Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BudFox, mišljenja sam da dogovor neće propasti jer da je bilo koji dosadašnji predsjednik Amerike pregovarao umjesto sadašnjeg dogovor bi bio već potpisan u prosincu a s obzirom na mr. bussines Trumpa koji uvijek ide u pregovaračkoj aktivnosti do krajnjih granica iscrpljivanja pa tako i ova jučerašnja gdje sa svojom izjavom dovodi Kineze pred gotov čin tj.uzmi ili ostavi. Zašto smatram da će se dogovor postići tj.ključno mi je bilo vrijeme(strpljivost) razgovora na koje su bili spremni Kinezi pregovarati jer u protivnom pregovori bi bili prekinuti još prošle godine te dogovor ne bi bio postignut.

Meni se čini da je Trump veliki mešetar i špekulant, da se igra, jasno ne on osobno nego njegovi dečki.
Tako da su njemu ovi valovi koje sam izaziva sjajna prilika.
Prije nekoliko mjeseci pozivao je sve da ulažu u dionice kad je bila frka u Prosincu, tako bi mogao i sada krug odraditi, samo vremenski kraći.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Iskreno, očekivao sam ovakav manevar mr. Businessa, jer to isto radi sj. koreancima,
koji ponovno zbog toga testiraju projektile velikog dometa. Samo je pitanje koliko kinezi
imaju još strpljenja, a da sam na njihovom mjestu ne znam koliko bi mi se još dalo
‘pregovarati’. Jednog dana će ameri skužiti da se ne mogu boriti protiv cijelog svijeta
istovremeno, samo da bi njima bilo bolje, a tko šljivi ostale.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

S obzirom na robnu razmjenu izmedju te dvije zemlje i uloge u igri ocekivam da ce Kina popustit

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Iskreno, očekivao sam ovakav manevar mr. Businessa, jer to isto radi sj. koreancima,
koji ponovno zbog toga testiraju projektile velikog dometa. Samo je pitanje koliko kinezi
imaju još strpljenja, a da sam na njihovom mjestu ne znam koliko bi mi se još dalo
'pregovarati'. Jednog dana će ameri skužiti da se ne mogu boriti protiv cijelog svijeta
istovremeno, samo da bi njima bilo bolje, a tko šljivi ostale.

Kinezi daleko vise gube ako do dogovora ne dode.Imaju ogroman suficit u trgovini sa SAD-om zbog “bivsih pravila igre”,a ne postuju pravo intelektualnog vlasnistva.
Njihova privreda bez izvoza u SAD bi bila daleko slabija.Oni zavlace pregovore je im dogovor ne odgovara i traze stalno ustupke,a to in Trump nece dati.
Trump je ovdje potpuno u pravu.

Puna podrska Trumpu u borbi protiv lopovski orjentiranih Kineza cija se cijela ekonomija temelji na kradi intelektualnog vlasnistva, ogranicavanja slobodne trgovine u svojoj zemlji, blokiranja firmi koje im nisu po volji, uvjetovanja i ogranicavanja samostalnog poslovanja stranih firmi.

Svi to misle, ali je jedino USA dovoljno jaka da se bori sa time (uz tihu podrsku zapada).

Kina treba zapad, zapad ne treba Kinu i to je sustina svega.

Jedina mogucnost Kini je da napravi neku globalnu recesiju prije izbora u USA, i nada se da ce USA smjeniti Trumpa, jer Trump je svjestan da moze bez Kine, a Kina ne moze bez zapada.

Ali opet kad vidim Demokratske kandidate, to je sve saka jada, i ne znam tko bi glasao za one likove.

Ja mislim da ce dogovor biti i Trump ce dobiti vecinu onoga sto zeli jer ako teska recesija pogodi Kinu, Kina ce prokljucati, komunisticka partija nece to dopustiti jer bi ih moglo doci glave.

Naravno da je Trump špekulant i vrhunski pregovarač,sve do jučer se iz izjava dalo naslutiti da dogovor samo što nije postignut.
U petak je objavljeno i ovo:
Chinese trade negotiators told the South China Morning Post this morning that claims by the Trump Administration of a trade deal ready to be signed by both sides this month should not be taken seriously.

https://www.scmp.com/economy/china-economy/article/3008771/china-tempers-us-hints-beijing-and-washington-are-preparing

Dakle,nije se puno toga promijenilo,Kini treba dogovor trenutno više nego USA,pregovori se nastavljaju.

"Only dead fish swim with the stream"

Report: Smaller Chinese trade delegation still coming to US
According to the unnamed sources with knowledge of the matter, Beijing well sent a smaller group than originally planned, but it remains unclear whether Vice Premier Liu He (pictured right) will participate in the talks. China’s Foreign Ministry insisted earlier today that the next round of trade talks with Washington would still take place this week.
https://www.teletrader.com/report-smaller-chinese-trade-delegation-still-coming-to-us/news/details/47798212?internal=1


Naravno da je Trump špekulant i vrhunski pregovarač,sve do jučer se iz izjava dalo naslutiti da dogovor samo što nije postignut.
U petak je objavljeno i ovo:
Chinese trade negotiators told the South China Morning Post this morning that claims by the Trump Administration of a trade deal ready to be signed by both sides this month should not be taken seriously.

https://www.scmp.com/economy/china-economy/article/3008771/china-tempers-us-hints-beijing-and-washington-are-preparing

Dakle,nije se puno toga promijenilo,Kini treba dogovor trenutno više nego USA,pregovori se nastavljaju.


Hmmm,Kina salje daleko manju delegaciju i predsjednik Kine izgleda nece doci na pregovore.
Nema tu dobrih signala,za sada.Naprotiv.
Kina je “igrala svoju igru” do sada sa “asevima u rukavu”.Sada je to Trump prekinuo!

Liu to participate in trade talks – report
Chinese Vice Premier Liu He (pictured centered) will participate in trade talks with the United States, CNBC reported. Liu’s arrival in the States was under question after US President Donald Trump threatened to hike tariffs on Chinese goods.
Reportedly, market watchers believe that if Liu did not show up, the US would most likely raise tariffs on from 10% to 25%, but now the US might reconsider the taxes if talks progress in the right way.
The Chinese team is set to come to Washington at the end of the week and continue trade talks, US Trade Representative Robert Lighthizer (pictured right) said and added that the tariffs will come into effect on Friday.
https://www.teletrader.com/liu-to-participate-in-trade-talks-report/news/details/47801047?internal=1

SSE -SHANGHAI Index i dalje u padu.
2,890.34 −16.12 (-0.55%)
Ako je suditi po burzi,nista od dogovora,makar ne skoro.
Trziste “ne vjeruje” u nagodbu,a ono je uvijek “u pravu”!
NIKKEI Index Japan 21,923.72 −335.01 (-1.51%)

Nisam baš optimist oko dogovora, ali we’ll see…

New Report

Close