Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zasad ništa od oporavka na burzama

"Pomislite li da su bure na stranim burzama utihnule, dogodi se upravo obratno: tečajevi krenu u crveno. Kada pak među burzovnom publikom već prevladava negativan scenarij, vrijednosti dionica porastu. Svakom danu na burzi, dobrom ili lošem, prethode najčešće vijesti iz Amerike – čini se, naime, da se sva važna svjetska financijska zbivanja odigravaju upravo ondje, no situacija je možda privremena, jer će se druge regije tek susresti s bankovnom krizom"

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

July incomes drop by largest amount in 3 years

July incomes drop by largest amount in 3 years; consumer spending slowed as rebates tailed off

WASHINGTON (AP) — Personal incomes plunged in July while consumer spending slowed significantly as the impact of billions of dollars in government rebate checks began to wane.

Evo vidite kako to izgleda kad se potroše ti novci koje im je Bush dao za novi televizor.
O ovome sam jučer govorio pa su me razni stručnjaci popljuvali.
Barem je kolega sava danas naučio nešto novo, pa mi nije žao

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Opet ti zakljucujes di ce ameri prema pocetku trgovanja, što ako bude na kraju plus ili mali pad od 0.2-0.3 % ?

A to su i glupi evropljani zakljucili.


Opet ti zakljucujes di ce ameri prema pocetku trgovanja, što ako bude na kraju plus ili mali pad od 0.2-0.3 % ?

A to su i glupi evropljani zakljucili.

Gdje ti vidiš da ja zaključujem gdje će Ameri?
Ja samo vidim da ti nešto glupo zaključuješ

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Chicago PMI index za Aug 57.9. Konsenzus je bio 50.
Indeks mjeri gospodarsku aktivnost na Srednjem zapadu USA.
Sve iznad 50 predstavlja rast, a ispod kontrakciju.
Zaključite sami.

Bit će još i dobrih i loših vijesti kod amera. Burza ide gore 6 mjeseci prije kraja krize. Kapital nema kamo nego na long u dionice i nekretnine u US IMHO ( + Kina naravno).


Chicago PMI index za Aug 57.9. Konsenzus je bio 50.
Indeks mjeri gospodarsku aktivnost na Srednjem zapadu USA.
Sve iznad 50 predstavlja rast, a ispod kontrakciju.
Zaključite sami.

Ma kolega sasvim jasno ali neki to ne žele vidjeti.


Chicago PMI index za Aug 57.9. Konsenzus je bio 50.
Indeks mjeri gospodarsku aktivnost na Srednjem zapadu USA.
Sve iznad 50 predstavlja rast, a ispod kontrakciju.
Zaključite sami.

Jasan pokazatelj u kom smjeru će TK ići.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Hah danas padaju dell, transport zbog bojazni da će nafta gore, i naravno naftne kompanije koje crpe naftu iz meksičkog zaljeva. Nadajmo se da pad će biti dosta manji od jučerašnjeg rasta.

Čak ih ni EUROPA više ne shvaća ozbiljno i uopće se nisu poveli za njihovim mogućim padom danas.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Čak ih ni EUROPA više ne shvaća ozbiljno i uopće se nisu poveli za njihovim mogućim padom danas.

Jer znaju da je to radi uragana,vidit ćemo idući tjedan,ali očekujem od amera malo veći rast koji bi se mogao preliti i kod nas.

bit će bolje................

Aktivirali se kod amera svi stop lossevi svijeta [bye]

New Report

Close