Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Burza je pala za 3% i ameri se vec lagano povlace sa izjavama. Sto bi bilo da padne 10 – 20% sto je kod nas u Hrvatistanu normalno…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Kad je kod nas pala burza 20% zadnji put?

Ne bih uopće vezao USA Market s domacim jer je to neusporedivo. Pored toga, sve je to još tehnički iznad višestrukog supporta pa zasad ne bih dramio još oko bilo čega.

Vaš link …


Vjerujem da ovo za burzu nije dobro, ali za hrvatsku ekomoniju bi to mogle biti prilike jer će Kinezi više pažnje usmjeriti na strateška partnerstva na drugom kraju svijeta kad već s Amerima ne ide.

ma je…sad će Kinezi pohrliti u Hrvatsku…da nadoknađuju izgubljeno u Americi…
Kinezi mogu doći ovdje samo graditi…stadione, mostove, željeznice…za to treba para…to nemamo…a neće nikoga spašavati…i ukucavati svoju lovu u stečajuše…
budući da para nemamo…i sve moramo žicati zapad…ništa od pohoda Kineza na naše tržište….jer EU neće dozvoliti da se njihovom lovom financiraju i dižu kineske firme….
mogu nas samo preplaviti svojom jeftinom robom….i na taj način uništiti još ono malo proizvodnje koja je opstala…
[/quote]
Ne mora to baš tako biti, evo imamo u blizini koridira Vc u Dalmaciji proizvodnu investiciju, u Kumrovcu se gradi, zadarska poslovna zona će isto nešto proizvoditi. Jasno je da će to biti sklapanje kineskih dijelova u proizvod Made in EU, ali i to je nešto. I luke će bolje raditi, aerodromi, hoteli. Bolje je da se nešto događa, Europa, Amerika neće ni prismrdit k nama, osim u trgovine radi tržišta. Kinezi nešto ipak hoće, Europa je veće tržište od Amerike. Vidimo da sami nismo u stanju ni pristojne stadione napravit.

Trump je stari špekulant,dobar dio bogatstva je zaradio na burzama(i još više izgubio u biznisu).
Ne sumnjam da surfa na valovima. 🙂
Ameri nisu hrvati,kad njima burza pada to je kao da našim penzićima smanje mirovinu,neće mirno gledati.I sad dodajte da ću uskoro 25% skuplje plaćati proizvode koji su do jučer bili jeftiniji…

"Only dead fish swim with the stream"

Bravo Bigfoot, pogodili ste u bit. Njima je burza biti ili ne biti jer su svi mirovinci u vecini potrfelja unutra, a tek manji dio u obveznicama… tako da ne bu dobro amerima ako nastavi ovak rokati kao danas…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Vjerovali ili ne i meni se to mota po glavi pogotovo nakon ovih novih IPO pinterest lyft,uber itd
Znaci toliki je nesrazmjer u njihovoj trzisnoj kapitalizaciji i onome sta te firme stvaraju
Neki etablirani biznisi koji posluju vise desetljeca imaju “samo”1/3 ili 1/2 trzisne kapitalizacije tih tech novotarija a to nikad ne zavrsi dobro
Ja sam bullish i dalje ali pretezno na kineske dionice americkih se klonim osim jedne


S druge strane, mislim da je krah burze u USA samo pitanje vremena jer je sve precjenjeno.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Burza je pala za 3% i ameri se vec lagano povlace sa izjavama. Sto bi bilo da padne 10 – 20% sto je kod nas u Hrvatistanu normalno…

Ma,padala je burza u USA dnevno i po 6-7% pa se jos brze oporavljala.Ionako je burza u USA “pregrijana” barem 10-20%,tako da je korekcija dobrodosla.
Uzoz iz Kine u USA je oko 595 Mlrd . dolara,a izvoz oko 120 Mlrd.,tako da Kina ima jako malo “prostora” za intervencije,a USA moze uvesti carine na jos 345 Mlrd. dolara uvozne robe.

Trump expects US-China trade talks to be successful
United States President Donald Trump said that he expects the ongoing US-China trade negotiations will be successful, despite the latest round of tariffs from both China and the US. “I have a feeling it’s going to be very successful,” Trump said during the White House Iftar dinner and added that he will know if that is the case in the next three to four weeks.
https://www.teletrader.com/trump-expects-us-china-trade-talks-to-be-successful/news/details/47914922?internal=1

Posljedice trgovinskog spora: Wall Street oštro pao, Kina uzvratila udarac

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Burza je pala za 3% i ameri se vec lagano povlace sa izjavama. Sto bi bilo da padne 10 – 20% sto je kod nas u Hrvatistanu normalno…

Ma,padala je burza u USA dnevno i po 6-7% pa se jos brze oporavljala.Ionako je burza u USA "pregrijana" barem 10-20%,tako da je korekcija dobrodosla.
Uzoz iz Kine u USA je oko 595 Mlrd . dolara,a izvoz oko 120 Mlrd.,tako da Kina ima jako malo "prostora" za intervencije,a USA moze uvesti carine na jos 345 Mlrd. dolara uvozne robe.
[/quote]

Šta ne drži Kina veliki dio obveznica i trezorskih zapisa od amera?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



Burza je pala za 3% i ameri se vec lagano povlace sa izjavama. Sto bi bilo da padne 10 – 20% sto je kod nas u Hrvatistanu normalno…

Ma,padala je burza u USA dnevno i po 6-7% pa se jos brze oporavljala.Ionako je burza u USA "pregrijana" barem 10-20%,tako da je korekcija dobrodosla.
Uzoz iz Kine u USA je oko 595 Mlrd . dolara,a izvoz oko 120 Mlrd.,tako da Kina ima jako malo "prostora" za intervencije,a USA moze uvesti carine na jos 345 Mlrd. dolara uvozne robe.
[/quote]
zadnji veći dnevni pad je bio povodom rezultata Brexita, a evo trakavica oko toga će možda završiti tek na jesen o.g




Burza je pala za 3% i ameri se vec lagano povlace sa izjavama. Sto bi bilo da padne 10 – 20% sto je kod nas u Hrvatistanu normalno…

Ma,padala je burza u USA dnevno i po 6-7% pa se jos brze oporavljala.Ionako je burza u USA "pregrijana" barem 10-20%,tako da je korekcija dobrodosla.
Uzoz iz Kine u USA je oko 595 Mlrd . dolara,a izvoz oko 120 Mlrd.,tako da Kina ima jako malo "prostora" za intervencije,a USA moze uvesti carine na jos 345 Mlrd. dolara uvozne robe.
[/quote]
zadnji veći dnevni pad je bio povodom rezultata Brexita, a evo trakavica oko toga će možda završiti tek na jesen o.g
[/quote]

Trakavica se nastavlja, a u međuvremenu business as usual:

https://finance.yahoo.com/news/trump-xi-meet-defiant-china-hits-u-tariffs-000110547–business.html

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close