Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mogo bi bit bull u americi, pa izbori su pred vratima [lol]
Evo nafte u slobodnom padu

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aH3uWKHJ22Pg&refer=home


Mogo bi bit bull u americi, pa izbori su pred vratima [lol]
Evo nafte u slobodnom padu

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aH3uWKHJ22Pg&refer=home

Eto fino, čak se ni Gustava ne boje.

I'LL BE BACK

Može li se ovu temu osloboditi beznačajnih prepucavanja pa možda netko stavi stanje na američanskoj burzi. Kaže mi frendica da je jaki rely tamo, možda štogod donese i nama? Osim ovog jalovog prepucavanja lažnih mistera i missica

ja sam ti pravi mister.. isto ko i ti 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Koliko sam uspio pohvatati, nafta je danas skoro liznula 120,00, pa se tivrala na 115 … a na CNN gledam kako evakuiraju sve naftne platforme u Meksičkom zaljevu …

tko tu koga …

I love the Smell of Profits in the Morning


Koliko sam uspio pohvatati, nafta je danas skoro liznula 120,00, pa se tivrala na 115 … a na CNN gledam kako evakuiraju sve naftne platforme u Meksičkom zaljevu …

tko tu koga …

Pa Labor day praznik je ovaj vikend pa navodno dosta trejdera naftom nema na poslu.
Volumen mali a oscilacije velike

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Danas izašla dva na prvi pogled potpuno nepovezana izvješća.

Prvo izvješće o rastu GDP-a preko bare od 3.3%, doduše kao i obično malo su neocon i neolib bratija lagali (PCE deflator 1.2 posto, moš mislit dok PPI lovi 10% a CPI 5%) da mi Obamu ometu u pobjedonosnom pohodu ali svejedno rast je rast. Izvoz raste, dolar raste, nafta pada opet američani nasamarili ceo svet. Sumnjam da će spin izdržat do izbora, ali vidjet ćemo puno toga je u igri.

S druge strane izašlo izvješće DZS o velikom usporavanju industrijske proizvodnje u Hrvata za srpanj iako je bilo i više radnih dana nego prošle godine.

Nakon zabilježenog snažnog rasta industrijske proizvodnje tijekom lipnja, u srpnju je zabilježeno usporavanje rasta. Tako je i izostao značajniji povoljan utjecaj većeg broja radnih dana u srpnju 2008. u odnosu na isti mjesec prethodne godine. Tako je prema posljednjim podacima Državnog zavoda za statistiku, u srpnju 2008. godine industrijska proizvodnja bila veća za 1,8% u odnosu na isti mjesec lani.

Vaš link

Znači mnogi koji su u nas priželjikali dekapling su ga dobili ali ne baš onako kako su očekivali, Ameri printaju leva,leva stimuliraju i opravljaju se a drugi plaćaju ceh… Europa a pogotovo zemlje poput nas čiji je centralni bankar vezanih ruku zbog deficita i zaduživanja u stranoj valuti. I još zbog straha od inflacije ne smijemo ići u jaču rasprodaju imovinu jer će 90% toga otići u potrošnju.

Ipak moj zaključak je ipak da nećemo još puno padati što se tiče burze (iako bi nam ekonomija mogla propasti). Čak i u slučaju nepovoljne ponude MOl-a i izostanka nabidavanja od strane OMV-a (Rusi su zbog geopolitke isključeni na duže razdoblje). Danas smo naime vidjeli jedno ingeniozno riješenje koje dolazi iz tkz. emerging marketa i vjerujem da će inspirirati regulatore u mnogim zemljama ‘tigrovima’

Pakistan set a floor for stock prices on the benchmark exchange, moving to halt a plunge that has wiped out $36.9 billion of market value since April. Securities can trade within their daily limit of 5 percent “but not below the floor-price level” of yesterday’s close

Vaš link

Pozdrav iz bikovski nastrojenog brloga [smiley]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

svašta… mijenjaj ime 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

RealBear prije si bio puno zanimljiviji … u zadnje vrijeme pišeš nebulozne postove …

[undecid]

I love the Smell of Profits in the Morning


Koliko sam uspio pohvatati, nafta je danas skoro liznula 120,00, pa se tivrala na 115 … a na CNN gledam kako evakuiraju sve naftne platforme u Meksičkom zaljevu …

tko tu koga …

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601110&sid=alm9QMf4O7e0

promaklo ti ovo fazane

Evo u koju nas skupinu zemalja svrstavaju u USA povodom otvaranja novog fonda. [tongue] Razlika je jedino što kod nas ne uspijevaju banane, inače bismo se perfektno uklapali.

Frontier emerging market countries in which the Fund currently intends to invest include:
Bahrain, Bangladesh, Botswana, Bulgaria, Croatia, Ecuador, Estonia, Ghana, Jamaica, Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kuwait, Latvia, Lebanon, Lithuania, Macao, Mauritius, Namibia, Nigeria, Oman, Panama, Qatar, Romania, Saudi Arabia, Serbia, Slovenia, Sri Lanka, Trinidad and Tobago, Tunisia, Ukraine, United Arab Emirates and Vietnam


S druge strane izašlo izvješće DZS o velikom usporavanju industrijske proizvodnje u Hrvata za srpanj iako je bilo i više radnih dana nego prošle godine.

Nakon zabilježenog snažnog rasta industrijske proizvodnje tijekom lipnja, u srpnju je zabilježeno usporavanje rasta. Tako je i izostao značajniji povoljan utjecaj većeg broja radnih dana u srpnju 2008. u odnosu na isti mjesec prethodne godine. Tako je prema posljednjim podacima Državnog zavoda za statistiku, u srpnju 2008. godine industrijska proizvodnja bila veća za 1,8% u odnosu na isti mjesec lani.

U prvih sedam mjeseci industrijska proizvodnja porasla je 3,9 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje. Najviše se povećala proizvodnja netrajnih proizvoda za široku potrošnju, 6,2 posto, te kapitalnih proizvoda za 4,8 posto.

U usporedbi s prosječnom mjesečnom proizvodnjom u 2007. industrijska proizvodnja u srpnju veća je za 9,5 posto. Najviše je opet rasla proizvodnja netrajnih proizvoda za široku potrošnju 20 posto, te energije 7,2 posto.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close