Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uzeo sam kao referentno 1.1.1999. uvođenje eura …

te podatke imam, pa mi je lakše raditi …

što se tiče ffr, mislim da je u pošlosti veću važnost imala diskontna stopa … ali nisam siguran u ovo …znam da je od 2003. diskontna stopa 100 bodova iznad ffr, (trenutno samo 0,25) …

I love the Smell of Profits in the Morning

evo i tečaja ..

I love the Smell of Profits in the Morning


najavljeno je dizanje kamantnih stopa …
zaključke donosite sami …

Najavljeno je da će sliedeći korak biti dizanje kamatne stope, ali nije najavljeno kada.
Može se samo nagađati da bi to moglo biti tek sliedeće godine.
FED će tek nakon što se temeljito pretresu podatci o inflaciji i gospodarskom rastu donijeti odluku.
Mišljenja sam da je u ovom trenutku primarni interes gospodarski rast, a da je inflacija u drugom planu.
Kada se gospodarstvo u USA pokrene u smjeru održivog i dugoročno prihvatljivog rasta kamata ide gore. Nije objektivno očekivati da se diže kamatna stopa dok na lageru imaju kuća koji zadovoljava skoro godinu dana kupnje. Već jučerašnje objave su bile iznenađujuće dobre i ukoliko se taj trend nastavi od konca sredine 9. mjeseca taj pozitivni trend bi se mogao prenijeti i na burze.
Već jučer uz veoma mali promet i rast u jednom trenutku je odnos volumena dionica koje su rastle i volumena dionicakoje su padale bio je 80:20!!! Kuda ćeš bolji signal.



najavljeno je dizanje kamantnih stopa …
zaključke donosite sami …

Najavljeno je da će sliedeći korak biti dizanje kamatne stope, ali nije najavljeno kada.
Može se samo nagađati da bi to moglo biti tek sliedeće godine.
FED će tek nakon što se temeljito pretresu podatci o inflaciji i gospodarskom rastu donijeti odluku.
Mišljenja sam da je u ovom trenutku primarni interes gospodarski rast, a da je inflacija u drugom planu.
Kada se gospodarstvo u USA pokrene u smjeru održivog i dugoročno prihvatljivog rasta kamata ide gore. Nije objektivno očekivati da se diže kamatna stopa dok na lageru imaju kuća koji zadovoljava skoro godinu dana kupnje. Već jučerašnje objave su bile iznenađujuće dobre i ukoliko se taj trend nastavi od konca sredine 9. mjeseca taj pozitivni trend bi se mogao prenijeti i na burze.
Već jučer uz veoma mali promet i rast u jednom trenutku je odnos volumena dionica koje su rastle i volumena dionicakoje su padale bio je 80:20!!! Kuda ćeš bolji signal.
[/quote]

Mislim da je MACD graf najbolji signal. Kud ćeš boljeg signala. [thumbsup]


Mislim da je MACD graf najbolji signal. Kud ćeš boljeg signala. [thumbsup]

Može ali i ne mora biti.
Jedna od standardni pojavnosti, navodno, kod BULL marketa je odnos volumena dionica koje su rasle i koje su padale.
Navodno, nije se dogodio BULL market a da taj odnos nije bio 90:10 ili veći.
Ovo je sve navodno budući da ne raspolažem povjesnim podatcima.


najavljeno je dizanje kamantnih stopa …
zaključke donosite sami …

i koji je zakljucak?

po meni je to odlicna vijest. to su trebali i ranije napraviti.
da su na na zadnjem sastanku digli kamatu za 0.25 to ne bi puno utjecalo na ekonomiju, jer su kamate ionako vec dosta niske, a slomilo bi kicmu inflaciji.podigli bi dolar i razjebali spekulacije oko nafte.to bi puno vise imaalo utjecaja na ekonomiju nego minimalno povecanje kamate.
psiholoski spekulanti na robe vise ne bi bili sigurni i inflacija koliko-toliko zauzdama!
no dobro, vidjet cemo..
[proud]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

DAX 6,266.82 6:26AM ET Down 73.70 (-1.16%)
FTSE 100 5,458.30 6:26AM ET Down 12.40 (-0.23%)

Zadnji izvještaji oko kuća dobri.Izviještaj za zaposlene i nezaposlene dobri ,najava dizanja kamatnih stopa(po meni dobar znak) a znamo da je gospodarstvo Amerima bitnije od inflacije. Sam pad nafte već utječe na pad inflacije i dizanje kamata po meni znači da je Američka ekonomija u oporavku i sa samim dizanjem kamata inflacija bi još više trebala pasti.

Postavlja se pitanje dali se to sunce nazire na kraju tunela

SAM PROTIV SVIH

dva događaja su ovih dana gotovo sinhronizirana:
objavljeno ime Obaminog podpredsjednika
povratak Hillary u kampanju


Postavlja se pitanje dali se to sunce nazire na kraju tunela

And it feels right this time
On this crash course were in the big time
Pay no mind to the distant thunder
Beauty fills his head with wonder, boy….

Says it feels right this time
Turn around, found new high lights
Good day to be alive sir
Good day to be alive, he said…..

Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel
Is just a freight train coming your way

super pjesma [thumbsup]
http://www.youtube.com/watch?v=wyX7yBc8BkY


dva događaja su ovih dana gotovo sinhronizirana:
objavljeno ime Obaminog podpredsjednika
povratak Hillary u kampanju

u slijedećim danima ćemo moći procijeniti je li joj možda ponuđeno mjesto državnog tajnika
ili nešto slično

New Report

Close