AM ET Up 4.15 (+1.00%)
^MIBTEL MIBTel 21,468.00 3:37AM ET Down 31.00 (-0.14%)
^IXX ISE National-100 79.53 Sep 10 0.00 (0.00%)
^SMSI Madrid General 1,200.82 3:25AM ET Down 4.28 (-0.36%)
^OMXSPI Stockholm General 267.59 3:25AM ET Down 1.83 (-0.68%)
^SSMI Swiss Market 7,109.14 3:37AM ET Down 12.29 (-0.17%)
^FTSE FTSE 100 5,370.10 3:11AM ET Up 3.90 (+0.07%)

Nego vekoslave, kakvih ti imaš problema, moš ih slobodni napisati na forumu, može ti i ostali drugari s foruma pomoći. Nisi li jučer ti rekao kako nemamo veze sa svetskim indeksima a stalno ih postaš, a druže?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Nego vekoslave, kakvih ti imaš problema, moš ih slobodni napisati na forumu, može ti i ostali drugari s foruma pomoći. Nisi li jučer ti rekao kako nemamo veze sa svetskim indeksima a stalno ih postaš, a druže?

Kao što vidimo, Valentine nije u finom zelenilu, a isto tako nije opovrgnuo da nije lijep i zgodan, i tvrdi još uvijek da je Europa u pola zelenom i pola crvenom, znači li to da je to fino zelenilo?
Koja persona !
Vaš link


Pa jeste vekoslave, lep i pametan, nego kako je u BG, čujem da je berza jednostavno krahirala?

Inače, europa pola zelena, pola crvena, ni sama ne zna gde će, kao i vekoslav, svaki tjedan 10 nickova i uvek isto, i onda mene pita na kojim sam drogama.


Sam se ti sprdaj sa belexom.
Nismo niti mi daleko.
Tigrus kaj veliš onda, neće ameri padati? Rekao si nakon one odluke da će up
lol

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Koji je vama ljudi q***, kaj pište gluposti!!!
Pa cijela Europa je cca. 0,5% u minusu, a Hong Kong je skliznuo čak 5,5%!!!
Mi se samo možemo moliti da smo jučer odradili većinu pada, samo što ja ne vejrujem u to.

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures
Ti ameri su sami sebi zabili nož u leđa sa ovim glupostima sa freenie i freedy.
Nije dobro.
Gdje je njima dno?
El ga imaju?
Dali je 10k previše?
ajmo tigrus mišlčjenje

barem nafta pada ako ništa drugo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Nafta pada i to je dobro, samo nije ona jedini problem, problema ima više, samo oni nemaju veze s nama, a zašto je ovdje tako, znaju poglavice burze, HANFA, ZSE te 4 mirovinska fonda, dogovorno i bez stida gaze sve pred sobom i ostavljaju pustoš, ni dobro ni njima ni nama, ni nikome, jer nitko ne zarađuje a k tome troše naše buduće novce nemilosrdno, a plaće im rastu [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Nema tu neke prevelike ovisnosti u smislu dnevnih promjena. Globalna je kriza,pa je kriza i kod nas potpomognuta šarlatanima i lopinama iz razno-raznih financijskih, a i financijsko-političkih struktura.
Ponekad razmišljam da je ovo postalo najobičnija kladionica gdje je pola rezultata namješteno.
U biti, naš je najveći pushing što sad trkeljamo iz očaja po forumu,jer da nismo unutra ne bi ni bili ovdje.

A i koja j.bena nafta? Napuhavat i ispuhavat će se cijena kak svetskim oligarsima paše. Kad je skakutala
oko 145 dolara govorilo se da su zalihe pa pa. Onda sam pisao da je to umjetno pumpanje cijene. Nisam baš u toku, kaj su pronašli naftu na Marsu pa je cijena danas 100 usd? Ma dajte!!!
Pojedini šeici, čitam neki dan, na porastu nafte od JEDNOG dolara zarade 500.000.000,00 dolara.Ajde sad vi objasnite uzročno-posljedičnu situaciju pa onda cijenu barela u budućnosti?
Ponavljam, nafte ima koliko hoćeš, a njene cijene su isključivo špekulativnog karaktera u službi uskog kruga svjetskih financijskih moćnika. A s time i sva moguća tržišta roba, kapitala,dobara, usluga….

New Report

Close