Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://hr.n1info.com/Video/Info/a358444/Crni-Bozic-na-burzama.html

spindeks godiniu zaključuje s rastom od 13 posto u odosu na lani -I ONDA SE ONI JOŠ ŽALE

AMWERI U SVEMU PRETJERUJU, pa ne može tržište samo rasti i rasti i rasti, mora vbiti korekcije, dapače korekcija je dobar znak-nešto što je bilo vrelo sad je samo vruće. još malo korelkcijei bit će taman, toplo i spremno za meziti i čalabrcnuti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ovu-godinu-ce-obiljeziti-kraj-najduzeg-rasta-dionickog-trzista-u-povijesti/8217779/
Ako se gleda pad u zadnja tri mjeseca, može se reći da je bio izrazito strmoglav i bolan, jedan od većih tromjesečnih padova u povijesti.

Analitičari Bloomberga tako upozoravaju da je S&P 500 u zadnja tri mjeseca pao velikih 19,8 posto, dok je Dow Jones Industrial Average potonuo 5036 poena od vrhunca te je zabilježio najgori prosinac u povijesti. Čak i grozni prosinac 1931., koji se investitorima urezao u sjećanje s minusom od 14,53 posto, nije bio tako negativan kao zadnji prosinac Dow Jones Industrial Averagea s padom od 14,82 posto.

Gledano iz današnje perspektive otvara se pitanje je li zapravo hiperekspanzivna monetarna politika Federalnih rezervi pothranjivala ekstremni i neobično dugi rast razdoblja vrijednosti američkih dionica. Stoga danas gledamo situaciju u kojoj zbog pada cijena dionica američki predsjednik nezabilježeno žestoko napada šefa Federalnih rezervi kojeg je sam imenovao jer diže kamate, koje su još uvijek na vrlo niskim razinama, a niz pokazatelja indicira stabilnu gospodarsku situaciju te je prava prilika da Amerika traži izlaz iz zone eksperimentalne monetarne politike.

Uostalom, iako veliki pad američkih dioničkih indeksa nakon deset godina stabilnog rasta izgleda poprilično zastrašujuće, ako ga stavimo u povijesnu perspektivu, ipak se ne može reći da gledamo nikad viđenu povijesnu dramu.

Ono sto ovom ciklusu nedostaje je zavrsno proparavanje plafona, ono, da fanfare sviraju, 30k ili vise. A 2019 je idealna za to jer usprkos svim pricama o usporavanju sve procjene govore da ce zarade kompanija ipak rasti za odredjeni % sto ce ih uciniti privlacnijima nego li su sada.
Mozda nisam u pravu, ali ovaj dosadasnji bull run je kao film bez zadnje role. Prije konacnog sloma.
Zivi bili pa vidjeli…

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Zavirila sam u knjige.
U posljednjih 100 godina bilo je 31 bear tržišta, prosječnog trajanja cca 14 mjeseci.
87. i 90. su trajala par mjeseci, a od Velike Depresije 1929. trebalo je čak 26 godina da se market oporavi, prijašnje razine dosegao je 1952. godine.
Marketwach dans piše da su DJ transporti u bearu, Nasdaq u bearu, Russel 2000 u bearu, a da DJIA indexu nedostaje još 1,5% pada, od zatvaranja u ponedjeljak, da uđe zvanično u bear. S&P nedostaje 0,3% pada.

Dow 30 22,533.87 22,539.22 21,712.53 +741.67 +3.40% 15:25:21
S&P 500 2,432.23 2,432.98 2,346.12 +81.13 +3.45% 15:25:51
Nasdaq 6,462.46 6,462.78 6,214.34 +269.54 +4.35% 15:25:00
SmallCap 2000 1,317.44 1,317.69 1,266.89 +50.52 +3.99% 15:25:52

…..svaka čast Amerima……kako se čini, sad će iduća dva dana okrenuti po 5% plusa……
……bar se moze okrenuti lova…..tko se zna snaći…….



@Juka
:
Uspon Kine je "bio nevjerovatan" i zato je i pad sada veliki.Znate onu staru"Tko visoko leti nisko pada"!
Trump "je zauzdao" Kinu,a i EU to cini i Japan i J.Korea , jer se rast ne smije temeljiti na kradi intelektualnog vlasnistva i spijunazi (HUAWEI).
Bez toga Kina je gotovo nemocna i nece moci parirati svjetskim industrijskim silama na polju znanja i inovacija,a to je temelj rasta u buducnosti.
Kada se uz to ima u vidu da u Kini vlada komunisticka partija i drzavno planiranje te da je trziste kapitala Kine zatvoreno,ne vidim sanse za neke vece pomake.
To je dakako moje videnje i misljenje,a u tome nisam usamljen.

ja stvarno ne znam gdje vi živite ali već duže vremena primjećujem da je to neki paralelni svemir. za kineze i indijce već i vrabci znaju no interesantni su mi rusi i ovi između njih. Vaš link …

who dares, wins

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ovu-godinu-ce-obiljeziti-kraj-najduzeg-rasta-dionickog-trzista-u-povijesti/8217779/

Blago si nama mi nemamo ovakve problema.

mi smo ipak zemlja slučaj

Dow 30 22,812.51 22,816.04 21,712.53 +1020.31 +4.68%

…..najveći jednodnevni skok u povijesti Dow…….naravno, bodovno……ne postotno……


Dow 30 22,812.51 22,816.04 21,712.53 +1020.31 +4.68%

…..najveći jednodnevni skok u povijesti Dow…….naravno, bodovno……ne postotno……

mi možemo samo dolje 4,68 posto, gore mozda 0,468 u jednom danu

ivice, ivice

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

U.S.-China Trade Talks to Take Place in Beijing in Early Jan.
(Bloomberg) — A U.S. government delegation will travel to Beijing in the week of Jan. 7 to hold trade talks with Chinese officials, two people familiar with the matter said.
Deputy U.S. Trade Representative Jeffrey Gerrish will lead the Trump administration’s team, which will also include Treasury Under Secretary for International Affairs David Malpass, the people said. Neither the USTR nor Treasury immediately responded to requests for comment.

https://www.bnnbloomberg.ca/u-s-china-trade-talks-to-take-place-in-beijing-in-early-jan-1.1188085


Dow 30 22,812.51 22,816.04 21,712.53 +1020.31 +4.68%

…..najveći jednodnevni skok u povijesti Dow…….naravno, bodovno……ne postotno……

spašavaj se tko može!

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

U USA jucer klasicni odbijanac i “Bull trap” svojstven Bear marketu.
Ja sam to iskoristio na Azijskim burzama i prodao skoro sve preostale dionice uz solidan profit.
Ocekujem sada pad na jos nize razine.
Vise necu trgovati dionicama do daljnjega ,vec WARRANT-ima,ETF-ovima i REIT-ovima(iako i njima oprezno zbog povecanja kamatnih stopa).

New Report

Close