Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.marketwatch.com/story/heres-how-the-stock-market-tends-to-trade-in-the-rest-of-the-year-after-an-ugly-october-start-2019-10-01?siteid=rss&rss=1

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Puno katastrofičara ovdje, čini mi se samo malo više fluktuacija.
Jednoga dana će sigurno i pogoditi sa najavom recesije.

Ne piše taj što crnjači po defaultu iz uvjerenja.


Puno katastrofičara ovdje, čini mi se samo malo više fluktuacija.
Jednoga dana će sigurno i pogoditi sa najavom recesije.

Ovo sta sam ja postao je pozitivan clanak,prvi dan trgovanja u 10mj. kad je S&P pao vise od 1% do kraja mjeseca je skoro uvjek zavrsio u plusu,a samo jednom je index godinu zavrsio u minusu,naravno nema nikakve garancije da ce se povijest ponoviti

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Patuljci pojma nemaju, ali Dow pada i danas.

Dosta je neozbiljno na temelju jednog dana prognozirati što će se dogoditi do kraja godine. Naročtio prvog dana listopada.
Mogu samo reći što je bio moj slučaj.
Zamislimo da radim u fondu i da sam cijelu godinu bio long dionice i sl.
Na kraju Q3 mi se određuje osnovica za bonus. Kako sam bio long, zadnji dan mjeseca si malo uljepšavam bilancu kupovinom i “napucavanjem” cijene. Čisto da dobijem bolji bonus.
Gledajući CFTC vidi se da je i dalje mnogo više ljudi Long nego li Short i tada već imamo sliku kako će zadnji dan mjeseca sve biti napucano. Svi si uljepšavaju bilance.
Samo MSCI emerging markets koji je neko mjerilo trenutno zbog trgovačkog rata je bilo Long oko 800.000 ugovora od strane Institucionalnih ulagača a samo 100.000 ugovora Short.
Svi bili bullish, svi lijepo zaradili.
Prvi dan listopada svi sve prodaju jer do posinca ima vremena i nitko ne zna da li će biti long ili short. Treba vidjeti CFTC kako će se slika mjenjati idućih dana.
Tako da do kraja rujna stvarno nije moglo doći do nekog većeg pada; sad što će se događati nadalje… ostaje misterij. Ja sam trenutno većinom u kešu i čekam… vjerujem da su tako mnogi.
Zadnja 2 dana uglavnom sve pada jer su gospodarski pokazatelji lošiji već 6-8 mjeseci, nešto se čudno događa vanka s REPO-om i zatvaraju se long pozicije.
Osobno sam malo pesimističan glede dionica trenutno, no đabe sve to kada jedan tweet gospodina Trumpa promjeni sve u sekundu.

Tako da čekam jer OSOBNO nemam blage veze kuda će Tržište.


Dosta je neozbiljno na temelju jednog dana prognozirati što će se dogoditi do kraja godine. Naročtio prvog dana listopada.
Tako da čekam jer OSOBNO nemam blage veze kuda će Tržište.

Nitko ozbiljan ne zna.
Lupetanje na forumima tipa ide to na 0 ili 100% gore ni ne pročitam
USA “drži” još dvije stvari,FED i potrošnja,kamate se ne mogu više puno spuštati ali uvijek ostaje QE.Ako je netko zbilja mislio da će USA ostati neokrznuta uza sve ovo što se događa,uključujući najviše recesiju u EU i usporavanje Kine grdno se prevario.
Ako nešto dobro može iz svega izaći je to da više nećemo gledati ego manijaka na čelu USA 2021g.
Do tada uživajte u volatilnosti.

"Only dead fish swim with the stream"


Patuljci pojma nemaju, ali Dow pada i danas.

Pada,ali u biti vrlo je blizu ATH koliko god gadno izgledalo na dnevnoj bazi to je samo jedna sitna,sitna crtica na višegodišnjem chartu.

"Only dead fish swim with the stream"

https://www.forexlive.com/technical-analysis/!/european-shares-are-beaten-down-german-dax-falls-25-frances-cac-29-20191002

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Nije nimalo lijepo vani🙄

The World Trade Organization, the International Monetary Fund and a growing band of bears on Wall Street may believe yesterday’s manufacturing data proves the recession is near, but BlackRock thinks they are wrong.

The $6.8 trillion asset management firm says policy stimulus in countries like China will translate into a pickup in global growth over the next six to 12 months. The recession story that dominated the headlines in August has been shelved.

https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2019/10/02/surprise-biggest-fund-manager-in-world-says-growth-picking-up/#6ba6d2a4e8bf

"Only dead fish swim with the stream"

Jucer 300…danas skoro 600…to je skoro 5%
Mozda i nasi blue chipovi pojeftine ?
U padu uvijek pratimo.

New Report

Close