Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trump nije bio izabran zbog ekonomije nego prvenstveno da zaustavi ilegalnu imigraciju, a to nije problem za koji je kriva Kina nego Meksiko koji je pak daleko meksi orah Americi za razbiti. Meksiko ce pod prijetnjom carina napraviti sto se trazi od njega, ilegalna imigracija ce prestati, prosjecni Joe sretan, a Trump izabran.
Kina je drugi par rukava, to je tema koju je nametnula Američka deep state, jer je postala preopasan konkurent, a nije otvorila svoje trziste kako je bilo ocekivano. Treba je ili satrati ili prisiliti na suradnju. A s obzirom da Kina to zna i ne zeli popustiti, ide gospodarski rat koji Kina ni u kojem slučaju ne moze dobiti. Kina nema saveznika u regiji, a ni u svijetu, nitko je ne zeli za novog hegemona jer joj nitko ne vjeruje. Amerika je vrag kojeg poznaješ, a i prilicno je benevelentan u odnosu na alternativu tako da su svi na njenoj strani u ovom sukobu.
Kina ce na kraju morati skinuti gaće, a koliko ce tvrdoglaviti će ovisiti o tome koliki pad standarda ce njeni građani htjeti tolerirati. Amerika ne trazi nista nerazumno, ali to ce značiti kraj meteorskog rasta Kine na uštrb Zapada.
Navijam da ovo sve završi brzo i bez suvišnih žrtava…


ponovo dolazi vrijeme za kolege s foruma kukuriku/bisakovi

“Miran san” 27: trgovački ratovi i osigurači


Priče o recesiji su se nakon 2 mjeseca pauze vratile, i to punom snagom. Opet se spekulira o 2020. kao o godini snažnog usporavanja. Ne nužno i u Hrvatskoj, jer velik će novac stići kroz EU fondove. No, ne treba biti naivan – nema recesije vani, koja se i kod nas ne bi osjetila. Nitko nije otok. Naravno, za očekivati je mnogo manje utjecaje od one prethodne recesije. Stoga ćemo ignorirati podatak o BDP-u za prvi kvartal koji će vjerojatno biti vrlo dobar, bolji od očekivanja, jer prvi kvartal je daleka prošlost.


bisakovi se je pojavil a gdje je kukuriku da nije možda završil u loncu





Mislim da se Trump jako zeznuo.

Cijene nafte padaju kao kruške.

Do sada je USA imala kakav takav rast jer su postali najveći proizvođač nafte u svijetu.
Problem je što ispod 60 $ po barele FRACKING donosi samo gubitke.

To uz carine koje će3 amerikancima nabiti sve zemlje svijeta, a naročito KINA moglo bi dovesti ubrzo do jakog pada burzi.

Ono što Trump zaboravlja da zbog globalizacije, a i tržišta, mnoge američke firme su otvorile svoje pogone u Kini.

Dok Kinezi to u Americi nisu napravili.

Znači carinama zapravo otežava rad svojim firmama.

Ako te firme odu iz Kine ostati će bez tržišta, a ako ostanu osim velikih carina na svoje proizvode kada izvoze iz Kine suočiti će se s bojkotom Kineza.

Uglavnom Trump je napravio WIN WIN situaciju da USA gospodarstvo propadne ako Kinezi nanjuše Trumpov blef.

Ako se ne dogovore u 6. mjesecu mogli bi imati jako dugo i toplo ljeto.

CASH is the King. Ali ne u dolarima.


SAD profitira i to jako od carina nametnutih Kini.Uvoz iz Kine je daleko veci nego izvoz.
Ne vjerujem da je ikakav dogovor moguc ove godine,a Trumpu se ne zuri.
[/quote]

Super će SAD profitirati ako zbog Trumpovih carina odvuče svijet u recesiju! 🙂
Nikad čuo da je neki USA predsjednik ponovo dobio izbore a da je prethodno GDP završio u minusu zbog njegove promašene politike.
S jedne strane proračun ima koristi zbog poreza,odnosno potrošnje,ali USA ionako previše ovisi o toj potrošnji,konkurentni izvoz je njima potreban,a i ono što imaju će upropastiti zbog svađe sa cijelim svijetom.
Recimo sljedeće godine su imali priliku veliki dio viška kukuruza izvesti u Kinu,veliki problem
Trumpovih glasača,sad je to upitno.
Dugoročno gledano 1,4 milijardi Kineza kojima raste standard iz godine u godinu sve će više trošiti a SAD će sve manje profitirati od toga.
Koliko će koristi imati average Joe od tih trgovinskih ratova?To što će 25% skuplje plaćati proizvode?

Trumpu je bitnija jeftinija nafta zbog potrošnje koja čini najveći dio BDP-a, nego izvoz nafte.
[/quote]
Trump ce biti ponovno izabran,po meni.Ekonomski rezultati u SAD-u i pokazatelji su iznimno dobri.Nema nikakve sanse,po meni,barem do novih izbora, da ce doci do dogovora.
Ocekujem da ce Trump uvesti carine Kini i na preostali uvoz,tako da ce gotovo sve biti pokriveno zastitnim carinama.Farmeri se obestecuju povecanim carinama,dakle Kina to sve placa.
Trump nema nikakvog razloga odustati od ove protekcionisticke politike.
Mozda Vam je promaklo,ali Kina je daleko prije uvela zabrane rada na njenom teritoriju mnogih USA tvrtki kao FB,Google itd.
[/quote]
Koliko je dobra USA ekonomija se najbolje vidi po tome da se spekulira o ponovnom rezanju kamate,sto Trump jedva ceka da moze nastaviti sa dosadasnjom politikom.Znaci blefira da je sve super,da,bilo je prilicno ok prije onih 25%,sad se sve mijenja.Poznato mi je za zabranu Fb i ostalog u Kini,nisam na nicijoj strani samo ne zelim da svijet opet zavrsi u recesiji zbog necijeg ega.

"Only dead fish swim with the stream"

Xi: Trump is friend, US won’t disconnect from China
Chinese President Xi Jinping said on Friday he considers his American counterpart Donald Trump a “friend” and that the United States isn’t looking to disconnect from China despite ongoing trade tensions.
Speaking at the 2019 Economic Forum in St. Petersburg, Xi highlighted there are big investments connecting the two countries.
Earlier, Trump claimed that he will “definitely” reach a trade agreement with China, which “lost trillions of dollars” due to tariffs. He previously stated he will make a final decision on the implementation of new tariffs after the G20 summit later this month.
https://www.teletrader.com/xi-trump-is-friend-us-wont-disconnect-from-chin/news/details/48276751?internal=1

Beyond the trade war fire and fury, Chinese and US officials look for chance to reopen talks
While Donald Trump and Chinese officials send out mixed messages, observers suggest they are looking for an advantage while exploring ways to get negotiations back on track
Sources familiar with the talks warn progress is likely to be slow and lift lid on how a near-agreement melted away back in February, when the Chinese were preparing for a signing ceremony that never happened
https://www.scmp.com/news/china/diplomacy/article/3013616/beyond-trade-war-fire-and-fury-chinese-and-us-officials-look

I am pleased to inform you that The United States of America has reached a signed agreement with Mexico. The Tariffs scheduled to be implemented by the U.S. on Monday, against Mexico, are hereby indefinitely suspended
https://mobile.twitter.com/realDonaldTrump/status/1137155056044826626

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Mislim da je Kina iznenađena ovim brzim rješavanjem spora između usa i meksika.
Mozda taj potez je napravljen namjerno brzo da kina i svijet vidi da se to moze brzo odradit
Vidit cemo kako ce utjecati na njihovu situaciju
Netko je napisao da se Trumpu ne žuri ja mislim bas obrnuto da mu se jako zuri zbog kampanje i ako se ne rjesi ovog mjeseca na summitu ide produzetak jos bar cca 2 mjeseca koliko je dan rok huaweiu,nekako mi se cini da ce tesko trump odraditi kampanju uspjesno dok mu stock market roni ,a nastavit ce ronit ako se ne rijesi

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

With Mexico deal done, US urges China to resume trade talks
US Treasury Secretary Steven Mnuchin plans private discussion with head of China’s central bank on sidelines of G20 meeting in Japan
He said there were no plans for trade talks in Washington or Beijing before Trump and Chinese President Xi Jinping are due to meet in Osaka for the G20 summit on June 28-29. “This will be a one-on-one with Gov. Yi to talk alone about the trade issues,” Mnuchin said. But he added, “I would expect the main progress will be at the G20 meetings of the presidents.”

https://www.scmp.com/news/china/article/3013703/mexico-deal-done-us-urges-china-resume-trade-talks


Mislim da je Kina iznenađena ovim brzim rješavanjem spora između usa i meksika.
Mozda taj potez je napravljen namjerno brzo da kina i svijet vidi da se to moze brzo odradit
Vidit cemo kako ce utjecati na njihovu situaciju
Netko je napisao da se Trumpu ne žuri ja mislim bas obrnuto da mu se jako zuri zbog kampanje i ako se ne rjesi ovog mjeseca na summitu ide produzetak jos bar cca 2 mjeseca koliko je dan rok huaweiu,nekako mi se cini da ce tesko trump odraditi kampanju uspjesno dok mu stock market roni ,a nastavit ce ronit ako se ne rijesi


Nista ne roni .Nakon deala s Mexicom ,dionice se oporavljaju u USA.
Trumpu se jedino zuri uvesti dodatne carine i na preostalu robu iz Kine,a sada ga cak podrzavaju i mnogi Demokrati u svezi pregovarackog stava sa Kinom.
Vec gotovo svi mediji u USA pisu i govore da do dogovora sigurno nece doci do slijedecih predsjednickih izbora,a i Kina taktizira u smislu izbora novog predsjednika koji bi “mogao biti meksi” od Trumpa u pregovorima.
Po meni je gotovo sigurno da dogovor “uopce nije na vidiku” i stovise nema nikakvig signala kada i gdje bi se pregovori mogli nastaviti.Biti ce ovo dugotrajno i iscrpljujuce po Kineze,dok god se ne odluce popustiti i to jako.

https://finance.yahoo.com/news/bipartisan-bills-threaten-chinese-companies-listed-in-us-000758485.html



Mislim da je Kina iznenađena ovim brzim rješavanjem spora između usa i meksika.
Mozda taj potez je napravljen namjerno brzo da kina i svijet vidi da se to moze brzo odradit
Vidit cemo kako ce utjecati na njihovu situaciju
Netko je napisao da se Trumpu ne žuri ja mislim bas obrnuto da mu se jako zuri zbog kampanje i ako se ne rjesi ovog mjeseca na summitu ide produzetak jos bar cca 2 mjeseca koliko je dan rok huaweiu,nekako mi se cini da ce tesko trump odraditi kampanju uspjesno dok mu stock market roni ,a nastavit ce ronit ako se ne rijesi


Nista ne roni .Nakon deala s Mexicom ,dionice se oporavljaju u USA.
Trumpu se jedino zuri uvesti dodatne carine i na preostalu robu iz Kine,a sada ga cak podrzavaju i mnogi Demokrati u svezi pregovarackog stava sa Kinom.
Vec gotovo svi mediji u USA pisu i govore da do dogovora sigurno nece doci do slijedecih predsjednickih izbora,a i Kina taktizira u smislu izbora novog predsjednika koji bi "mogao biti meksi" od Trumpa u pregovorima.
Po meni je gotovo sigurno da dogovor "uopce nije na vidiku" i stovise nema nikakvig signala kada i gdje bi se pregovori mogli nastaviti.Biti ce ovo dugotrajno i iscrpljujuce po Kineze,dok god se ne odluce popustiti i to jako.
[/quote]
Kad mu se žuri neka uvede te tarife već jednom,mogao je odavno, pa da konačno vidimo to blagostanje za USA ekonomiju…
Što se medija i izjava političara tiče…sjećate li se ovoga?
“We made enormous progress, I think we had a deal that was almost 90% done.”

Sve u svemu,ne vjerovati nikome,političarima i medijima najmanje.

"Only dead fish swim with the stream"


https://finance.yahoo.com/news/bipartisan-bills-threaten-chinese-companies-listed-in-us-000758485.html

To je zapravo vijest od srijede,i u načelu se slažem,ako želite poslovati/trgovati na tuđem tržištu pridržavajte se zakona.
Samo…sad su sjetili “zaštiti” ulagače,nakon 10 godina, 🙂

https://www.cnbc.com/2019/06/06/push-for-us-listed-china-firms-to-comply-with-financial-oversight.html

Ni tu ne vidim ništa dobrog za USA,u tekstu piše da je MCAP tih dionica 1.8 trilion,to je kao AAPL i MSFT zajedno koji će se izlistati na azijskim i EU marketima a USA ulagači će biti prisiljeni prodati po nekom tromjesečnom prosjeku sad kad su dionica pale 30-60% u zadnjih godinu dana.
Iako se tu radi o trogodišnjoj odgodi,tako da i ovo može biti samo dio pregovaračke taktike.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close