Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Abaaderu, naravno da je obratno jes čuo za ironiju, ti bi se svađao, meni se ne da, ugodna
večer.


Zmrkliću zašto se zamaraš?

Zabavno je, Baron je na ovoj temi ovih dana jednostavno spektakularan.



Zmrkliću zašto se zamaraš?

Zabavno je, Baron je na ovoj temi ovih dana jednostavno spektakularan.

[/quote]

Sad sam se logira. Koja komedija. [lol] [lol] [lol]

Ma da je nekako promijenit naziv teme, možda u "Sport i glazba po Baronovom odabiru" pa onda tamo prebacivat ovakve bisere! Bojim se da se ne izgube u masi postova, jer vrijede i dogodine!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Znate ekipo kaj je najgore od svega?
Europa će sutra za Amerikom zaronit u crvendaća.
Jadna europa, opet pati od nedostatka samopouzdanja.

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!

Uf, uf, smrdljiva crna tekućina u gadnom padu…………………a je i bila žestoki balon, hehe
Ide to ispod 100 usd, onda bi se mogla stabilizirati [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ide ide, ali kako ce to nama pomoci, kad ta ‘precijenjena’ INA kupuje valjda najskuplju naftu na svijetu:

Kako je INA propustila priliku smanjiti cijenu naftnih derivata ovoga tjedna, ostaje nam čekanje od 14 dana do nove moguće korekcije.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ići će smanjenje za dva tjedna, imho…………..dotle neka bljedoliki ne jaše previše limenog ljubimca

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


ići će smanjenje za dva tjedna, imho…………..dotle neka bljedoliki ne jaše previše limenog ljubimca

ma brate, malo mi je tih 11 lp za koliko ce opet snizit benzin. Nemos ni punt kupit od toga.

A sto protekla dva tjedna nafta nije padala pa moraju cekati jos dva tjedna?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Da se podsjetimo naziva ove teme..
Kakav je utjecaj stranih tržišta na ZSE?
Ja bi rekao, trenutno nikakav.
Mi moramo odraditi svoj pattren do kraja.


Znate ekipo kaj je najgore od svega?
Europa će sutra za Amerikom zaronit u crvendaća.
Jadna europa, opet pati od nedostatka samopouzdanja.

Dragi moderatori, siguran sam da ne govorim samo u svoje ime – moj prijedlog da se panteon/baron odmoderira. Ovako nesto bi svaki forum trebao imati, toliko smijeha u ova teska vremena dobro dodje

[thumbsup]

Jednostavno se moram sloziti sa Ashrakom i MIskom: panteon/baron je jednostavno spektakularan! [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

TRŽIŠTA
Svjetske burze: Energetski i tehnološki sektor spustili indekse
Autor/izvor: SEEbiz / Hina

NEW YORK, LONDON – U srijedu su na Wall Streetu vodeći indeksi pali, povučeni padom cijena dionica u energetskom i tehnološkom sektoru izazvanim strahovanjima ulagača od slabljenja svjetskog gospodarstva.

Dow Jones indeks pao je 0,23 posto, na 11.516 bodova, dok je S&P indeks izgubio 0,41 posto, potonuvši na 1.277 bodova. Nasdaq indeks pao je, pak, za 0,77 posto, na 2.349 bodova. Na početku jučerašnjeg trgovanja na Wall Streetu vodeći su indeksi skočili više od 1 posto jer uragan Gustav nije značajnije naštetio naftnim postrojenjima u Meksičkom zaljevu, pa je cijena nafte potonula ispod 110 dolara po barelu, na najnižu razinu u pet mjeseci. To je smanjilo strahovanja ulagača od jačanja inflacije.

Međutim, kasnije je na tržištu prevladala zabrinutost od slabljenja svjetskog gospodarstva jer pad cijene nafte ukazuje na slabljenje potražnje. Stoga su cijene dionica počele padati. Pritom su ponajviše pojeftinile dionice u energetskom i rudarskom sektoru. Tako je cijena dionice Exxon Mobila pala 3,4, a Freeport-McMoRana 7 posto.

Pad cijena posljedica je i priopćenja fonda Ospraie Managementa kako će zatvoriti jedan investicijski fond koji je samo u kolovozu izgubio na vrijednosti 27 posto. To je izazvalo pad financijskog sektora, a ponajviše je, više od 4 posto, potonula cijena dionice Lehman Brothersa koji ima 20 postotni udjel u Ospraie fondu.

Uz to, pale su i cijene dionica u tehnološkom sektoru jer na tržištu još uvijek odzvanja upozorenje Della od prošloga petka kako potrošnja na tehnološku opremu slabi diljem svijeta. Na vrijednosti su, međutim, dobile dionice zrakoplovnih kompanija i trgovačkih lanaca, koje su vrlo osjetljive na kretanje cijena goriva. Tako je S&P indeks zrakoplovnog sektora jučer porastao 6,6, a trgovačkog 3 posto.

Na europskim su burzama u utorak cijene dionica porasle. Na Frankfurtskoj je burzi DAX indeks skočio 1,5 posto, na 6.518 bodova, dok je na Londonskoj burzi FTSE indeks porastao 0,3 posto, na 5.620 bodova.

ovi su sigurno kupovali naftu na 145-147 usd ( kao i deimos ) [bye] [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ja bi moderatorima predložio da otvore Trač rubriku na kojoj bi ashrak,misko i sakai mogli komentirati druge korisnike i razmjenjivati recepte.
Ako već ne znaju pisati o tome o čemu govori ova tema, onda im nemojte dopustiti da istu zagađuju s glupostima

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close