Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bigfoot
Žuri mu se da napravi uspješan trade deal sa Kinom da se može hvalit u kampanji a ne da uvede tarife.
Tarife ce ipak imati negativne konotacije u kampanji,great deal ce biti recept za uspjeh i pobjedu!
@Bidakovi
Ronilo je prosli mjesec itekako,obo sa meksikom ce imati pruvremeni ucinak na rast ako se do kraja mjeseca ne postigne nista onda ovekuvam dodatni potpo




Mislim da je Kina iznenađena ovim brzim rješavanjem spora između usa i meksika.
Mozda taj potez je napravljen namjerno brzo da kina i svijet vidi da se to moze brzo odradit
Vidit cemo kako ce utjecati na njihovu situaciju
Netko je napisao da se Trumpu ne žuri ja mislim bas obrnuto da mu se jako zuri zbog kampanje i ako se ne rjesi ovog mjeseca na summitu ide produzetak jos bar cca 2 mjeseca koliko je dan rok huaweiu,nekako mi se cini da ce tesko trump odraditi kampanju uspjesno dok mu stock market roni ,a nastavit ce ronit ako se ne rijesi


Nista ne roni .Nakon deala s Mexicom ,dionice se oporavljaju u USA.
Trumpu se jedino zuri uvesti dodatne carine i na preostalu robu iz Kine,a sada ga cak podrzavaju i mnogi Demokrati u svezi pregovarackog stava sa Kinom.
Vec gotovo svi mediji u USA pisu i govore da do dogovora sigurno nece doci do slijedecih predsjednickih izbora,a i Kina taktizira u smislu izbora novog predsjednika koji bi "mogao biti meksi" od Trumpa u pregovorima.
Po meni je gotovo sigurno da dogovor "uopce nije na vidiku" i stovise nema nikakvig signala kada i gdje bi se pregovori mogli nastaviti.Biti ce ovo dugotrajno i iscrpljujuce po Kineze,dok god se ne odluce popustiti i to jako.
[/quote]
Kad mu se žuri neka uvede te tarife već jednom,mogao je odavno, pa da konačno vidimo to blagostanje za USA ekonomiju…
Što se medija i izjava političara tiče…sjećate li se ovoga?
“We made enormous progress, I think we had a deal that was almost 90% done."

Sve u svemu,ne vjerovati nikome,političarima i medijima najmanje.

[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Zbog Trumpove politike svijet će se,htjeli ili ne,sve više udaljavati od USA utjecaja,to je proces koji će možda trajati desetljeće ali je neizbježan,tražit će se novi saveznici,voditi drukčije,alternativne, monetarne i ekonomske politike.
Sve da se i dogovore privremeno,sutra neki novi Trump može zatražiti nešto deseto i nemoguće.
Neizbježno će voditi do sve slabije USA,jer koliko god su moćni ne mogu protiv cijelog svijeta i najvećih ekonomija,EU,Kina,India,Kanada,Japan,Meksiko,bili saveznici ili ne svi su osjetili američko “prijateljstvo”.

"Only dead fish swim with the stream"

https://www.24sata.hr/lifestyle/jesu-li-znanstvenici-brisali-gen-da-tako-povecaju-iq-djevojcica-626003

Kupio sam dionice male farmaceutske kompanije oznake CYDY koja ima lijek Leronlimab koji bez nus pojava blokira gen CCR5, za sada je jedini takav na svijetu, do kraja godine bi trebao biti odobren za HIV, ali puno veča stvar je da izgleda uspješno liječi metastaze kod puno tumora kod koji se pojavljuje gen CCR5.
Firma je mala, bori se sa financijama, ali ako uspiju tu su zarade 10-20 puta


https://www.24sata.hr/lifestyle/jesu-li-znanstvenici-brisali-gen-da-tako-povecaju-iq-djevojcica-626003

Kupio sam dionice male farmaceutske kompanije oznake CYDY koja ima lijek Leronlimab koji bez nus pojava blokira gen CCR5, za sada je jedini takav na svijetu, do kraja godine bi trebao biti odobren za HIV, ali puno veča stvar je da izgleda uspješno liječi metastaze kod puno tumora kod koji se pojavljuje gen CCR5.
Firma je mala, bori se sa financijama, ali ako uspiju tu su zarade 10-20 puta


Interesantna kompanija.Cijena 0.39 USD,najniza 52 week 0.055,najvisa 0.71 USD.Rizicna dionica ,jako volatilna.Potencijalno dobra za swing trade.Moze i bankrotirati,a moze i donijeti veliku zaradu.Dionica je vise za one koje se razumiju u farmaceutiku i lijekove,ali mozda vrijedi riskirati ,ali ne vise od 1-2% portfolia,po meni!

Od farmaceutike i lijekova da dodam valjalo bi obratiti pozornost na Tevu. Ogroman pad i mala kapitalizacija za takvog diva zaslužuje pozornost. Ima se razloga za pad cijene ali ovo mi se cini malo pretjerano imho.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

@Juka
TEVA je interesantna dionica,nema sumnje.Profitabilnost tvrtke je u padu i pokazatelji za 2Q ce biti losi,tako da treba malo pricekati.Nije vazno sto je dionica puno pala na cjenovnoj razini.Vazno je da tvrtka poveca prihode i profit.

Dionica je interesantna za neki kratkorocni trade upravo zbog pada cijene. Nisam jos siguran da li je za buy and hold poziciju ali je zanimljivo u svakom slucaju. Nije nagovor na nista samo misljenje



@Juka

TEVA je interesantna dionica,nema sumnje.Profitabilnost tvrtke je u padu i pokazatelji za 2Q ce biti losi,tako da treba malo pricekati.Nije vazno sto je dionica puno pala na cjenovnoj razini.Vazno je da tvrtka poveca prihode i profit.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Vjerojatno bi MYL ušao u tu skupinu interesantnih…

Ovo što je Plavac kupio je nešto drugo,vrlo rizično,po meni najvažnije kod takvih dionica je da se prati likvidnost.Jer taj je biznis kapitalno vrlo intezivan a često nemaju nikakav prihod,da bi se financirala vrlo skupa i rizična istraživanja moraju se zadužiti po 10-12% kamata ili još češće dilutiraju dionicu i time razvodnjuju dioničare.

"Only dead fish swim with the stream"

@Juka

I Kraft Heinz je pao pretjerano pa se do dana današnjeg nije oporavio… čak je i otklizao dodantih desetak posto. Najgore mi je zaglaviti u nekoj takvoj dionici i čamiti čekajući.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

@Nabiduasku

Zato se svi mi moramo odlučiti,jesmo li income,dividend investitori,trejderi,swing,momentum ili day,ili nešto treće…

Ako ne voliš takve dionice biraj growth stock,tipa BYND,svako malo zasja takva neka zvijezda.

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot

imam tako neke dionice koje držim duže vrijeme ali se trenutno više fokusiram na momentum i day trade. Hvala na savjetima, ovaj BYND je neka fina bomba, lijep rast. Ima toga koliko hoćeš ‘samo’ treba naći XD

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

NWL je slična dionica kao KHZ,osobno ne kupujem dionice čiji je prihod u padu,osim ako nije ciklička dionica,posebno ako su puni dugova i rasprodaju imovinu.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close