Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne može biti jasnije da Trump gubi živce i da puno više želi trgovinski sporazum nego Xi Jinping. Trumpa, kojem su puna usta radnika, boli za njih briga, i daleko ispred njih mu je tržište kapitala. Sve će učiniti da tržište kapitala bude OK. A na prvome mjestu mu je ponovo dobiti izbore. To će mu malo teže poći za rukom bez trgovinskog sporazuma.

@brodolomac

a od koga bi to trebao izgubiti?
Svi demokratske kandidati zajedno su saka jada, svi su beskicmenjaci.
Njihov program je sve free free free free…

Onda neki Green New Deal o klimi u kojem tvrde da se treba rjesiti krava jer previse prde, ukinuti prijevoz avionima jer oneciscuju previse, izgradioti infrastrukturu vlakova da se ukinu avioni… a nitko ne zna kako bi se to platilo.
Mislim ono, opcenito Demokrati su postali saka jada, otisli su previse u ljevo i ako oivako nastave Republikanci ce biti presjednici iducih 100 godina

Evo i video natjecanja tko vise daje free, its funny, isplati se pogledat :).

Po mom misljenju trump ce ih satrat.

Jedini nacin da Trump izgubi je neka ogromna recesija.


https://www.cnbc.com/2019/08/01/trump-says-us-will-impose-10percent-tariffs-on-300-billion-of-chinese-goods-starting-september-1.html

Bye bye market…

da, bye bye na dan dva i onda još jači rast…. a tek kad se postigne deal ide konačni bull.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

@ohladi,
kao aktualni predsjednik, Trump je svakako u prednosti u odnosu na druge kandidate. No da je sve tako jednostavno i jednoznačno Trump niti ne bi postao predsjednik, već bi to bila Clintonica. I sam je bio predmetom podcjenjivanja i sprdnje pa je na kraju dobio izbore.
Veći troškovi života koje donosi ovakva politika svakako mu neće ići u prilog, farmerima se dobro ne piše, a većina kapitalaca sigurno nije oduševljena.
Na kraju, vrlo je važno je li sam Trump uvjeren da će kako kažete “satrat” konkureciju. Mislim da nije.

njemački DAX pao je ispod 12.000…trenutno je preko -2% u padu….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Mi moramo pasti bar 4%, jer smo i rasli duplo brze od njih zadnjih 10 god..

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



@brodolomac

a od koga bi to trebao izgubiti?
Svi demokratske kandidati zajedno su saka jada, svi su beskicmenjaci.
Njihov program je sve free free free free…

Onda neki Green New Deal o klimi u kojem tvrde da se treba rjesiti krava jer previse prde, ukinuti prijevoz avionima jer oneciscuju previse, izgradioti infrastrukturu vlakova da se ukinu avioni… a nitko ne zna kako bi se to platilo.
Mislim ono, opcenito Demokrati su postali saka jada, otisli su previse u ljevo i ako oivako nastave Republikanci ce biti presjednici iducih 100 godina

Evo i video natjecanja tko vise daje free, its funny, isplati se pogledat :).

Po mom misljenju trump ce ih satrat.

Jedini nacin da Trump izgubi je neka ogromna recesija.

Ja mislim da su amerikanci pametniji od nas i oni znaju da kada im drzava uvede nove carine na kineske proizvode, oni vole placati skuplje proizvode, jer su veliki domoljubi i to je dobro za drzavu. Taj novac ce se koristiti za subvencije poljoprivrednicima koji nemaju vise kome prodati svoje prozvode, ali su isto veliki domoljubi i nije im to vazno. Svaki novi porez i carina je u konacnici dobra za drzavu i narod i posebno ekonomiju i ljudi ce to prepoznati na izborima slijedece godine.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@BudFox

Ne, nego ja mislim da su se Amerikanci opametili i da su napokon progledali i uvidjeli da ih Kina desetljecima iskoristava, pocevsi od besramne krade intelektualnog vlasnistva, pa otezavanja poslovanja zapadnim firmama u Kini uvjetovanjem otvaranja novih firmi u kojima suvlasnici moraju biti Kineske firme, a posljedica toga je opet krada intelektualnog vlasnistva…
I na kraju blokiranje zapadnih internet firmi kao Google, Facebook, Whatsapp, Instagram Amazon…

Ako hoces da imas slobodno trziste na zapadu, onds otvori svoju svoju zemlju zapadnim kompanijama.

To je sve sto Trump zeli, ne znam sta nije u redu u njegovim zahtjevima?

Pa ovo je super, znači na svu robu, nema dalje, nema novih carina nakon ove, tržišta će sad još malo roknuti i onda će se stabilizirati i pomalo uračunavati buduće ukidanje tarifa.. savršeno 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

@ohladi,
neka Kinezi sve to što brže naprave i bit će im super kao i nama. Pa neka krene 100, 200 milijuna Kineza na zapad trbuhom za kruhom.

100 milijuna u Ameriku, a 100 milijuna u Europu.

@brodolomac

Kakve to ima veze sa slobodnim trzistom?

New Report

Close