Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



jer ni Cray XMP nam u ovom trenutku ne bi izračunao

jel da vadim podatke?
[lol]
[/quote]

He, he, dobar si! Neka ovaj put, ja sam upamtio tvoju ponudu, ali kao ni svoje vrijeme, ni tvoje ne mislim trošiti uzalud. Čuvam kviska za teško pitanje. Ali javiću se kad tad i zamoliti za pomoć. Eksplicitno. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Bolji rezultati prodaje kuća u US nego što se očekivalo.

http://www.cnbc.com/id/26389970

Mogli bi opet ameri malo up danas.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


http://www.net.hr/novac/page/2008/08/25/0276006.html
evo mogućeg objašnjenja i za naše cijene nekretnina.

Informacije koje ja imam, a dobijam od bliskih ljudi koji trenutno kupuju stanove, je da se već sada bez problema dobiva po 20% – 30% diskonta na izvješene cijene nekretnina. Drugim riječima, možda službeno i statistički cijene stagniraju, ali praktično već neko vrijeme padaju. Npr. iako je oglašena cijena 2000€, bez problema se kupoprodajni ugovor sklopi po 1500€ po kvadratu. No kako sudim po nekoliko izoliranih slučajeva, i dalje pažljivo pratim razvoj situacije. Još uvijek nema konkluzivnog zaključka iako su tendencije jasne već neko vrijeme.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Što bi futsiju danas?

2,5 % UP

I love the Smell of Profits in the Morning


Što bi futsiju danas?

2,5 % UP

ne radi..od petka..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

vid stvarno … 22.

I love the Smell of Profits in the Morning

Economy May Avoid Recession, but Slow Growth Seen

http://www.cnbc.com/id/26389821

evo, ako nekog zanima u vezi amera, ja sam ih pomalo prestao pratiti [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aPQQLAXTQnWg&refer=home

Naravno da je počelo, nek još padne, već će se raspodat te kuće u US, smart money će tamo gdje je jeftino.

Dow Jones Industrial Average 11,396.59 3:29pm ET Down 231.47 (-2.01%)
S&P 500 INDEX,RTH 1,267.79 3:29pm ET Down 24.41 (-1.89%)

Amerika tone. VRLO LOŠE.
Šta se događa?

jel postoji grafove za kretanje cijena automobila kroz povjest, jel tu postoje ciklusi boomovi i korkcije kao za nekretnine.
ima ko kakvu ideju?


Amerika tone. VRLO LOŠE.
Šta se događa?

ma, tone-tone, što se ima događati, uobičajene oscilacije, jedan dan gore, drugi dolje… ništa specijalno.

Glavni smijer je u svakom slučaju prema dolje, a sad koje dane će biti zelenilo a koje crvenilo, to je nasumično i iracionalno u svakom slučaju (koliko god se to pokušavalo objašnjavati sa smiješnim pojmovima trenutnih cijena, npr. nafte, ili bilo čega, pustite dnevne oscilacije, bitnija su genaralna kretanja)

USA indeksi su trenutno na razinama iz 2006. godine, mislim da je bespredmetno govoriti, uzimajući u obzir elementarno poznavanje prilika u gospodarstvu, da je sasvim vjerojatno da će se prije doći do razina iz 2005. nego do onih sa kraja 2007. Na tržištu je naravno sve moguće, ali neke “vjerojatnosti” je razumno uzeti za razmatranja kada nam je to pitanje postavljeno.

Događaju se na svijetu i stvari vrlo male vjerojatnosti, netko dobije i na lotu, nekoga grom pogodi… isto tako može i već sutra započeti bull market, naravno da može, koliko god ne bilo to razumno očekivati ovih mjeseci (ili kvartala).

DOW -2,08%
NASDAQ -2,03%
S&P500 -1,96%

Ajme majko mila, što se u Americi škrguće.
Izgleda da oni uopće ne prate VIX i Sentiment index.
To inače prati kolega sava koji je kao i uvijek promašio ceo fudbal i dao nam još jednu od njegovih pogrešnih prognoza po kojima je toliko poznat.
A očigledno je da se i nama crno piše ovaj tjedan.
Sve upućuje na to a ovaj rezultat Amerike će samo doprinjeti ukupnoj sumornoj slici tržišta kapitala.
Današnje trgovanje na ZSE dalo je za naslutiti scenario u dolazećim danima a događaji na svjetskim burzama nikako ne pomažu.
Jednostavno je stanje toliko loše da nema te dobre vijesti koja može imati bilo kakav pozitivan utjecaj na ZSE.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close