Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

brodolomac

to za našu baruštinu ništa ne znaci

vani su svi u plusu jednino se mi bojimo recesije

Kolega poaskubidu… koji na temelju ničega predviđa što će biti iduće godine ili krajem ove.
Postoji razlog zašto vam nitko ne odgovara na poslovnom. To vam jer jer ste svima na ignoreu. Sad ću vas i ja staviti da ne vidim vaše kmečanje i nagovaranje ljudi da ulete u dionice ne bi li vi zaradili 12 kn sa svojim portfeljem.
Ionako ste u potpunosti beskorisni. samo mi bezveze trošite prostor na temi.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Nije mi na ignoriranju samo me nije briga što piše jer mi nije bitan. Nikakvo mjerilo. Čak sam znao prije izaći iz dionica koje bi on hvalio jer nema veze.

A ako baš ste sigurni da nema pada, skoknite do mene. Javite se na PM. Radim u fondu pa ću vam omogućiti velike zarade na rastu tržišta.. Ako imate imovine, posudit ću vam i novac uz simboličnu kamatu. Pa možete zaraditi milijune na rastu tržišta.
Budući da je pod polugom, ako izgubite uzet ću vam samo imovinu…ali znalac kao vi se toga ne treba bojati.

“Put the money where your mouth is”.
Kažete da nema recesije, pa kupite onda futures ugovore i dionice. Ne morate čekati druge da vam poguraju cijenu.

P.s. ipak idete na ignore – možete na PM da vam pošaljem ugovor. Bit će te milijarder

Radiš u fondu? To je nekakvo mjerilo uspjeha, pa na takvim ‘menađerima’ – stručnjacima sam do sad najviše i zaradio hahah 🙂

Zazivao si arnagedon a evo ti jasan dokaz koliko si bio u krivu 😀 rast na tjednom, mjesečnom, tromjesečnom i svakom drugom periodu, dakle crnjačiš bezveze, ali barem si konzistentan kao i sve fond ‘njuške’ u falivanju. Meni hvala bogu jako dobro ide, hvala na pitanju.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Mjesec dana na tržištima: netko ima ideju kako zaraditi u kaosu

Kaos je vjerojatno riječ koja najbolje opisuje zbivanja na financijskim tržištima, a čak će i površni promatrači vjerojatno otprve identificirati glavnog krivca za takav razvoj događaja. Riječ je, naravno, o aktualnom američkom predsjedniku, čije se (česte) provale raspoloženja redovito ažuriraju na Twitteru i figuriraju kao najvažniji okidač aktivnosti investitora. Pritom podatak o (podnošljivih) 1,8% minusa za S&P 500 indeks ne može ni približno dočarati dramu (ponajprije na Wall Streetu, a potom i u ostatku svijeta) kojoj smo svjedočili tijekom rujna.

Da stvar bude još zanimljivija, brojne verbalne provale u prvoj polovici mandata navode na zaključak kako Trump upravo tržište kapitala doživljava kao mjerilo vlastite uspješnosti, te je sveopću konfuziju na Wall Streetu moguće promatrati kao dio nekonvencionalne medijske strategije. Njome Trump, prisnažujući slogan „Make America Great Again“, agresivnom retorikom pokušava osigurati čvrstu potporu ruralnih sredina i glasova koje je establishment do njegove pojave zaboravio (ili mahom ignorirao), nastojeći pritom zadržati naklonost Wall Streeta, stečenu ekspanzivnom fiskalnom politikom i izdašnim poreznim olakšicama.

Mjesec dana na tržištima: netko ima ideju kako zaraditi u kaosu

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Klaun je odbio zaraditi novce na rastu tržišta.

“Put the money where your mouth is”

Kredibilitet 0. Ako već netko trabunja kako je sve ok i kako je sve jeftino i nema problema na vidiku, neka to pokaže kupovinom na ovim razinama. Osobno ne ulazim. Risk-Reward mi je nikakav.

Pa klaun kaže kako on zarađuje na fondovima. E pa svaka mu čast. On je jedini na svijetu. Naravno da je to neistina. Nedostaje zraka u maminom podrumu pa ne zna što priča.

Kako je sada na ignoru, nedostajat će mi njegove lucidne ideje i dionice u koje ulazi kako bi drugi znali odakle pobjeći. Nadam se da mu mama zna na što joj troši džeparac pa će ga ukoriti zabranom izlaska za vikend.

Moje pisanje nije nikakv nagovor na kupoprodaju dionica na ZSE. Nije nikakva urota ljudi guštera i masona koji vas tjeraju da im prodate svoje teško stečene dionice. Dugo sam u ovom poslu i stvarno rijetko tko želi uagati u ZSE. Rjetko su ti koji se usude. Među njima je bio Norveški stabilizacijski fond koji je nedavno ipak odlučio smanjiti portfelj u Europi i započeti kupovinu u sj. Americi. Ima ih još par ali to je sve slabo jer nitko se neće obogatiti kupovinom. Nisu VART, INGR, PTKM, IGH, 3MAJ , Uljanik… i hrpa drugih nisko jer je sve ovo jedna velika urota gdje masoni žele vaše dionice kako bi preuzeli prava na istima i dobili njihova vrhinska poslovanja. Oni su nisko zbog lošeg poslovanja i još lošije Države koja dopušta slučajeve kao Agrokor.

A sada idem malo raditi kako bi klaun mogao na meni zaraditi 🙂

hahaha ti si stvarno sebi umislio da nešto zapravo radiš? Radi u fondu i trguje insajd informacijama eventualno, i još vidi po forumu… sukob interesa? lako tako, koliko si samo guzi*a polizao da dođeš na tako ‘odgovornu’ poziciju 😀

za razliku od tebe ja sam slobodni strijelac, nikome ne moram polagati račune, plaćam poreze i slobodan sam čovjek. Zna se dobro tko su i što su fond menadžeri, dobro opisani od strane jednog blogera koji itekako zna o čemu priča ako možda ja ne znam.

A o rasprodajama na dnu da ni ne pričam, tu ste vi fondaši kraljevi. Presmiješno.

Itekako sam ja realan i znam da je ovo na ZSE barica sa sve manje prilika, unatoč tome ovo mi je najbolja godina od kad sam na burzi zahvaljujuć OPTE i još ponešto vrlo dobrih ulazaka i izlazaka. Ja se borim najbolje što znam i uspijeva mi jako dobro, osim prošle godine kad sam bio 2 ili 3% portfelja u minusu… sad sam na 82%

Ti si običan uhljeb, insajder, podobna dušica koja je tko zna na koje načine došla na tu poziciju, vjerojatno na hrvatski način, funkcioneru obični 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

izgleda da je samo na ZSE-u recesija

https://www.teletrader.com/?ts=1567671873283

DOW + 1,55%

https://finance.yahoo.com/news/stocks-asia-seen-opening-higher-214607874.html


Radim u fondu

Kojem fondu ovih 20 dionickih sa petogodisnjim PGP-om manjim od 5% od cega ih je polovica manje od 2% a dio toga i u minusu ili ova preostala 4 koja su ipak malo bolja pa imaju petogodisnji pgp oko 7% inace je i to vrhunski povrat za hvalit se drugom investitoru, neke stvari je bolje presutit nego se s njima pravit vazan!

Ignore : renči

https://www.index.hr/vijesti/clanak/njemacke-industrijske-narudzbe-ostro-pale-u-srpnju-recesija-pred-vratima/2113998.aspx

DAX +0,75%

https://www.index.hr/vijesti/clanak/jos-porasle-cijene-nafte-preokret-ovisi-o-sadu-i-kini/2114012.aspx

https://www.cnbc.com/2019/09/05/china-insiders-hint-this-round-of-trade-talks-could-lead-to-a-breakthrough.html

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close