Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ameri će danas rukniti gore dva posto [thumbsup]

Bogami malo je falilo.
DOW -0,24%
NASDAQ -0,77%
S&P500 -0,42%

Opet su ovčice bile ošišane a bikići pofureni.
U prvim satima trgovanja se sve činilo kao u bajci.
Up,up.
A onda su medeki otišli na vruću janjetinu a ostatak društva je otišao u pučku kuhinju.
Čujem da su se poklali oko tegle kiselih krastavaca

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Evo abaaderu

Što je ozbiljniji i viši cjenovni vrh, to je veća panika
Dobitnici na tržištu čelika moraju biti vješti za dobivanje psihološkog rata (odnosno, imati čelične živce). U razdobljima kao što je upravo ovo sad, kupci se izlažu riziku da će biti ulovljeni s visokim zalihama kad cijene dosegnu vrh. Prodavači se izlažu riziku da udalje i odbiju od sebe svoje dobre klijente.
Cjenovni vulkani često traju manje od godine dana zbog povećanja proizvodnje koja premašuje dotičnu potražnju i zbog preokreta u tržišnoj psihologiji u smislu prelaska panike s kupaca na prodavače. Kad govorimo o panici kupaca, kupci čelika se boje ne staviti unaprijed dodatne narudžbe za kupnju zbog neispunjavanja narudžbi od strane tvornica i manje pouzdane isporuke. Prebacivanje na paniku prodavača se događa kad se smanje narudžbe tvornici pa neke od njih poduzimaju korake kako bi zadržale količinu proizvodnje – kao što su smanjenje cijena, dostava na udaljenija područja, povećanje izvoza, itd.



E moj miško. I oni koji su danas očekivali zbog nafte bull run gledaju zbunjeno,.

Barone, dječače, ostat ćeš i bez tih par tisuća kuna kojima "trguješ" na burzi! Bio si ošišan krajem prošle godine kad smo ti prodavali, pa si onda bio ošišan sredinom travnja kad si ti nama prodavao, pa onda opet u svibnju kad smo mi tebi prodavali…

Vrijeme je da počneš ulagati u znanje pa čak i u "nekakve pravilnike" (kako ti nazivaš zakone koje sam ti lijepo rekao da proučiš), a nemoj postati stotinu puta na dan ono što ostali znaju, od toga ti nema sreće ni zarade, samo se blamiraš! Bolje to vrijeme iskoristi za učenje!

Evo ja ću ti zadnji put dobronamjerno pokušat pomoći jer sam nekako empatijski nastrojen prema tebi a ti razmisli malo: Šta je obilježilo našu burzu 2006. godine? Šta je obilježilo našu burzu 2007. godine? I šta je (će) obilježiti našu burzu 2008. godine?
Kad dokučiš odgovore na ta pitanja i malo uložiš u znanje, onda možeš ravnopravno trgovati s ostalima, pa čak i razmjenjivati PP konstruktivnog sadržaja a ne samo uvrijede!

Poslušaj moj savjet, ili ćeš u suprotnom opet morat promijenit nick, ovaj put u "Najošišaniji"!
Živio!
[/quote]

Vidim ovi u dionicama su sve puniji bijesom i bave se tuđim portfeljima nego li stvarnim stanjem na burzi.
To je dobar znak da ćemo uskoro, tamo gdje nam je i mjesto i tamo gdje je Dinkec zacrtao.
Pozdrav.

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!

Zašto onda trkeljaš po TNPL, a tvoj Dinkec je kupio 12 milja kuna po 3150


Zašto onda trkeljaš po TNPL, a tvoj Dinkec je kupio 12 milja kuna po 3150

Daj ljudi otrijeznite se.
Govorio sam vam na 4200 da ćemo dolje,na 3900 da ćemo dolje, na 3700 da ćemo dolje, a vi mi ne vjerovaste, nogo tupite svoje.
Svatko se uzda u svoju intuiciju. Moja je točnija od vaše. [thumbsup]

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!


Evo abaaderu

Što je ozbiljniji i viši cjenovni vrh, to je veća panika
Dobitnici na tržištu čelika moraju biti vješti za dobivanje psihološkog rata (odnosno, imati čelične živce). U razdobljima kao što je upravo ovo sad, kupci se izlažu riziku da će biti ulovljeni s visokim zalihama kad cijene dosegnu vrh. Prodavači se izlažu riziku da udalje i odbiju od sebe svoje dobre klijente.
Cjenovni vulkani često traju manje od godine dana zbog povećanja proizvodnje koja premašuje dotičnu potražnju i zbog preokreta u tržišnoj psihologiji u smislu prelaska panike s kupaca na prodavače. Kad govorimo o panici kupaca, kupci čelika se boje ne staviti unaprijed dodatne narudžbe za kupnju zbog neispunjavanja narudžbi od strane tvornica i manje pouzdane isporuke. Prebacivanje na paniku prodavača se događa kad se smanje narudžbe tvornici pa neke od njih poduzimaju korake kako bi zadržale količinu proizvodnje – kao što su smanjenje cijena, dostava na udaljenija područja, povećanje izvoza, itd.

Bravo, u školi si vjerojatno imao 5 iz prepisivanja. To vidim. Molim da mi odgovoriš što se događa sa cijenama roba i dionica tvrtki koje takvu robu proizvode, prodaju i distribuiraju a gdje nema takve elastičnosti (osnovni prehrambeni artikli)?
Cjenio bih da mi odgovoriš sam. Na stranicama Reutersa i Bloomberga mogu i sam pročitati mišljenja njihovih analitičara.

Tko čeka, taj popizdi čekajući

Barone, nisi odgovorio na pitanje [cool]


Barone, nisi odgovorio na pitanje [cool]

Zmrkliću, ne prduckaj bez veze. Dobro znaš da je Dinkec kupovao ko da je ŠEIK, ne pazeći na uvjete i situaciju, a na kraju se iskrcavao kad je shvatio da je usro motku.
Dinkec je kupovao TNPL po 3150kn jer je mislio da je super cijena, ali to je bilo očto prije njegovog iskrcavanja u 3. mjesecu. Sad mu je očito to pre pre skupo.

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!

???

Dinkec je kupio prošli tjedan

[lol] [lol] [lol]
Ma vidiš da nema veze ni kad mu je idol kupovao!
[lol] [lol] [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Barone, opet pišeš svašta hahaah

ovo ti je promjena od prošlog tjedna

25.8.2008.
ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.085 0,17 Skrb. račun

28.8.2008.

ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.255 0,68 Skrb. račun +3170

Gledaj malo što ti Dinkec radi

Kupio je i 60000 kom Petrokemije prošli tjedan

Zmrkliću zašto se zamaraš?

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close