Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ohladi,
“slobodno” tržište je priča za malu djecu.

@brodolomac

Slobodno bar onoliko koliko je slobodno na zapadu
U Kini ga nema nikako

@ohladi,
slažem se da su zahtjevi Trumpa recimo više manje ok, pogotovo oko intelektualnog vlasništva, ali je način i što sve radi katastrofa. S time da američki trgovinski deficit koji se stavlja u prvi plan i kao razlog trgovinskog rata. nisu im napravili Kinezi već oni sami. Ameri troše više nego što zarade, dok Kinezi štede. Tako da se taj deficit neće smanjivati već samo povećavati, bez obzir na ishod ovog rata. Smanjenjem vojnog proračuna mogu također uštedjeti svake godine barem 300 milijardi dolara. Za to imaju novac, ali im je javno zdravstvo nepoznat pojam.
Svaka suverena država ima se pravo urediti onako kako smatra da je za nju najbolje, pa tako i Kina, a ne slijediti tuđi diktat.

Proizvodnja im se sigurno neće vratiti u državu. Može jedino ako su kompanije spremne povećati troškove i smanjiti profit.

Neka nece, neka proizvodnja ode u zemlje u kojima bar nemaju prepreke kao u Kini, bar nisu blokirane zapadne firme kao sto to Kina radi.
Pa Kina je blokirala i Wikipediju…

Ali ako proizvodnja ode van Kine, to ce Kinu kostati jako mnogo, a i treba jer ono sto rade zapadnim firmama zasluzuje posljedice.

Mozda to kratkorocno uzrokuje turbulencije i recesiju na trzistu, ali na duzi period ovo je posljednja prilika da se disciplinira Kina, ako se to sad ne uradi bojim se da ce za 10 god postati prejaki da im mozes ista.

Sad ili nikad

A sta radi USA?Osim sta ucjenjuje cijeli svijet,sad je na redu i Francuska….slobodno trziste svakako,ja sam za,ali treba amerima objasniti sto je to…npr zasto brane Eu ruski plin,mozda zato jer je njihov cijenom uvijek nekonkurentan,ili Turskoj S400 koji je daleko bolji od americkih raketa i puno jeftiniji…

"Only dead fish swim with the stream"

Dakle po vama je u biti cilj slomiti glavnog konkurenta svim sredstvima i zadržati vlastiti svjetski monopol. Je li to zaštita “slobodnog” tržišta?

Nisu problem tarife uopce,neka ih uvedu i 50%,pitanje je samo tko ce ih na kraju platiti…da je sve super kako Trump tvrdi ne bi cekao odluku Feda prije novih tarifa.

"Only dead fish swim with the stream"

Cekao je odluku Fed-a (vrsio pritisak na njih) da smanje kamate, pa je onda drugi dan odlucio povecati carine Kinezima… hm…. deficit im je definitivno prevelik, a Kinezi im drze veci dio duga… ipak su mozda Kinezi prevelik zalogaj… nije to Turska… Kina se u medjuvremenu okrece Europi i Rusiji… a najveci americki saveznik Britanci ne znaju da li bi kakali ili piskili…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@brodolomac

Po meni je cilj izvrsiti pritisak na Kinu da dopusti slobodno trziste u svojoj zemlji kao sto je Kina imala slobodan pristup zapadnom trzistu, ni manje ni vise od toga.

Tesko da ce Kina na to pristati jer bi to znacilo slobodan protok informacija kroz Kinu i ukidanje velikog kineskog firewalla.
Kina ce prije zrtvovat standard nego komunizam.

Zbog toga mislim da ce doci do velikog kraha u Kini

@Bigfoot

Ja mislim da su to samo igrice, puno price i prijetnji a malo se toga ostvariva.
Nece on sad udariti neke tarife na EU, to bi bilo samoubojstvo.

Konacni cilj je disciplinirati Kinu a ja mislim da ima potporu EU-a samo sto je EU preslab, neucinkovit i za svaku odluku treba 100 god

Bar po mom misljenju, mozda se varam ali vidjet cemo

“Disciplinirati Kinu”. Kolega, ništa više ne može spriječiti da Kina postane svjetski broj 1, ma koliko se Ameri god trudili. Pri tome je irelevantno hoće li se to dogoditi sutra, preksutra, za 5 ili 10 godina. Kinezi imaju dugoročnu strategiju… to je višegeneracijski plan i nikakvi Ameri, a ponajviše ovaj klaun od Trampa ne mogu to promijeniti.

_maratonac (registriran od: 05.10.2007.)... neka briše kome smeta!!!

New Report

Close