Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Interesantno da je Kina i Hong Kong (kineske firme) danas u minusu,iako je vecina azijskih burzi u velikom plusu.
Ako u danu poput ovoga nema pomaka na gore,kako ce biti kasnije?

Chinese stocks turned negative in afternoon trade on Thursday after opening higher earlier in the day, as official data showed China’s industrial profits fell for the first time since December 2015.

"Only dead fish swim with the stream"

Sve je to sjajno, no članak koji govori o rastu Dow Jonesa i S&P 500 je već toliko star jer dok se “isprinta” i dođe do nas, S&P 500 futures pao opet skoro 1%.

Bit će zanimljivo danas gledati trgovanje njegovim dionicama u 15.30.
Vjerujemo da će one pokazati daljnji smjer do kraja godine.

Ovako su sve samo špekulacije i bezvezne forumske rasprave.

P.S. naša burza je jad i čemer te bih se najvjerojatnije ubio da je moram gledati svaki dan.

Computerized trading is being tested by economic slowdown
About 85% of all stock trading has become automatic through machines, models or algorithms, “creating an unprecedented trading herd that moves in unison and is blazingly fast,” The Wall Street Journal reports.
Why it matters: Computerized trading grew up “during the long bull run, and hasn’t until now been seriously tested by a prolonged downturn.” Monday was the worst Christmas Eve for the Dow Jones Industrial Average in its history.
What they’re saying: Computers are automatically buying and selling stock based on models. “Lately, they’re dumping stocks,” traders and investors told the WSJ.
“Electronic traders are wreaking havoc in the markets,” Leon Cooperman, founder of hedge fund Omega Advisors, told the WSJ.
“The speed and magnitude of the move probably are being exacerbated by the machines and model-driven trading,” Neal Berger, head of Eagle’s View Asset Management, told WSJ. “Human beings tend not to react this fast and violently.”

https://www.axios.com/computerized-stock-trading-economic-slowdown-3d31ea57-6ad4-4e73-b0da-eba263046a52.html


Sve je to sjajno, no članak koji govori o rastu Dow Jonesa i S&P 500 je već toliko star jer dok se "isprinta" i dođe do nas, S&P 500 futures pao opet skoro 1%.

Bit će zanimljivo danas gledati trgovanje njegovim dionicama u 15.30.
Vjerujemo da će one pokazati daljnji smjer do kraja godine.

Ovako su sve samo špekulacije i bezvezne forumske rasprave.

P.S. naša burza je jad i čemer te bih se najvjerojatnije ubio da je moram gledati svaki dan.

Burzovna kretanja u Americi je jako teško predvidjet ali činjenice su ovo :
POZITIVNO za burzu
– novaca još uvijek ima kao u priči

NEGATIVNO za burzu
– rast kamatnih stopa

Gospodarstvo US
– je top i na vrhuncu , te teško održati trend pune zaposlenosti i visoke stope rasta GDP-a ,
– po meni generalno US se priprema za novu krizu (koja će zadesiti svijet kad tad) te će je US iskoristiti da resetira svijet i sebe vrati na mjesto koje joj pripada
Oni koji misle da čelni čovjek US radi samostalno i unilateralno donosi odluke mislim da se varaju .
Po mom mišljenju sve ove sankcije Rusiji, izlazak VB iz EU, carine Kini, zid prema Mexicu, emigrantski val je u korelaciji preslagivanja svijeta na način koji će odgovarati onima koji su se pripremili za. Osobno mislim da je US najspremniji za sve što dolazi.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Hrvatski i burzovni indeksi i ZSE

Totalno je nevjerojatna šutnja medija o korekcijama u US i svemu što se vani zbiva.
Očigledno više nikoga ne interesira ZSE jer da se veliki igrači žele ukrcati pljuštali bi članici i stvarala bi se panika.

Gospodarstvo RH

mislim da će nastupiti pad industrijske proizvodnje , a prehrambeni sektor će proći kroz katarzu sličnu onoj koju su imali građevinari od 2010-2017g kad Agrokor preuzmu novi vlasnici.

Svi se krcamo u turizam koji će ići odlično sve do nove krize a onda krah svemirskih razmjera.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Hrvatski i burzovni indeksi i ZSE

Totalno je nevjerojatna šutnja medija o korekcijama u US i svemu što se vani zbiva.
Očigledno više nikoga ne interesira ZSE jer da se veliki igrači žele ukrcati pljuštali bi članici i stvarala bi se panika.

Gospodarstvo RH

mislim da će nastupiti pad industrijske proizvodnje , a prehrambeni sektor će proći kroz katarzu sličnu onoj koju su imali građevinari od 2010-2017g kad Agrokor preuzmu novi vlasnici.

Svi se krcamo u turizam koji će ići odlično sve do nove krize a onda krah svemirskih razmjera.

Ali budite uvjereni kad jednom bude pad da će naslovnice hrvatskih portala vrištati s bombastičnim naslovima, “Slom kapitalizma” i slično.

Nikad se mi nećemo oprati našeg socijalističkog mentaliteta, jer u nas se nije slomio rođački ortački kapitalizam, već diše punim plućima.

Noviji dokazi su Borg i nabujala birokracija. Eh, da mi je biti Amerikanac na jedan dan.

Ali budite uvjereni kad jednom bude pad da će naslovnice hrvatskih portala vrištati s bombastičnim naslovima, “Slom kapitalizma” i slično.

Nikad se mi nećemo oprati našeg socijalističkog mentaliteta, jer u nas se nije slomio rođački ortački kapitalizam, već diše punim plućima.

Noviji dokazi su Borg i nabujala birokracija. Eh, da mi je biti Amerikanac na jedan dan.

Npr. baš me zanima hoće li jedan proizvođač slatkiša imati kao i do sada skladište u policama Konzuma, te nadalje npr. dali će jedan proizvođač sredstava za čišćenje imati cijeli asortiman u novom Konzumu izložen , te nadalje npr. naši OPG-ovi hoće li cviljeti da im otkupna cijene nije dobra ili će plakati što uopće nitko ne otkupljuje njihovu robu itd., itd. , itd.

Uskoro slijedi triježnjenje u prehrambeno poljoprivrednom sektoru.

U industrijskom je već udaren zadnji čavao u lijes s Uljanikom, ostalim brodogradilištima i zatvaranjem sisačke rafinerije.

Ostaje samo turizam i dok je njega bit će pjesma i puno muzike!!!!
i zato Bože podrži turizam pa dok ide nek ide.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Čuj, možda nisi primijetio, al paralelno s nagodbom je sklopljen i 5-godisnji sporazum o daljnjoj suradnji.

http://hr.n1info.com/Vijesti/a285904/Sljedecih-5-godina-imamo-zagarantiranu-policu-Konzuma.html

Tako je.
A usudio bih se i prognozirati da ce Podravka, Kras i jos poneko u sinergiji vjerovatno i otkupiti Konzum.
To im je pitanje opstanka i brojcano vjerujem da su s vlastitim kapitalom te odredjenu kreditnu polugu, to u stanju izvesti.
Konzum vrijedi nekoliko milijardi kuna sto nije nedostizno.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Ja ne mislim da im je to pitanje opstanka jer su i jedni i drugi solidno diverzificirani. Kras ima 50% prihoda od prodaje u inozemstvu, od čega je najveći dio u regiji i na bliskom istoku. A i to u regiji nije uglavnom na polici Agrokora. Želim reci, i te firme se prilagođavaju tržišnim uvjetima. Zato su Pivac i Mara izmedju ostalog “postali saveznici”. Pivac naime ima solidne ulaze na police Lidla, a pogotovo Interspara gdje je snažno prisutan.

A i unatoč ulozi “Vladarice” u nagodbi, ne bih podcjenjivao lokalnu snagu nekih brendova. Ti brendovi se ne vide u financijskim izvjescima jer nisu očito vrednovani. No, ne bi me nitko mogao uvjeriti da Bajadera, Domacica, Griotte, Ledene kocke, Napolitanke, Kiki, Dorina, Vic i ostalo bas vrijede nula.

@ Don Juan
Vidjet ćemo krajem slijedeće godine sto kažu novi vlasnici na te i takve ugovore !

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ja ne mislim da im je to pitanje opstanka jer su i jedni i drugi solidno diverzificirani. Kras ima 50% prihoda od prodaje u inozemstvu, od čega je najveći dio u regiji i na bliskom istoku. A i to u regiji nije uglavnom na polici Agrokora. Želim reci, i te firme se prilagođavaju tržišnim uvjetima. Zato su Pivac i Mara izmedju ostalog “postali saveznici”. Pivac naime ima solidne ulaze na police Lidla, a pogotovo Interspara gdje je snažno prisutan.

A i unatoč ulozi “Vladarice” u nagodbi, ne bih podcjenjivao lokalnu snagu nekih brendova. Ti brendovi se ne vide u financijskim izvjescima jer nisu očito vrednovani. No, ne bi me nitko mogao uvjeriti da Bajadera, Domacica, Griotte, Ledene kocke, Napolitanke, Kiki, Dorina, Vic i ostalo bas vrijede nula.

Mozda je fraza “pitanje opstanka” nespretno odabrana, ali imam opravdane sumnje da je mnogim nasima Konzum nosi veci dio Ebitda nego sto je udio u prodaji. I zato bi im bilo pametno to kupiti, a ne da im to pred nosom odnese Tesco ili netko treci. Na kraju krajeva Konzum je restrukturiran i zaradjuje. Sve je pitanje cijene.
Brendovi vrijede, to se slazem.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

New Report

Close