Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U.S. goods and services trade with China totaled an estimated $737.1 billion in 2018. Exports were $179.3 billion; imports were $557.9 billion. The U.S. goods and services trade deficit with China was $378.6 billion in 2018.

China is currently our largest goods trading partner with $659.8 billion in total (two way) goods trade during 2018. Goods exports totaled $120.3 billion; goods imports totaled $539.5 billion. The U.S. goods trade deficit with China was $419.2 billion in 2018.

https://ustr.gov/countries-regions/china-mongolia-taiwan/peoples-republic-china

“USA izvozi u Kinu 8-9 puta manje nego sto uvozi iz Kine i to je neodrzivo.”?

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot
Pisem za 2019 godinu,ne 2018,ali i za 2018 brojke su strasne za USA.
Osim toga i USA trade deficit with China od 419.2 Billion dolara je stravicno i neodrzivo,zar ne?Koja bi to drzava dopustila?
USA mora braniti svoju ekonomiju!

Sumnjam da je tolika razlika u 2019 g,iako se sigurno stvaraju zalihe da se izbjegnu tarife.Osobno mislim da bi taj deficit bio sve manji i isao u korist Usa.Jer i plan Kine je da poveca potrosnju a uspori izvoz,posto se Usa proizvodi cijene kao kvalitetni i s obzirom da je potrosnja uKini prakticki tek u povojima,za ocekivati je odlican rast svake kompanije koja je dobro pozicionirana.Onih 13% koji imaju u planu zbog Trumpa napustiti Kine bojim se da nece biti te srece.

"Only dead fish swim with the stream"

Meni nije jasna opcinjenost nekih kolega socijalistickom ili komunistickom Kinom oja je nedemokratska drzava bez slobode govora,koja zabranjuje mnoge demokratske medije i izvan Kine,koja ima zatvoreno trziste ,strogo kontroliranu valutu itd.
I sada kada ih netko pokusava prisiliti da se ponasaju po demokratskim standardima,vi napadate Trumpa i SAD.Nerazumljivo do kraja,za mene.

Meni nije jasna opcinjenost nekih kolega socijalistickom ili komunistickom Kinom oja je nedemokratska drzava bez slobode govora,koja zabranjuje mnoge demokratske medije i izvan Kine,koja ima zatvoreno trziste ,strogo kontroliranu valutu itd.
I sada kada ih netko pokusava prisiliti da se ponasaju po demokratskim standardima,vi napadate Trumpa i SAD.Nerazumljivo do kraja,za mene.

Svašta bi trebalo podučiti i SAD kad je demokracija u pitanju,jer kod njih vrijedi više nego kod bilo koga drugoga ono o Jupiteru i volu…
Nebitno zapravo,s obzirom da je ovo forum o investiranju i da većina nas zanima uglavnom kako se pravilno pozicionirati i zaraditi.
Iz te perspektive Kina će uz USA u najvećoj mjeri drajvati svjetsku ekonomiju i indexe,i to bi nama trebalo biti najvažnije.Bez rasta Kine,i manjoj mjeri Indije,svijet bi ubrzo završio u dugogodišnjoj stagnaciji i recesiji,nešto kao naš ZSE. 🙂

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot
Tko se nada zaraditi na investiranju u kineske ADR-ove(jer u dionice ionako nemozete investirati direktno u komunistickoj Kini),ima veliku sansu “odnijeti gace na stapu”!
Preko 50% svjetskog trgovanja dionicama i fin. izvedenicima se dogada u USA.Koliko je trgovina kineskim izvedenicama?Kineski Yuan ,dakako nije uopce kovertibilna valuta,tako da se sa dolarom ne moze uopce usporedivati.

@bigfoot
Tko se nada zaraditi na investiranju u kineske ADR-ove(jer u dionice ionako nemozete investirati direktno u komunistickoj Kini),ima veliku sansu “odnijeti gace na stapu”!
Preko 50% svjetskog trgovanja dionicama i fin. izvedenicima se dogada u USA.Koliko je trgovina kineskim izvedenicama?Kineski Yuan ,dakako nije uopce kovertibilna valuta,tako da se sa dolarom ne moze uopce usporedivati.

Vec sam pisao o Adr -ovima i nema potrebe ponavljati,ali moze se zaraditi i na druge nacine,neposredno,npr Usa dionice koje su pale zbog tarifa a dosta izvoze u Kinu,npr TPR,IRBT.Zatim mineri,posebno bakar,ako pocnu kinezi rast i mineri ce potegnuti,na duzi rok i nekoliko stotina%.

"Only dead fish swim with the stream"

Ma ako Kina krene rasti za.njima ce i DAX i svi ostali,sve je ro povezano,pogledajte period 2016-2018 koliko je sve naraslo kad su Kinezi nakon usporavanja opet startali u petoj brzini…i onda je krenulo sa tarifama…

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot
Slazem se da se “posredno” moze zaraditi na ovim tenzijama i sam sam kupio neke dionice REIT-ova i tvrtki drzava u kineskom okruzenju koji prodaju zemljista u industrijskim zonama(Tajland,Vietnam) i za sada su te dionice dobile na vrijednosti vezano za neke kupnje tvrtki iz Kine u tim zonama.Vise – manje spekulativne kupnje i treba ipak biti oprezan.



@bigfoot

Slazem se da se "posredno" moze zaraditi na ovim tenzijama i sam sam kupio neke dionice REIT-ova i tvrtki drzava u kineskom okruzenju koji prodaju zemljista u industrijskim zonama(Tajland,Vietnam) i za sada su te dionice dobile na vrijednosti vezano za neke kupnje tvrtki iz Kine u tim zonama.Vise – manje spekulativne kupnje i treba ipak biti oprezan.

Kolega, vas taj silni oprez totalno paralizira koliko vidim. Uplašite li se sami sebe kad se vidite u ogledalo?

New Report

Close