Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

China offers to make US farm purchases as officials prepare for trade talks
China made a peace proposal in a phone call this week with top US trade officials with an offer to buy a modest amount of US agricultural goods, according to two people briefed on the call.
That offer, however, could be contingent on the United States easing export restrictions on Chinese tech giant Huawei and delaying an October 1 tariff escalation on roughly US$250 billion in goods, the people said.
Depending on how negotiations proceed, US President Donald Trump is also considering delaying another round of tariffs that will be imposed on December 15 on almost all remaining imports from China, including laptops, smartphones and other consumer goods, the people said.
Political donors and executives from major companies such as Wal-Mart made a push two weeks ago hoping to persuade Trump to back off the December round of tariffs, which would severely hurt consumers, one of the people said.
The US Chamber of Commerce released an analysis on Friday that showed 43 per cent of executives at Fortune 500 companies have raised or addressed concerns over the duties. The report comes amid growing signs that the escalating tariffs are slowing US economic growth and may even be directing the country toward a recession.
“At this moment of uncertainty, it is critical that our leaders take decisive steps to bolster the economy and avoid actions that could turn talk of recession into reality,” Chamber CEO Tom Donohue wrote in a recent op-ed. “For the Trump administration’s part, the escalation of trade tensions with China must come to an end.”
https://www.scmp.com/news/china/article/3026129/china-offers-make-us-farm-purchases-officials-prepare-trade-talks

@bisakovi,
iz vašeg pisanja skoro sve mi je jasno. Nije mi jasno samo je li vam mozak toliko ispran, ili ste jako mladi, ili je nešto treće u pitanju.

Trump je obećao vraćanje proizvodnje u Ameriku i smanjenje trgovinskog deficita, a od toga dosad skoro ništa. Ta katastrofalna policy Trumpa i njegovih savjetnika stvara kaos i neizvjesnost u cijelom svijetu i narušava svjetsku sigurnost što je sve skupa blago rečeno zabrinjavajuće. Zasad je jedino dobro to što njegovom londonskom šegrtu ne ide baš najbolje.

Čak mu je i brat okrenuo leđa. Svaka mu čast.



@bisakovi
,
iz vašeg pisanja skoro sve mi je jasno. Nije mi jasno samo je li vam mozak toliko ispran, ili ste jako mladi, ili je nešto treće u pitanju.

Trump je obećao vraćanje proizvodnje u Ameriku i smanjenje trgovinskog deficita, a od toga dosad skoro ništa. Ta katastrofalna policy Trumpa i njegovih savjetnika stvara kaos i neizvjesnost u cijelom svijetu i narušava svjetsku sigurnost što je sve skupa blago rečeno zabrinjavajuće. Zasad je jedino dobro to što njegovom londonskom šegrtu ne ide baš najbolje.


Na moju zalost,nisam uopce mlad iako bi to volio da jesam pa “makar mi mozak bio toliko ispran” kako “pristojno i dobronamjerno” pisete.Mozda je “u pitanju” “nesto trece “da zivim na “drugom kraju svijeta”,da trgujem na svjetskim burzama “mozda duze nego vi imate godina”?Da pricam i nekim drugim jezicima ili da sam okruzen ljudima “svih boja i rasa”????
No, nevezano za to ,realnost je na “mojoj strani”, a deficit SAD-a u vanjskoj trgovini sa Kinom je znatno smanjen ove godine.
Takoder je razvidno da vecina stanovnika SAD-a podrzava Trumpove mjere vezano za trgovinski rat.Covjek jednostavno provodi u djelo predizborna obecanja.
Vjerujem da ce biti ponovno izabran za predsjednika s vecom razlikom nego na proslim izborima.



Nista od dogovora sa Kinom.Trump ce dosljedno ostvariti obecano u izbornoj kampanji.
Zemlje u okruzenju Kine vec donose mjere i poticaje da privuku kompanije koje se sele iz Kine.
Trump nema apsolutno nikakvog razloga za zurbu vec treba ostati dosljedan do kraja.

Tvoje pisanje sa kolegom bigfoot je pokazalo da nisi relevantan, da ne prihvaćaš argumentiran način iznošenja mišljenja i činjenica, pa samim time nitko tvoje postove ne bi trebao doživljavati ozbiljno, upravo iz razloga nevjerodostojnosti koje proizlazi iz toga.
[/quote]
Ja cijenim vas napor da izrazite svoje misljenje i izrazite svoj stav o necijoj relevantnosti.
Evo,da vam pomognem,ja vam preporucam da ne citate moje postove .

@bisakovi,
da trgujete po burzama duže nego što imam godina, tada sigurno ne biste pisali tu po forumu, a vjerojatno ne biste bili ni među živima.

Ne postoje činjenice koje bi potvrdile vaše tvrdnje o smanjenju američkog deficita.

Despite promises, Trump’s trade deficits are only growing
https://www.axios.com/trump-trade-deficit-world-china-6c0e421a-872d-4232-951c-511e0c785f68.html
Trying to shrink the trade deficit, Trump ends up making it bigger
https://www.investing.com/news/economic-indicators/us-trade-deficit-narrows-slightly-as-exports-rise-1969942

Blow to Trump as US trade deficit hits 10-year high
https://www.ft.com/content/93faa9b2-4012-11e9-b896-fe36ec32aece

@brodolomac
Navodite,citiram:”Ne postoje činjenice koje bi potvrdile vaše tvrdnje o smanjenju američkog deficita.”
Ja nikada nisam pisao o “smanjenju americkog deficita”.U svojoj prevelikoj zelji da me “opovrgnete”,sluzite se izmisljotinama,ali nema veze,to cu pripisati neznanju i neupucenosti.
Pisao sam ISKLJUCIVO I JEDINO O SMANJENJU TRGOVINSKOG DEFICITA U TRGOVINI SA KINOM nakon uvodenja sankcija i on jest smanjen,zar ne?
Zatim povecanje sveukupnog americkog deficita je najvise rezultat smanjenja poreza i to povecanje je dobro za USA -a potrosnju.
Povecanja potrosnja je poticajna za privredu etc.
Stavljate bombastican novinski natpis tipa “Despite promises, Trump’s trade deficits are only growing”,a uopce ne citate tekst ili ne vladate dobro jezikom ili materijom, da bi ga smisleno procitali.U tekstu stoji sto?Uzrok povecanja deficita su daleko najvise smanjeni porezi i “puniji depovi amerikanaca”,zar ne!!!!!!
Izvor:https://www.axios.com/trump-trade-deficit-world-china-6c0e421a-872d-4232-951c-511e0c785f68.html [axios.com]
I ovdje stajem i necu vise polemizirati sa Vama,ali napominjem da USA ekonomija nikada nije bila jaca,burzovni bull-run ,gotovo nikada u povijesti USA nije bio duzi ,a Indexi veci.
Lijep pozdrav!

China’s total trade volume with the US fell 9 percent to 2.42 trillion yuan ($340 billion), while trade surplus expanded 7.7 percent to 1.33 trillion yuan from January to August amid the escalating trade war.

The US was China’s third largest trade partner in the first eight months, accounting for 12 percent of China’s total foreign trade volume, according to the data released by the General Administration of Customs on Sunday.

The declining proportion of China/US trade in China’s overall trade volume tells the diminishing leverage Washington could impact China’s economy.

China’s exports to the US fell 3.7 percent to 1.88 trillion yuan, imports from the US fell 23.5 percent to 545.01 billion yuan from January to August, and trade surplus was 1.33 trillion yuan.

The trade surplus expansion with the US was narrowed from the first half of the year’s 12 percent, and 11.1 percent from the first seven months.

China’s trade with Belt and Road countries grew faster than the average level, and its trade with major markets like the EU, ASEAN countries and Japan kept growing in the first eight months.

China’s trade with the EU was up 9.7 percent to 3.15 trillion yuan in first eight months. The EU isChina’s largest trade partner, accounting for 15.6 percent of China’s total trade volume.

http://www.globaltimes.cn/content/1163919.shtml

Najnoviji podaci,rekao bih očekivano,kao što se govorilo od početka nema pobjednika u ovom “ratu”.USA smanjila Kineski uvoz ali povećala iz drugih država.Kina smanjila u USA povećala u drugim državama,dobitnici mogu biti samo te “druge” države.
Malo karikiram,ali tako je,dugoročan rezultat je da Kina gubi USA tržište a USA Kinesko a profitira treća strana dok se prve dvije svađaju.

"Only dead fish swim with the stream"

@bisakovi,
u svom inicijalnom postu koji sam napisao, nigdje nisam spominjao Kinu, već američki deficit, koji je sve veći usprkos Trumpovim predizbornim obećanjima o njegovom smanjenju. Krajnje jednostavno. Vi ste okrenuli priču naopako i iskrivljujete cjelokupnu sliku u svom odgovoru namjerno ili imate problema s razumijevanjem hrvatskog jezika. Uz to ste i bezobrazni. Tako da nastavak komunikacije s vama predstavlja gubitak dragocjenog vremena.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/osim-jeftine-radne-snage-jos-je-faktora-zbog-kojih-kompanije-biraju-kinu-za-proizvodnju/9317126/

Procitao sam ima par dana ovaj clanak na forbesu evo stigao i prijevod

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Stoga ostaje nejasno ima li razloga za još jedno smanjenje ključnih kamatnih stopa američke središnje banke, nakon što su ljetos srezane za 0,25 postotnih bodova.

Predsjednik Feda Jerome Powell kazao je da je tržište rada snažno i da će središnja banka i dalje djelovati prikladno kako bi održala rast gospodarstva.

Kazao je, također, da ni američko, ni svjetsko gospodarstvo vjerojatno neće uroniti u recesiju.

Zbog toga su analitičari podijeljeni u mišljenju ima li razloga za daljnje smanjenje kamata Feda

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/tjedni-pregled-svjetske-burze-porasle-drugi-tjedan-popustaju-trgovinske-napetosti-57827

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

The Shanghai Composite Index will probably rise to this year’s high of 3,270.80, implying a 9 per cent gain from Fridays’ close, Citic Securities said
Further loosening of monetary policies and continuing foreign inflows will buoy up stocks, China’s biggest listed brokerage said

https://www.scmp.com/print/business/china-business/article/3026313/upside-worlds-top-performing-stock-index-puts-it-path-break

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close