Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako si momentum i swing trajder gledaš više vijesti i šta je IN,fundamenti su ti zadnja briga,recimo taj BYN izgleda kao dobra prilika za za short, na prvu jako precjenjen,ali market ga voli i shorteri se moraju pokrivati,jedan od razloga zašto je bomba.

"Only dead fish swim with the stream"


Od farmaceutike i lijekova da dodam valjalo bi obratiti pozornost na Tevu. Ogroman pad i mala kapitalizacija za takvog diva zaslužuje pozornost. Ima se razloga za pad cijene ali ovo mi se cini malo pretjerano imho.

Svojevremeno je TEVA-u kupovao i Berkshire Hathaway
trenutno su peti dioničar (gledam na nasdaq.com), doduše na 30th March je zadnje stanje

@bigfoot

hvala još jednom i kolege i dalje pišite i podijelite svoja mišljenja. Peace 😉

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Baš je taj BYND dobar primjer kako Wall street razmišlja,rast,rast i samo rast:

How is the market valuing this company? As of Friday morning, following a post-earnings surge, Beyond Meat sported a market capitalization of roughly $7.4 billion. That’s a forward price-to-sales ratio of 35. For comparison, real-meat company Tyson Foods trades for about 0.7 times sales.

You may be wondering how any bullish analyst could possibly justify this valuation. Well, the price-to-sales ratio may be high today, but what about in 2030? Analysts at Credit Suisse boosted their price target on the stock to $125 following the first-quarter report, which is roughly where it traded Friday morning. That price target is based on a 2030 sales estimate of $3.5 billion. No, I’m not kidding. Beyond Meat trades for about twice that 2030 sales estimate.

This Beyond Meat mania is similar to the LaCroix craze that only recently started to unravel. But the underlying story here is much weaker.

https://finance.yahoo.com/news/beyond-meat-mania-lacroix-steroids-132000774.html

"Only dead fish swim with the stream"



@Nabiduasku

Zato se svi mi moramo odlučiti,jesmo li income,dividend investitori,trejderi,swing,momentum ili day,ili nešto treće…

Ako ne voliš takve dionice biraj growth stock,tipa BYND,svako malo zasja takva neka zvijezda.


Ja ne znam niti jednog daily tradera koji se “obogatio” na dionicama,a Vi?

https://en.globes.co.il/en/article-fitch-downgrades-teva-debt-1001288819
International credit rating agency Fitch has downgraded its rating for Teva Pharmaceutical Industries Ltd.’s (NYSE: TEVA; TASE: TEVA) debt from BB to BB- (a junk rating, like the previous rating), and has retained a negative rating outlook.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

“The joint statement of G20 finance ministers’ warning of “intensifying” trade tensions makes it clear the United States and China should solve their issues, European Commissioner for Economic and Financial Affairs Pierre Moscovici (pictured) said on Monday in Tokyo, expressing hope the world’s two largest economies would reach an agreement at the G20 leaders’ summit which will be held later this month in Osaka.

Moscovici went on to state the European Union must continue monitoring issues such as Brexit and Italy’s finances, adding that the “rise of protectionism and questioning of multilateralism must be combated.”

Earlier, French Finance and Economy Minister Bruno Le Mair warned an escalation of the trade war between the United States and China would mean “an economic crisis all over the world, and especially in Europe.”

https://www.teletrader.com/g20-letter-shows-roadmap-for-trade-war-resolution-moscovici/news/details/48288005?internal=1

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

BYND je tipična traderska dionica koja je trenutno “in”. Dnevno se protrguje dvostruka vrijednost share floata. Osim toga je i friško na burzi, te je očita nestašica dionica a potražnja je ogromna. U 10 mjesecu ističe lockup period koji traje od IPOa pa ćete onda vidjeti koliko zapravo vrijedi. Do tada navijam za rast, što više naraste biti će veća zarada na shortu. 😉

KHC tek treba izaći izvješće 30Jun čini mi se. Kasne s njim već puni kvartal, a šta će biti u njemu kad izađe sam Bog zna. Ako još budu rezali dividendu ići će još dole. Isto vrijedi i za NWL, samo ga dividenda drži. Ko ne vjeruje nek pogleda šta je bilo sa GME kada su ukinuli dividendu prošli tjedan…

TEVAi vise za vratom tužbe i to je zatukli dionicu. Osim toga i naši mirovini su uložili u nju pa je i to uteg 😁
Long term bi ipak moglo biti ok i ima potencijala

BYND je opasno shortati,ali da je precijenjeno to svakako,prije ili poslije će doći na neke realnije okvire,samo zna to trajati,sjetite se samo TSLA.
Do tada,kada WS vidi rast od 500% prodaje ništa drugo nije važno,to i jest impresivno naravno,ali takve stope rasta je jako teško zadržati.

GME je primjer dionice koje ne bi ni štapom taknuo,bez obzira kolika jeftina bila,jednostavno se bave biznisom koji za 5-10 god možda više neće ni postojati.
Tipičan dividend trap.
Nema glupljeg razloga nego kupiti neku dionicu samo zato jer ima visoku dividendu.

"Only dead fish swim with the stream"

jep!
tko želi znati više ima lijep pregled na John Oliver LWT
Opioids i Opioids II
nije bezazleno za Teva-u
doduše gledao jesam ali se ne sjećam da li je eksplicite spominjao Tevu, ali očito su uvaljani u tome

New Report

Close