Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@NaBiduAsku

Pogodili ste 100%, samo vam još fali dio…odvrnem narodnjake u polovnom BMW-u…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Ma ide kriza jer tako pise u 24sata
https://www.cnbc.com/europe-markets/

VIX
https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=.VIX

Čisto za nove kolege, ako VIX (indeks straha) pada, to je dobro jer
je sve manje straha od pada tržišta, a vjerojatno i od recesije.

Ako ostali indeksi rastu, to je super :-))

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

US, China must restart talks to end trade war, ensuring global semiconductor supply chains remain intact
Senior industry executives call on governments around the world to resist decoupling supply chains and disentangling economic cooperation

“This is now a global industry, with everyone dependent on everyone else with these amazing, sophisticated supply chains,” said John Neuffer, president and chief executive of the Semiconductor Industry Association (SIA), at the IC China conference in Shanghai on Tuesday. “It’s very clear that no one country – no one company – can do it all.”
His view echoed those of other senior industry executives at the conference amid concerns that a prolonged US-China trade dispute could seriously disrupt the sector’s complex, geographically widespread and intertwined value chain and ecosystem that has evolved over decades.
What has been “very troubling for our industry are the growing calls for decoupling the supply chain … [as if the industry] can somehow survive and thrive in a bipolar [global] economy”, said Neuffer, whose Washington-based trade group represents major semiconductor firms such as Intel Corp, Qualcomm, Micron Technology and Broadcom Corp.
https://www.scmp.com/tech/big-tech/article/3025570/us-china-must-restart-talks-end-trade-war-ensuring-global


Ma ide kriza jer tako pise u 24sata
https://www.cnbc.com/europe-markets/

VIX
https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=.VIX

Cijela Europa danas raste, jer više nema rizika od no deal Brexita 01.10.
Sinoć su izglasali zakon u UK parlamentu, po kojem je to nezakonito i
tražit će se ponovno odgoda Brexita do novih izbora ili možda čak i
referenduma o Brexitu u UK-u, jer Boris Johnson (britanski PM) nema
više većinu u parlamentu.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/eu-trzista-otvaranje-snazan-rast-burzi-nakon-odluke-britanskog-parlamenta-57776

http://www.seebiz.eu/azijska-trzista-skok-indeksa-zbog-rasta-kineskog-usluznog-sektora/ar-198118/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

RH je izolirani otok na koji se ne odnosi niti jedna od informacija koja dolazi izvana, ako je ta informacija s pozitivnim predznakom. Ali, prvi smo u slučaju armagedon vijesti. Tada reagiramo padom odmah… nema čekanja. Svjetski smo prvaci u ronjenju…ta je disciplina kao stvorena za Hrvate.

@maratonac3

Velikom većinom za stanje u društvu i opću depresiju koja vlada
su krivi mediji koji prenose samo crne vijesti, bez tručice optimizma,
a nakon što se nešto ponovi 100% to postane apsolutna istina bez
kritičnog osvrta, kod većine ljudi. Pogledajte Brexit i svinjarije koje se
tamo dešavaju zadnje 3 godine i pad već 3. ili koje vlade, a isto su mediji
dosta kumovali tome da prođe referendum o Brexitu. Treba se upitati tko
je vlasnik većine medija i kome trenutno odgovara takvo stanje u društvu i
mogli bi doći do zanimljivih saznanja!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@Bigfoot
Na moj dobronamjeran osvrt na post o anketi koju spominjete,Vi odgovarate vredanjem na osobnom nivou-ad hominem!
Zalosno i jadno .Ja neznam koliko Vi jezika govorite,na kojim burzama trgujete,o Vasem obrazovnom nivou ,etc. i ne zelim se upustati na vas nivo “prizemnog birtaskog obracuna”.
Jos jednom cu jasno ponoviti,niti jedan ozbiljan poslovni covjek velikih americkih tvrtki NECE JAVNO davati izjave vezano za buduce poslovanje (ili ne) u Kini,ako ima namjeru smanjiti obim poslovanja ili preseliti pogone ili ekspoziture od tamo.Nebitno je dali izjavu daje u Kini ili SAD-u.
Takoder,mogu ponoviti da ste iznimno jednostrani i da iznosite samo ono sto Vama odgovara,a velika vecina vasih zakljucaka nema uporista u stvarnosti.

“Jos jednom cu jasno ponoviti,niti jedan ozbiljan poslovni covjek velikih americkih tvrtki NECE JAVNO davati izjave vezano za buduce poslovanje (ili ne) u Kini,ako ima namjeru smanjiti obim poslovanja ili preseliti pogone ili ekspoziture od tamo.Nebitno je dali izjavu daje u Kini ili SAD-u.”

A šta da odgovorim na ovo?Imamo uzorak od 220 kompanija koji su jasno izjavili šta misle,i ZA i PROTIV,ali pošto se vi valjda krećete u tim elitnim krugovima u Washingtonu ili Bejingu ipak bolje znate.

Zbilja ne znam kakvog ima smisla iznositi bilo kakve SLUŽBENE podatke kad je vaš odgovor uvijek isti:to je laž,prevara, i sl.Bez obzira radilo se o USA ili Kini.
Kako što rekoh-držite se kavane.

"Only dead fish swim with the stream"

Btw,na svakom conference call,kad se objavi izvješće,CEO objavi planove,recimo za IRBT zu izjavili da sele dio proizvodnje,Google isto tako za proizvodnju mobitela,itd.

"Only dead fish swim with the stream"

@Bigfoot
Ja u kavanu ne idem za razliku od Vas i ne zanimaju me vase “kafanske price i lupetanja”!
Sorry,ali ne mogu se spustati na vas “kafanski i kocijaski nivo”!
I dalje vrsite promidbu socijalisticke Kine,ali nas “dijalog” je ovim zavrsen!
Sve najbolje .

@Bisakovi

Također,sve najbolje,rasprava sa vama nema smisla,jer sve što postam i argumentiram vi kroz neka vlastita shvaćanja ne prihvaćate,da ne spominjem fiksaciju i jednostrano shvaćanja o zloj lopovskoj i socijalističkoj Kini nasuprot demokratskoj USA i genijalnom Trumpu koji će konačno pokazati Kinezima što ih ide..a do tada evo šta je napravio:

1.Uveo tarife,efekt na proračun isti kao i prije,sve ili skoro sve podijelio farmerima na subvencije,US Steel izgubio 70% MCAP u zadnjih godinu,.
2.Deficit uvoz/izvoz se još povećao na štetu USA otkad su uvedene tarife.
3.Farmeri su izgubili svoje najveće tržište,od 1.4 milijardi ljudi,zamijenili ih Brazil,Argentina itd,bez Kine ne mogu preživjeti,pa životare na pomoći Trumpove administracije.
4.Otežao i smanjio profite USA kompanijama koji izvoze ili imaju tvornice u Kini.
5.USA građani će plaćati proizvode do 25% skuplje,ili oko 1000$-1500$ više godišnje po nekim istraživanjima.
5.Tarifna politika donijela strah,nesigurnost i mogući početak recesije u svijetu.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close