Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zapravo je Trump u pravu,cijeli svijet je na nultoj stopi ili blizu,USA bi trebala isto,druga je stvar što je FED primoran snižavati zbog njegove(po meni) promašene politike i taštine.

Još malo o Kini Vs svijet,zašto baš Kina i nitko drugi im trenutno nije blizu kao zamjena.Nadam se da će i hejteri na forumu pročitati,shvatiti i priznati:

For all-around emerging market manufacturing know-how, for reliability, for currency stability, for safety and for domestic market growth, China is No. 1. The rest are more like No. 100.

No one comes close in the developing world to China. And that is why U.S. companies are so headstrong about staying there. The trade war will have to get much worse before they are forced to source elsewhere.

https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2019/09/03/why-american-companies-choose-china-over-everyone-else/#1cbdb09d71de

"Only dead fish swim with the stream"

Pa da sigurno ce dobiti izbore ako nastavi rat unedogled.

Pad prinosa na mirovinsku štednju birači će znati nagraditi.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Stocks drop to begin September amid new US-China tariffs, weak US manufacturing data

https://www.cnbc.com/2019/09/03/stock-market-wall-street-monitors-latest-us-china-trade-tariffs.html

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

@Djubre

Da si pročitao linkove koje postam znao bi da da je su sve američke korporacije itekako svjesne što je Kina pa i ovo što si ti izrecitirao.Ali isto tako,pazi sad,njima je to NEBITNO točnije njih 87% to misli, jer na Kini se zarađuje novac i Kina je mnogo,mnogo uspješnija u tome,nego bilo koja druga emerging država.
Ili da ti dodatno pojasnim,tebi i svima za koje su Kinezi i dalje samo proizvođači igračaka,NEMA ZAMJENE za Kinu.

I šta dalje da radi Trump?Kakve je koristi bilo USA do sad oko svih tih tarifa?
Nikakve.
U arsenalu ima još puno toga što može naštetiti Kini,recimo da im zamrzi imovinu,ograniči pristup kapitalu,da Hong Kong izgubi poseban status za trgovinu(ovo mora kongres odobriti) ali sve bi to bilo drastično zaoštravanje i svijet bi zajedno sa USA završio u Recesiji sa velikim R.

Danas prijetio da je Kini bolje da postignu dogovor u prvom mandatu jer će u drugom sve biti još puno teže za Kinu.
Nervozan je,nema nikakve rezultate i sad mu se teško iskopati iz jame koje je sam iskopao,tako da možemo i dalje očekivati twiterašenje i volatilnost marketa,Kinezi više neće sigurno popustiti,čekaju da demokrat pobjedi.

"Only dead fish swim with the stream"

U petak pokazatelji za USA servise sektor,manufacturing usporava,za očekivat je da će i potrošnja,ne možda u petak ali do kraja godine uz tarife izgledno.I eto ga BDP blizu minusa.
Čak ni dogovor ne bi izmjenio ove podatke,trebalo bi vremena ali bi se popravio sentiment,u ovom trenutku to je vrlo važno.

"Only dead fish swim with the stream"

No Recession for 2020

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Dobra vijest, nema no deal Brexita

Johnson izgubio važno glasanje, otvara se put za zabranu Brexita bez dogovora.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2113543

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@Bigfoot
Kolega,cijenim Vas napor da ukazete na vaznost Kine u medunarodnoj ekonomiji,iako mislim da jako preuvelicavate njihovu ulogu.
Takoder,smatram da ste jako jednostrani i da postate 99% (copy-paste)izjava i clanaka koji Vama odgovaraju.
Vase navodenje nekakve (navodne)ankete da 87% USA kompanija u Kini namjerava tamo ostati je potpuno bespredmetno i bez vece vrijednosti.Naime,Kina je komunisticka zemlja bez ,dakako,slobode stampe i demokracije i potpuno je normalno da USA firme tamo nece govoriti otvoreno sto kane ciniti,zar ne?U suprotnom,imale bi posljedice od kineskih vlasti.
To je isto kao da ste za titovog rezima u Yugi,otvoreno izjavljivali da je on los ,a drzava smece.Trebao si bit lud da to napravis.
Trump je obecao gradanima u izborima da ce vratiti proizvodnju u USA i da ce REVIDIRATI sve trgovinske sporazume koji su stetni za USA i to cini i nece posustati bez obzira za sve i za to nema nikakvih naznaka.
Zatim ulogu Kine ce sa zadovoljstvom preuzeti uz vece beneficije ulagacima i Indija i Tajland i Vietnam itd.
Vjerujem da ce Trump biti ponovno izabran,a ako i ne,nova vlada nece popustiti kinezima takoder.Nema sanse,po meni.

@Bisakovi

Hvala što cijenite moje napore,vi i kolege,trudit ću se da i dalje opravdam Vase povjerenje:)

Nego,pitam se koliko forumasa uopće provjeravaju napisano?Ili se samo piše prvo što padne na pamet,tako da neije ni čudo što ima toliko predrasuda i krivih informacija,jer tako se sve svodi na kafansku raspravu lokalnih pijanaca koji se uopće ne obaziru na argumente i dokaze,sve da im i pod nos gurneš.

“Navodna” anketa je napravljena od strane 100% američkog kapitala,koje čine oko 200 kompanija,osnovani 1973 g, uključujući Amazon,General motors,PepsiCo,Walmart,DuPont i mnogi drugi.,

Evo zaključak,na što su bili “prisiljeni”:

WASHINGTON, DC, August 29, 2019 – US companies operating in China are increasingly profitable, but the ongoing trade dispute is putting at risk years of steady progress. While no mass exodus from China is expected, continued tensions in the US-China relationship, an unlevel playing field, and simmering retaliatory actions by Chinese authorities against American companies are creating an increasingly uncertain commercial environment.

These were some of the findings this year in an annual survey of more than 220 companies, many of them among the world’s largest and best-known brands, conducted by the US-China Business Council (USCBC).

According to USCBC President Craig Allen, “The optimism that member companies can continue to participate in China’s future economic growth and development as both contributor and beneficiary is colliding with troubling new realities.”

Nevertheless, 97 percent of member companies reported increased profitability in China in 2019. “It’s very important for these companies’ worldwide competitiveness to be in China and to be successful there,” said Allen. “Profits generated in China support and create jobs in the US, so setbacks there will create setbacks here.” Many policymakers in the US “don’t appreciate” the benefits US companies’ China operations create for American workers and their communities.

Trump je komentirao ovo istraživanje i nije imao nikakvu primjedbu na vjerodostojnost,a siguran sam da bi on znao da ima bilo kakvih indicija,ali zato mi imamo naše birtij… ovaj forumaše…. 🙂

"Only dead fish swim with the stream"

China Caixin PMI Services rose to 52.1 in August, up from 51.6 and beat expectation of 51.8. PMI Composite rose to 51.6, up from 50.9. Caixin noted that manufacturers and services provides both saw improved rates by business activity growth. The composite new orders expanded at the quickest rate for four months. Also, total employment increased for the first time since April.

China Caixin PMI services rose to 52.1, economy showed clear signs of recovery

"Only dead fish swim with the stream"

Ma ide kriza jer tako pise u 24sata
https://www.cnbc.com/europe-markets/

VIX
https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=.VIX

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

24 sata, jutarnji, novi, večernjak, telegram… tu se ja informiram i tu volim padati u depresije i apatije, takav sam i šta ću… a sad još odvrnem narodnjake i….. ne može mi nikoooo niiišttaaaaaa jači sam od suuudbineeeeee

mentalni sklop prosječnog Hrvata.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close