Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kina ima par asova u rukavu i nadam se da ih nece morati upotrijebiti
Znate li za kakvo alternativno trziste kineske velicine i rasta?


Po ovim protumjerama Kine se jasno vidi da su potpuno nemocni i da nemaju prakticno nikakve snage za ozbiljnije suprotstavljanje SAD-u u "trgovinskom ratu"!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Mnogo mi racionaliziramo Trumpa… kao izbori ovo ono… bit će sve ok… ali možda je čovjek samo lud??

Uostalom, takvi kao on uvijek zarade mnogo više na padu tržišta, nego li u rastu.

Pay No Attention to the Inverted Yield Curve, Some Economists Say
Shiller, Yardeni, Yellen, and El-Erian trash this feared recession signal as off-base nowadays.

Nobel laurate Robert Shiller isn’t concerned. He shrugs off the importance of an inversion and says recessions are more likely the result of crowd psychology—in this case, a downbeat public outlook.

Downturns of the economy and the stock market often are a “self-fulfilling prophecy,” Shiller, a Yale professor, said on CNBC. “I hear so much talk about a market correction, it might make it happen.”

Meanwhile, Ed Yardeni, head of Yardeni Research, declared that “inverted yield curves do not cause recessions.”

https://www.ai-cio.com/news/pay-no-attention-inverted-yield-curve-economists-say/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Hm, zanimljivo, svi su protiv njega i nitko ga ne voli, dakle mora biti da je u svima njima problem… stara prica o vanjskim i unutarnjim neprijateljima… A tek zelja da kupi Grenland, pa uvrijedjeno otkazivanje posjeta Danskoj kad je dobio odbijenicu, za rubriku vjerovali ili ne….a burza gore dolje kako opali koji tweet… mislim da se tako nesto dogadja prvi put u povijesti…

President ‘hereby orders’ US firms to seek alternative locations and suggests Fed Chair is an ‘enemy’

“Who is our bigger enemy, Jay Powell or [China’s] Chairman Xi

https://amp.theguardian.com/business/2019/aug/23/fed-chair-jerome-powell-trump-trade-policies-new-challenge

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

The president has no legal authority to compel US companies to leave China – one of the US’s largest markets and trading partners. It is as yet unclear how he will impose his “order”.

https://amp.theguardian.com/business/2019/aug/23/fed-chair-jerome-powell-trump-trade-policies-new-challenge

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ako americke firme napuste Kinu,ona se vraca 30 godina unazad.Kina je u velikim problemima sada,a i SAD ce kratkorocno osjetiti posljedice,ali ce FED tada rezati kamatne stope i poduzimati druge mjere.
Naravno,burze cekaju teski dani i crvenilo za vecinu dionica i velika korekcija.

Ne znam kako ameri više uopće reagiraju na Trumpove tweetove?
Pa valjda su već shvatili da piše kako mu koji dan dođe raspoloženje.
On će u današnje vrijeme nekako natjerati privatni kapital da se povuče odande gdje ima dobru zaradu?? Svi znaju da ni on ne vjeruje u to ni 1 promil.
Zato kad već u ponedjeljak shvate da su reagirali burno na to i raspale opet 2-3% u plus, mi ćemo se čuditi zašto rastu!
Trumpu je burza binija od mandata i nikako neće dopustiti da se rast cijena ne nastavi sve do kraja mandata, a pred kraj vjerojatno i najviše.

Moze li FED pomoci,ako znamo da je prosjecni incom po glavi u Kini 10 000$ a u SAD 84 000$,uz visoki dolar?Nema te sile koja moze zamijeniti cijenu rada.Jedino da bude zatvorena ekonomija kao u Jugoslaviji nekad.

"Only dead fish swim with the stream"

Tehnicki on zbilja moze narediti kompanijama da se povuku iz Kine,u tom slucaju se mnoge dionice vracaju na razine od proslog stoljeca.

"Only dead fish swim with the stream"

What a Yield-Curve Inversion Really Says About the U.S. Economy
..
Which leads us back to Trump, who’s made his stewardship of the U.S. economy his No. 1 issue. “The strong economy is Trump’s best message and it is the one that has the broadest appeal and offers the best chance to increase his support base,” says Republican strategist Matt Mackowiak. To put it differently, a recession would doom the reelection bid of a president who, even with today’s robust economy, can’t get his approval numbers much above 40%.
Trump knows he’s divisive, but he’s banking on voters to reward him for presiding over the latter stage of what’s become the longest economic expansion in U.S. history. “You have no choice,” he told voters at a rally in New Hampshire on Aug. 16. “Whether you love me or hate me, you gotta vote for me.” If economic conditions continue to be favorable, he just might get what he wants.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-08-22/what-a-yield-curve-inversion-really-says-about-the-economy

Svi koji misle da predsjednik USA autonomno vuče poteze u zabludi su.
I svi koji misle da Engleska greskom odlucila izaći iz Eu ne razumiju veličinu i širinu velikih nacija.
Jednostavno velike nacije imaju strategiju za 50 godina i više 🙂

Ameri se pripremaju za novo doba i vraćaju proizvodnju doma jer model rasta zasnovan na slobodi kretanja ljudi i kapitala je od strane njihovih zagovornika iscrpljen.
Sada ulazimo u doba drzavnog protekcionizma u kojima ce USA, Kina i Rusija proći najbolje a EU najgore.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Moze li FED pomoci,ako znamo da je prosjecni incom po glavi u Kini 10 000$ a u SAD 84 000$,uz visoki dolar?Nema te sile koja moze zamijeniti cijenu rada.Jedino da bude zatvorena ekonomija kao u Jugoslaviji nekad.

Kina je vrlo skupa,a veliki gradovi stravicno zagadeni.Smog je nepodnosljiv i nebo se gotovo ne vidi.
Place nisu vise male.Dakako,mislim na urbana sredista oko kokjih je industrija.Sela su nesto drugo,siromasna u pravilu.
Ne samo da trgovinski rat nije pri kraju ,vec se sve vise zahuktava.Za USA je bolje da firme odu iz Kine i u tome se slazem sa Trumpom.Daleko je jeftinija radna snaga u Vietnamu,Kambodi,Laosu,Tajlandu,Filipinima itd.

New Report

Close