Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa koji im je sad penis pa su već u minusu?!



Američki indexi neočekivano nisko.

[lol] [lol] [lol]
[/quote]

E moj miško. I oni koji su danas očekivali zbog nafte bull run gledaju zbunjeno,.
S&P 500 INDEX,RTH 1,280.38 1:59pm ET Down 2.45 (-0.19%)
Dow Jones Industrial Average 11,577.42 2:01pm ET Up 33.87 (0.29%)
NASDAQ COMPOSITE 2,353.55 2:01pm ET Down 13.97 (-0.59%)

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!

Yup Baronko, sjetimo se da je crobex bio iznad 3500 kad je dow bio ispod 11000, a ni INU nismo imali. Mogu fondovi rušit tržište ako hoće, al ameri ništa s tim nemaju hehe


U.S. Aug. ISM manufacturing index inches lower

WASHINGTON (MarketWatch) – The nation’s manufacturers cut back production slightly in August, the Institute for Supply Management reported Tuesday. The ISM index inched lower to 49.9% in August from 50% in July. The drop was unexpected.The consensus forecast of estimates collected by Marketwatch was for the index to hold steady at 50%. Readings below 50 indicate contraction.

Vidjet ćemo koliko će ovo utjecati na indexe te koliko će umanjiti utjecaj današnjeg pada nafte.
Inače sutra očekujemo još jedno užasno izvješće automobilske industrije o prodaji

The Institute for Supply Management’s (ISM) manufacturing index fell to 49.9 in August, down from the July reading of 50. Economists were expecting a reading of 49.5, according to a consensus estimate compiled by Briefing.com.

http://money.cnn.com/2008/09/02/news/economy/ISM_index/index.htm?postversion=2008090212

[undecid]

Only God, Muammar and Libya!

Oil Prices Are Expected To Continue Moving Lower

Oil prices, which have plunged 26% in the past month and a half, could continue moving lower in the coming weeks, analysts believe.

Crude prices plunged after Hurricane Gustav turned out to be less destructive then expected, fueling the sentiment that the oil boom is over for now. Some analysts are predicting that U.S. light, sweet crude [US@CL.1 109.56 -5.90 (-5.11%)] will drop to $100 a barrel or even slightly lower.

"This thing just seems to be playing out the way it should. The underlying fundamentals remain bearish," says Darin Newsom, commodities analyst at DTN in Omaha, Neb. "We’re in this liquidation phase which should take us down to this $96, $98 trend that we’ve been looking for."

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Evo onima koji su danas stavili 500 postova cijene nafte…..pljesak molim
Svaka čast nazočnima koji su najavljivali bull run u Americi…
Dow Jones Industrial Average 11,491.68 2:33pm ET Down 51.87 (-0.45%)
NASDAQ COMPOSITE 2,339.37 3:05pm ET Down 28.15 (-1.19%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,272.80 3:06pm ET Down 10.03 (-0.78%)

DINKEC KUPUJE KO LUD ; JER NI SAM NE ZNA GDJE JE DNO !!!

Pad nafte, čelika i ostalih commodities ipak i ruši indeks, jer padaju dionice naftnih, rudarskih kompanija, i slično. No visoke cijene istih rade demand destruction, i potrebno je neko vrijeme od pada cijene do povećanja potražnje.


Pad nafte, čelika i ostalih commodities ipak i ruši indeks, jer padaju dionice naftnih, rudarskih kompanija, i slično. No visoke cijene istih rade demand destruction, i potrebno je neko vrijeme od pada cijene do povećanja potražnje.

da,da,da..a padom cijene kukuruza i šečera padaju i dionice prehrambenog sektora gdje je potrebno također neko vrijeme do povećanja potražnje za hranom. dotle će narod jesti svoju štednju koju drži
na a vista depozotima kod banaka.

Tko čeka, taj popizdi čekajući


E moj miško. I oni koji su danas očekivali zbog nafte bull run gledaju zbunjeno,.

Barone, dječače, ostat ćeš i bez tih par tisuća kuna kojima "trguješ" na burzi! Bio si ošišan krajem prošle godine kad smo ti prodavali, pa si onda bio ošišan sredinom travnja kad si ti nama prodavao, pa onda opet u svibnju kad smo mi tebi prodavali…

Vrijeme je da počneš ulagati u znanje pa čak i u "nekakve pravilnike" (kako ti nazivaš zakone koje sam ti lijepo rekao da proučiš), a nemoj postati stotinu puta na dan ono što ostali znaju, od toga ti nema sreće ni zarade, samo se blamiraš! Bolje to vrijeme iskoristi za učenje!

Evo ja ću ti zadnji put dobronamjerno pokušat pomoći jer sam nekako empatijski nastrojen prema tebi a ti razmisli malo: Šta je obilježilo našu burzu 2006. godine? Šta je obilježilo našu burzu 2007. godine? I šta je (će) obilježiti našu burzu 2008. godine?
Kad dokučiš odgovore na ta pitanja i malo uložiš u znanje, onda možeš ravnopravno trgovati s ostalima, pa čak i razmjenjivati PP konstruktivnog sadržaja a ne samo uvrijede!

Poslušaj moj savjet, ili ćeš u suprotnom opet morat promijenit nick, ovaj put u "Najošišaniji"!
Živio!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Abaaderu – zašto pada cijena čelika, sigurno pada jer je potražnja veća od ponude

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601110&sid=a3k6DK1d_Re4

@Misko – čovjek pazi na frizuru [lol]


Abaaderu – zašto pada cijena čelika, sigurno pada jer je potražnja veća od ponude

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601110&sid=a3k6DK1d_Re4

ne, pada radi toga jer je obratno, a obratno je radi belosvetskih hoštaplera i špekulanata koji
trguju futuresima na čelik

Tko čeka, taj popizdi čekajući

New Report

Close