Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Juka
Pisete,citiram:
“Ako americke firme napuste Kinu -Amerika ce zaostajati.
Budućnost tj inovacije i tehnologija su tamo.”

Ma koje inovacije???Koju znacajniju inovaciju je Kina ostvarila zadnjih 100 godina?Nijednu!Uzima tude znanje i tehnologije i to ne placa.
USA zaostaje jer proizvodi i trguje sa Kinom i u toj trgovini ima enorman deficit.Kina uvozi preko 8 puta manje iz USA nego sto izvozi.
Za USA je daleko bolje da sto manje posluje sa Kinom.

Naravno da Kinezi kopiraju zapadnu tehnologiju.Šta drugo da rade ako misle napredovati,gledajte otkud su krenuli,u kakvom zaostatku i gdje su danas?Sigurno da ne mogu vlastitim snagama preskočiti desetljeća kad su doslovni bili gladni a kamoli razvijali tehnologiju.

S druge strane iznimno su kompetitivni,vole raditi i učiti,kineski kapitalizam je zapravo puno brutalniji od zapadnog,njihovo tržište ne ostavlja puno mjesta za pogreške tako da opstaju samo najbolji.

I to je njihova prednost.

"Only dead fish swim with the stream"

Ono važno,a tiče se cijelog svijeta,pa i nas:

IMF forecasts China GDP per capita to reach $10,971 in 2020. This will still be less than that of the US GDP per capita in 1980, which was $12,553..

Prostor za rast je ogroooman,samo bi se potpuni kre..n odrekao ovakvog tržište,Mercedes proda više vozila u Kini nego u USA i UK,zajedno.Šta bi tek bilo da je GDP per capita recimo 30 000 usd?Kao kod Italije npr.

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot
USA ima vise stete nego koristi od Kine.Mislim da je to neupitno,zar ne?
Nitko ne bi smio relativizirati kradu tudih inovacija.Oni mogu koristiti inovacije,ali moraju to platiti kao svi drugi.

Bisakovi
5G
AI
Eto vam samo 2 podrucja gdje trenutno rasturaju i predvode u svijetu
No dobro vi ste pravnik pa ne ocekivam da se bakcete sa tehnologijom
vi volite samo kao papiga ponavljati mantre od onih vasih savjetnika iz mainstream medija

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

@Bisakovi

Naravno da treba spriječiti krađu tuđih inovacija,ali mislim da je i to napuhano,mislim,kradu svi od svakog,nitko tu nije nedužan,ali Kina i plaća za inovacije,nemoj da te zavara USA propaganda,po njima Kina krade šakom i kapom ,pitam se kakva je to razina sigurnosti i naivnosti ako je zaista tako.:

China is among the world’s biggest spenders on patents and licenses, according to the International Monetary Fund. Last year, its outlay on foreign intellectual property rights rose 24% to $35.8 billion, according to China’s State Administration of Foreign Exchange. (It received about $5.6 billion for its intellectual property.) The payments were mainly in industries including computing, telecommunications, auto manufacturing, shipbuilding and aviation.

"Only dead fish swim with the stream"

@Juka
Citat:
“When South Korea launched its 5G network, all carriers used Samsung, Ericsson and Nokia base stations and equipment, except for LG U Plus, who also used Huawei equipment.”
Juzna Koreja stoji iza izuma 5G ,a ne Kina.
Nazalost ,nista Kina nije izumila znacajnije.

@Juka
Iza AI (artificial intelligence) stoji naravno USA.
“The term artificial intelligence was first coined by John McCarthy in 1956 when he held the first academic conference on the subject. But the journey to understand if machines can truly think began much before that.” etc.

Great respect for the fact that President Xi & his Representatives want “calm resolution.” So impressed that they are willing to come out & state the facts so accurately. This is why he is a great leader & representing a great country. Talks are continuing!

China hopes to resolve the trade war with the U.S. through “calm” negotiations and is not seeking to escalate tensions, Vice Premier Liu He said Monday, according to Reuters. Citing a transcript from a tech conference in Chongqing, China, Reuters reported that Liu, who has led trade negotiations with the U.S., said no one benefits from a trade war. “We are willing to resolve the issue through consultations and cooperation in a calm attitude and resolutely oppose the escalation of the trade war,” Liu said, according to Reuters. “We believe that the escalation of the trade war is not beneficial for China, the United States, nor to the interests of the people of the world.” Tensions rose Friday when President Donald Trump vowed to increase tariffs against Chinese goods, and on Sunday the White House said Trump regretted not raising them even higher. The increased tensions sent Asian stock markets falling Monday, as well as U.S. stock futures.

https://www.marketwatch.com/story/chinas-top-trade-official-says-he-hopes-for-calm-resolution-to-tariff-war-report-2019-08-25

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



@seeker

evo nasa zemlja ima posla trenutno sa njima
Niti su po ponudi lopine niti se most sam gradi

Nikakve veze sa inovacijama i tehnologijom. Grade samo zato jer su jeftini.
Samo zbog toga amerikanci i drža tamo proizvodnju.

Jedina njihova inovacija je nešto ukrasti i prodati kao svoje.

5G , nanotehnologija, AI… opet Zapad prednjači pred njima.

Kad dođu u Europu jeli otvaraju China shopove s jefinom robom i restorane ili IT firme??

Bisakovi ja vam govorim o inovacijama a ne izumima.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI




@seeker

evo nasa zemlja ima posla trenutno sa njima
Niti su po ponudi lopine niti se most sam gradi

Nikakve veze sa inovacijama i tehnologijom. Grade samo zato jer su jeftini.
Samo zbog toga amerikanci i drža tamo proizvodnju.

Jedina njihova inovacija je nešto ukrasti i prodati kao svoje.

5G , nanotehnologija, AI… opet Zapad prednjači pred njima.

Kad dođu u Europu jeli otvaraju China shopove s jefinom robom i restorane ili IT firme??
[/quote]

Kina je mnogo više od China shopa ili restorana.
Istina je da nemaju mnogo izuma,napisao sam i zašto,ali jednom kad dođu do jednog usavrše ga do maksimuma i često bolje od originala.
https://www.msn.com/en-us/money/markets/28-incredible-made-in-china-innovations-that-are-changing-the-world/ss-BBRWnlD#image=1

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close