Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Šuljaju se bikovi roosteru, šuljaju.
Još malčice strpljenja.

Bojim se da je Medo još uvijek tu negdje.

Grizli im je ipak domaća vrsta.

[/quote]

Jer mi se šuljamo…..cijeli dan i noć!!!
Dan velikog rasta je BLIZU!!
( D – kao Dioki ).

[/quote]

Sava, nikada ne drukam ni gore, ni dolje.

Ali bojim se da će na ovom volumenu završit ubrzo u grizlijevim kandžama. Čista tehnika.

Gdje vidite volumene na DJI?

hvala

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Sava, nikada ne drukam ni gore, ni dolje.

Ali bojim se da će na ovom volumenu završit ubrzo u grizlijevim kandžama. Čista tehnika.

To su standardni volumeni za ovaj dio godine. Jačanje trgovanja uvijek počinje negdje od 20.09.
Međutim nikad se ne zna šta sutra nosi.
Evo npr tko je normalan očekivao ovo….Homebuilders look to be having a relief rally: KB Home (KBH) +10.18%, Centex (CTX) +9.15%, Lennar (LEN) +9.06%, Toll Bros. (TOL) +4.88%.
Ali Burza i jest zanimljiva stoga što je najčešće ne možeš iztehnicirati u tim graničnim slučajevima.


Gdje vidite volumene na DJI?

hvala

Vaš link

Vaš link

Puno hvala!

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

U Europi baš nisu impresionirani jučerašnjim rastom američkih indexa.
Padaju ko kruške.
Što je i logično jer je taj rast neodrživ i zavaravanje samih sebe.
Osim što američki indexi rastu na način kao kad igrate monopoly sami sa sobom, pa uvijek dobivate,
tako i volumeni pokazuju da je to samo bull trap.
A još kad vidite da rast generiraju Fannie i Freddie, onda vam je sve jasno.
Prognoza-jad i čemer

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Najveći rast su ostvarili Homebuilderi: KB Home (KBH) +10.18%, Centex (CTX) +9.15%, Lennar (LEN) +9.06%, Toll Bros. (TOL) +4.88%.

A rast narudžbi za dugotrajna dobra od 1,3% i rast isporuka dugotrajnih dobara od 2,5% su presudno utjecali na USA burze.


Jesi ti neki fond manager pa štopaš cijene dionica do ponude INE,

Sramota kako si se pokvario…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Najveći rast su ostvarili Homebuilderi: KB Home (KBH) +10.18%, Centex (CTX) +9.15%, Lennar (LEN) +9.06%, Toll Bros. (TOL) +4.88%.

A rast narudžbi za dugotrajna dobra od 1,3% i rast isporuka dugotrajnih dobara od 2,5% su presudno utjecali na USA burze.

Dajte sava nemojte davati krive informacije.
Najveći rast su imali Mortgage finance sektor i to 12,25%.
Drugi su Homebuilders sektor sa 5,30%.
Freddie Mac +19,65%
Fannie Mae +15,30

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Kolega Sava ako danas budu izviještaji u Americi ok ili iznenade moglo bi biti jurnjave prema gore.Po meni danas će puno toga biti jasnije imamo GDP i zaposlene i nezaposlene.

SAM PROTIV SVIH


Kolega Sava ako danas budu izviještaji u Americi ok ili iznenade moglo bi biti jurnjave prema gore.Po meni danas će puno toga biti jasnije imamo GDP i zaposlene i nezaposlene.

Real final sales, a to je jedan od najboljih pokazatelja GDP-a, rastao je čak 3,9%, a GDP-adv. je na razini od samo 1,9%??? Kako to objasniti. Stoga je moguće pozitivno iznenađenje u izvješću o GDP-u.
U svakom slučaju rast gospodarstva u USA je vrlo jak a to bi trebao biti i generator rasta svjetskog gospodarstva.
Vrlo je nezahvalno "tumačiti" brojke budući da su Ameri u 2007. rasli 4,8%, a to je za cijelih 1% veće od onoga prema čemu se ravnalo kada su davana predviđanja o rastu GDP-a. Nije isto rasteš li u odnosu na 3,8% ili u odnosu na 4,8%. I manje brojke rasta ali u odnosu na rast u prethodnoj godini od 4,8% su pokazatelj jakog rasta.


Stoga je moguće pozitivno iznenađenje u izvješću o GDP-u.

koliko ja znam, ne da je moguće nego je sasvim izvjesno, to "svi očekuju" – međutim to nema nikakve veze sa očekivanjima glede narednih kvartala – a još puno manje veze sa realnošću, opće je poznato da ove američke brojke nemaju veze s vezom, EU bi sve ove godine imala veći rast od US da se računa istom metodologijom, dok je je i sam taj kakav je da i je kako mjeren da mjeren US rast GDP-a zadnjih godina povrh toga uglavnom rezultat: osobne potrošnje pogonjene kreditima, "jedenjem vlastitih" (i precjenjenih!) kuća i sl. – što je sve dovelo do ovih nedavnih problema – a još mnogi i ozbiljniji problemi vrebaju iza ugla.

U svakom slučaju rast gospodarstva u USA je vrlo jak a to bi trebao biti i generator rasta svjetskog gospodarstva.

rast gospodarstva u USA je vrlo slab, a i to što ima generirano je neodrživim uzrocima (inače, sve ove godine), i još malo potpomognuto ovaj prošli kvartal poreznim olakšicama na strani potrošaća te slabim dolarom što se tiče korporacija najviše, i njihovih "dobrih rezultata".

New Report

Close